Wrocław
Źródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 9 Listopada 2019

Wrocław: oto najmniejszy plac zabaw na świecie. Wygląda jak więzienie dla niegrzecznych dzieci

Wrocław do tej pory słynął, jako jedno ze 100 najlepszych miejsc do życia na ziemi. Tytuł ten uzyskał w 2015, 2016, 2017 i bieżącym roku, dzięki rankingowi firmy doradczej Mercer. Dlatego też dziwi, kontrastujący wobec tego statusu, pomysł inwestora RT Deweloper SP Zo.o., odpowiedzialnego za budowę placu zabaw, rodem z filmu Barei.

Jego powierzchnia w przybliżeniu wynosi tyle, ile miejsce parkingowe. 2 na 4 metry. Korzystające z placu dzieci skorzystać mogą z wesołej żyrafy i hipcia a rodzice - z ławki.

Modlitwa zamiast fizyki i angielskiego. Spotkanie z misjonarzem za plecami rodzicówModlitwa zamiast fizyki i angielskiego. Spotkanie z misjonarzem za plecami rodzicówCzytaj dalej

- Nie wiem, czy chciałabym wpuścić do takiej klatki moje dziecko, no chyba, że będzie niegrzeczne - cytuje jedną z lokatorek portal wroclaw.naszemiasto.pl.

Wrocław: plac zabaw o wyglądzie więzienia

Deweloper broni się, mówiąc, iż wspomniany plac zabaw nie ma być docelowym miejscem intergracji mieszkańców osiedla i ich dzieci. Jest on wyłącznie "elementem uzupełniającym". Po co w ogóle powstał? Odpowiedź na to pytanie zna tylko autor nietypowego wykończenia.

- Zamiarem wizji projektantów i inwestora było jednoczenie się mieszkańców, w tym tych najmłodszych, wokół głównego placu zabaw, a jedynie elementem dodatkowym, uzupełniającym był ten teren. Nie chcieliśmy doprowadzić do sytuacji w której dzieci z kolejnych wybudowanych budynków będą w sposób sztuczny i aspołeczny od siebie odseparowane (projektując konkurencyjne duże place zabaw dla każdego z budynków). Należy zwrócić także uwagę, że zapewne sporą rolę odegra niebawem budowany po sąsiedzku przez miasto Wrocław duży park miejski z kolejnymi zielonymi przestrzeniami i placami zabaw dla dzieci - pisze RT Deweloper.

Wrocław: najmniejszy plac zabaw na świecie