Wszystkich Świętych. Wikimedia/Albert Górniak
Źródło: Wikimedia/Albert Górniak
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 19 Października 2020

Co ze Wszystkich Świętych 1 listopada? Została podjęta decyzja, wszyscy długo na nią czekali

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że nie przewiduje dodatkowych dni wolnych w ramach świętowania Wszystkich Świętych. Mimo tego minister apelował o to, by odwiedzanie grobów rozłożyć sobie na parę dni. Równocześnie zapowiedziano, że absolutnie nie planuje się zamknięcia cmentarzy. Jakie jeszcze zalecenia podało ministerstwo?

Przede wszystkim, by unikać zatłoczonych miejsc i spróbować odwiedzić bliskich zmarłych w inny dzień tygodnia, a niekoniecznie w święto.

Niepokojące doniesienia z czerwonych i żółtych stref dotarły do mediów. Co się dzieje z świadczeniem 500 plus?Niepokojące doniesienia z czerwonych i żółtych stref dotarły do mediów. Co się dzieje z świadczeniem 500 plus?Czytaj dalej

Wszystkich Świętych w niedzielę, będzie dodatkowy dzień wolny?

Wraz z nadchodzącym świętem Wszystkim Świętych w wielu Polakach obudził się strach związany z ryzykiem zarażenia koronawirusem podczas corocznego obchodu cmentarzy. Obawy związane były również z masowymi powrotami do miejscowości rodzinnych, a więc zapchanych pociągów i autobusów dalekobieżnych. Przewidywano, że może Ministerstwo Zdrowia zdecyduje się i w tym roku ogłosi wraz z rządem więcej dni wolnych od pracy, które pozwolą na bardziej odpowiedzialne zarządzanie czasem podczas odwiedzin grobów i bliskich.

Sugestie dotyczyły przynajmniej 1 listopada, który w tym roku wypada w niedzielę. W związku z tym, wielu podejrzewało, że ministerstwo podejmie rękawicę i ulży wielu Polakom, dodając choć jeden dodatkowy dzień wolny od pracy do szerokiego już repertuaru. Nadzieja rosła tym, bardziej, że o takiej możliwości parę dni temu wspominał rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego w rozmowie z Polsat News.

Alicja Majewska ujawniła, jaka emerytura wpływa na jej konto. Pozostaje tylko załamać ręce, straciła majątekAlicja Majewska ujawniła, jaka emerytura wpływa na jej konto. Pozostaje tylko załamać ręce, straciła majątekCzytaj dalej

- Rządowy zespół zarządzania kryzysowego pracuje, zastanawia się jeszcze nad pewnymi ruchami, np. związanymi z dniami wolnymi w okolicach 1 listopada, ale to jest na zasadzie dyskusji – mówił.

Święto powinniśmy spędzić w domach?

Poniedziałkowa konferencja rozwiała wszelkie wątpliwości. Wypowiedź ministra Niedzielskiego zawiodła wielu zainteresowanych kolejnym dniem wolnym.

– Analizowaliśmy taki scenariusz, ale na chwilę obecną nie ma takiej zgody, aby taki dodatkowy dzień wolny był. Przedłużając weekend doprowadzilibyśmy do zwiększenia liczby interakcji społecznych. To by zachęciło do podróżowania i wyjazdów, a my staramy się obecnie realizować - w miarę możliwości - strategię „zostań w domu, jeśli możesz” – powiedział minister zdrowia.

– To święto jest zakorzenione w polskiej kulturze. Nie chcemy na razie zamykać cmentarzy, ale przypominamy, że każda wizyta na cmentarzu musi odbywać się w maseczce. Apelujemy szczególnie do seniorów, aby rozkładali wizyty na cmentarzach w ciągu kilku dni – podkreślił, przedstawiając zalecenia.

Wszyscy mówią tylko o szpitalu polowym na PGE, ale rząd ma bardziej radykalne plany. Nowe obostrzenia również nie są wykluczoneWszyscy mówią tylko o szpitalu polowym na PGE, ale rząd ma bardziej radykalne plany. Nowe obostrzenia również nie są wykluczoneCzytaj dalej

Można jedynie mieć nadzieję, że święto przebiegnie spokojnie.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Przerażające nagranie z warszawskiego metra. Służby nie chciały zareagować, pasażerowie wzięli sprawy we własne ręce

2. Polacy szykują się na drugą falę. Dwa produkty w pośpiechu znikają ze sklepów, dla ciebie może już nie wystarczyć

źródło: [msn.com.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal w sprawie Roberta Lewandowskiego. Znowu go pominęli, France Football jest bezlitosne, Polak bez nagrody
  2. Rząd zmienia obostrzenia dla kierowców i pasażerów samochodów. Wielu z nas zapewne przypadną do gustu
  3. Tego jeszcze nie było. Czy zakupy dla wszystkich w godzinach dla seniorów jednak mogą być możliwe? Jeden sklep znalazł sposób
  4. Lech Wałęsa ma dość, puściły mu nerwy. "Typ znowu pomawia mnie i ubliża"
  5. Zmiana w rządzie definitywnie przesądzona, klamka zapadła. Ujawniono datę zaprzysiężenia Przemysława Czarnka
  6. Minister Zdrowia przekazał złe wieści. Już w przyszłym tygodniu może nas czekać gigantyczny wzrost zachorowań