WOŚP. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:WO%C5%9AP_2018_%C5%81%C3%B3d%C5%BA_15.jpgŹródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:WO%C5%9AP_2018_%C5%81%C3%B3d%C5%BA_15.jpg
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 7 Stycznia 2020

Cały powiat wyłącza się z WOŚP. "Mój światopogląd jest inny"

WOŚP zagra w ten weekend już po raz 28. Swojej sceny podczas niedzielnego finału nie wystawi za to powiat kielecki. Starosta z PiS tłumaczy, że "jego światopogląd jest inny".

Podczas zbliżającego się finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy swojej sceny, po raz pierwszy od dawna, nie wystawi powiat kielecki. Jak informuje "Wyborcza", samorząd w tym roku nie zagra z WOŚP, taką decyzję podjął bowiem starosta kielecki Mirosław Gębski. Zaznacza, że wynajęcie sceny wiąże się z kosztami, i dodaje: – To są pieniądze publiczne, a według mojej wiedzy udziału w Orkiestrze nie ma w zadaniach samorządu powiatowego.

Kiedy wojsko ujawniło, że nie będzie mógł zabrać swoich zwierząt, nie wahał się. Niezwykłe poświęcenieKiedy wojsko ujawniło, że nie będzie mógł zabrać swoich zwierząt, nie wahał się. Niezwykłe poświęcenieCzytaj dalej

WOŚP "robi dużo dobrego", ale starosta ma inny światopogląd

Gębski jest działaczem Prawa i Sprawiedliwości i kieruje strukturami partii w powiecie kieleckim. Zapytany przez dziennikarza "Wyborczej", czy jego przynaleźność partyjna miała jakikolwiek wpływ na jego decyzję, odparł: – Moje poglądy i światopogląd są inne. Wspomagam Caritas.

Starosta przyznaje, że Orkiestra robi dużo dobrego, równocześnie zaznacza jednak, że nie weźmie udziału w zbliżającym się 28 finale, ponieważ ma już inne plany: – W sobotę jadę na pielgrzymkę kibiców na Jasną Górę. Jeżdżę tam co roku, jak zdrowie pozwala. A w niedzielę jestem już umówiony w innym miejscu.

Nie oznacza to oczywiście, że kielczanie nie będą mogli wspomóc Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niezależnie od decyzji starosty, by nie wystawiać w tym roku sceny, na ulicach miasta tradycyjnie pojawią się choćby wolontariusze zbierający pieniądze do oklejonych czerwonymi serduszkami puszek.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Komornik zapuka do drzwi i zabierze pieniądze z Trzynastki. Nowa zmiana może pogrążyć tysiące emerytów

2. Domowe sposoby na złogi w jelitach. W naszym organizmie może być ich nawet 15 kilogramów

3. Nagranie, które wyciska łzy z oczu. Haidar wita się po 19 latach z "maluchem, który dostał ocenę zero w skali Apgar"

4. Kontrowersyjny duchowny ma własny samolot. Organizuje zbiórkę na kolejny

5. Skandal, gwiazdy disco polo pobiły się po Sylwestrze TVP. Wokalistka wydała emocjonalne oświadczenie

6. Media Tadeusza Rydzyka ostro krytykują TVP. Poszło o jedną z gwiazd imprezy sylwestrowej, porażający powód ataku

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News