WOŚP przekazuje 20 mln zł na walkę z koronawirusem.
Źródło: Wikimedia Commons / Ralf Lotys (Sicherlich)
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 23 Marca 2020

Wspaniały gest WOŚP. Ogromne pieniądze na pomoc polskim lekarzom, doskonałe wieści

WOŚP przekazuje 20 milionów zł na walkę z koronawirusem. W niedzielę złożone zostało zamówienie na 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej (IPOB). Są to niezbędne zestawy, które zapewniają bezpieczeństwo lekarzom i personelowi medycznemu, czyli ludziom ratującym nasze życie i zdrowie. Piękny gest, serce rośnie!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na czele z Jurkiem Owsiakiem ruszyła z pomocą w tym niezwykle trudnym dla nas czasie walki z epidemią wirusa SARS-CoV-2. Ich pomoc jest na wagę złota, gdyż rząd i służba zdrowia nie są wystraczająco przygotowane. Lekarze i ratownicy medyczni skarżą się na braki w podstawowych środkach ochronnych i innych rzeczach niezbędnych do walki z tym niewidzialnym wrogiem. Zatem wszystkie ręce na pokład! O akcji dowiadujemy się z oficjalnej strony internetowej WOŚP-u oraz z facebookowej strony WOŚP-u i Jurka Owsiaka.

Nowe informacje o zmarłej 37-latce. Dyrektor szpitala wydał specjalny apelNowe informacje o zmarłej 37-latce. Dyrektor szpitala wydał specjalny apelCzytaj dalej

WOŚP przekazuje 20 mln zł na walkę z epidemią w Polsce

Jak dowiadujemy się z wpisu na stronie Jurka Owsiaka na Facebooku, na pakiet 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej składa się kombinezon, buty, panoramiczne gogle, rękawiczki, maski ochronne, worek na odpady, czyli wszystko to, czego dzisiaj najbardziej potrzebują walczący z koronawirusem lekarze i personel medyczny. Ogrom ludzi pracuje teraz nad całą logistyką dostawy z Chin.

Jurek Owsiak zapewnia, że robią wszystko, by dostawa z Chin dostarła do nas tak szybko, jak to tylko będzie możliwe i nie powinno to trwać dłużej niż kilkanaście dni.

"Fundacja WOŚP przeznaczyła na ten zakup blisko 16.000.000 złotych" - dodaje Jurek Owsiak.

"Tym samym, na dzień dzisiejszy, wartość wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w walce z koronawirusem wynosi blisko 20.000.000 złotych" - czytamy w końcówce komunikatu na Facebooku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tysiące osób nie zapłacą abonamentu RTV. Trzeba spełniać jeden warunek
2. Tłok w komunikacji miejskiej, ludziom puszczają nerwy. "Gdzie jest szacunek dla ludzi. To igranie z ogniem".

- Kiedy tylko polski system opieki zdrowotnej rozpoczął przygotowania do walki z koronawirusem, uruchomiliśmy wszystkie nasze kontakty i relacje ze światowymi producentami sprzętu i wyposażenia medycznego, by pomóc szpitalom w zaspokajaniu najbardziej palących potrzeb. Nie jest to łatwe w warunkach ogromnego popytu praktycznie na całym świecie, ale jako Fundacja przeznaczająca rocznie kilkadziesiąt milionów euro na zakup sprzętu dla szpitali, mamy bardzo silną pozycję negocjacyjną. Dzięki temu udało nam się w pierwszej kolejności pozyskać 150 łóżek na stanowiska OIOM, a teraz zaawansowany sprzęt laboratoryjny oraz najbardziej rozchwytywane zestawy ochrony osobistej. Na pewno nie jest to nasze ostatnie słowo, ponieważ uruchamiamy także specjalny fundusz interwencyjny i planujemy kolejne zakupy - mówi Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych WOŚP.

"Dostawa zamówionego wyposażenia powinna nastąpić maksymalnie w ciągu kilkunastu dni. Fundacja WOŚP natychmiast rozpocznie dystrybucję pakietów do kilkudziesięciu ustalonych wspólnie z Ministerstwem Zdrowia placówek medycznych będących na pierwszej linii walki z koronawirusem" - czytamy na stronie internetowej WOŚP-u.

Wielkie wyrazy wdzięczności!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom
  2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży
  3. Wielkanoc bez tradycyjnego produktu przez wirusa? Ceny pójdą w górę, niespodziewane komplikacje
  4. Ale wstyd, seryjny złodziej papieru toaletowego w rękach policji. Ręce opadają na wieść, co wyprawiał
  5. Dramatyczna relacja lekarza z Włoch. Brakuje sprzętu, medycy muszą wybierać, kogo ratować
  6. Największy skok zakażeń w Rosji. Smutna granica bardzo blisko

Źródło: wosp.org.pl / Facebook