Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 13 Stycznia 2020

Niebotyczna suma. Ile orkiestra uzbierała do rana?

WOŚP 12 stycznia po raz kolejny zmobilizował całą Polskę do pomocy najbardziej potrzebującym. Sprawdzamy, ile zebrano podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Orkiestra zagrała w całej Polsce oraz kilkunastu innych krajach. W tym roku WOŚP działał w 1760 sztabach. Na polskie ulice wyszło, dzierżąc oklejone serduszkami puszki, ponad 120 tys. wolontariuszy. Staby powołano również m.in. w Anglii, Irlandii, Niemczech, Szwajcarii, Holandii, Belgii, USA i Australii. Przypomnijmy, że pieniądze zebrane w tym ostatnim kraju zostaną przeznaczone na walkę z trawiącymi kontynent australijski pożarami.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to jednak nie tylko wolontariusze. Jak co roku, Polskę rozgrzały również niezwykle liczne licytacje, a wśród nich możliwość wywalczenia repliki noblowskiego medalu Olgi Tokarczuk, kolacji z Robertem Lewandowskim czy kurtki Bogusława Lindy z kultowego filmu "Psy".

Niespodziewany, poruszający gest Jurka Owsiaka w czasie światełka do nieba. Wesprze zwierzęta, ginące w AustraliiNiespodziewany, poruszający gest Jurka Owsiaka w czasie światełka do nieba. Wesprze zwierzęta, ginące w AustraliiCzytaj dalej

WOŚP z nowym rekordem

Jak czytamy na Twitterze Wielkiej Orkiestry, w tym roku zebrano 115 362 894 zł. "Dziękujemy! To Wasza zasługa" przekonują przedstawiciele WOŚP na swoim profilu. Rzecz jasna, to jeszcze nie koniec. Ostateczną kwotę zebraną przez fundację poznamy 8 marca.

Zebrana suma jest nowym rekordem Orkiestry Jurka Owsiaka, udało się bowiem zebrać 20 mln zł więcej niż przed rokiem. Na zakończenie 27. Finału WOŚP deklarowana kwota wyniosła 92 143 798 złotych.

Niezmiernie cieszy nas fakt, że mimo tragicznej śmierci Pawła Adamowicza podczas zeszłorocznego finału WOŚP nie wpłynął na popularność Orkiestry, co więcej, jak się okazuje, zwolennicy fundacji tym chętniej ruszyli do pomocy. Wojny polityczne toczące się wokół Orkiestry, jak widać, nie przeszkadzają jej w osiąganiu kapitalnych rezultatów.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Po przekroczeniu konkretnych progów zmaleje twoja renta i emerytura. Lepiej ich nie przekraczaj

2. Nie żyje władca, który rządził krajem przez 50 lat. Obalił własnego ojca, błyskawicznie wyznaczono następcę

3. Ile zarabia Jurek Owsiak? Odpowiedź was zaskoczy

4. Marszałek województwa podlaskiego zapłacił 50 tys. zł patostreamerowi, który wykorzystał dziecko

5. Wzruszające słowa rodziców Pawła Adamowicza. Dopiero teraz dotarły do nich media

6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News