WOŚP. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 12 Stycznia 2020

WOŚP: Niewiarygodne! Padł rekord

WOŚP gra po raz 28. Tegoroczny finał odbywa się pod hasłem "Wiatr w żagle". Tytuł jest tu znamienny, bowiem Orkiestra pobiła właśnie swój rekord.

Zbiórka pieniędzy trwa od rana na terenie całego kraju. Tysiące wolontariuszy ruszyły z oklejonymi czerwonymi serduszkami puszkami, by zbierać datki, które jak zawsze zostaną przekazane na sprzęt medyczyny pozwalający ratować życie najmłodszym pacjentom. Od rana zebrano już ponad 19 milionów złotych. Kwota ta jest wyższa niż ta zebrana o tej samej porze rok temu, informuje WP. Przypomnijmy jednocześnie, że to właśnie rok temu, podczas 27. finału WOŚP, padł rekord zebranych pieniędzy – było to w sumie 175 938 717,56 zł. Istnieje zatem szansa, że tegoroczny finał poprawi ten wynik.

Siostra zakonna zabrała głos w sprawie WOŚP. Niespodziewane słowaSiostra zakonna zabrała głos w sprawie WOŚP. Niespodziewane słowaCzytaj dalej

Wśród wystawionych na aukcje przedmiotów największym zainteresowaniem cieszy się replika noblowskiego medalu Olgi Tokarczuk. Na ten moment licytowana kwota wynosi już ponad 75 tys. zł.

Olga Tokarczuk gra z WOŚP

WOŚP gra również dla Australii

Sztaby Orkiestry powołano również poza granicami naszego kraju. WOŚP gra m.in w Anglii, Irlandii, Szwajcarii, Niemczech, Holandii, Belgii, USA czy Australii. Zbiórka we wspomnianej Australii zasili konta organizacji walczących z trawiącymi kontynet pożarami, w których zginęło już 27 osób i około miliarda zwierząt.

O 19:30 w Gdańsku zostanie puszczone specjalne "Światełko do nieba", upamiętniające tragicznie zmarłego podczas zeszłorocznego finału orkiestry prezydenta miasta Pawła Adamowicza.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Jedna osoba złamie prawo, wysokie kary zapłacą wszyscy. Nowe, surowe przepisy wydrenują nam kieszenie?

2. Nie żyje władca, który rządził krajem przez 50 lat. Obalił własnego ojca, błyskawicznie wyznaczono następcę

3. Ile zarabia Jurek Owsiak? Odpowiedź was zaskoczy

4. Marszałek województwa podlaskiego zapłacił 50 tys. zł patostreamerowi, który wykorzystał dziecko

5. Wzruszające słowa rodziców Pawła Adamowicza. Dopiero teraz dotarły do nich media

6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News