Podczas licytacji z okazji 29. finału WOŚP będzie można nabyć przedmiot należący do Jurka Owsiaka.. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Julian Bakuła
Autor Julian Bakuła - 20 Stycznia 2021

Legendarny przedmiot Jurka Owsiaka trafi na WOŚP. Licytacja może pobić rekordy

Ostatniego dnia stycznia odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Wydarzenie będzie miało swoje odsłony nie tylko w wielu miastach w całej Polsce, ale także poza granicami kraju. Na jednej z zagranicznych licytacji w ramach 29. finału WOŚP będzie można nabyć kultowe, czerwone okulary Jurka Owsiaka.

  • 31 stycznia odbędzie się 29. finał WOŚP
  • WOŚP będzie miał swoją odsłonę także w Hiszpanii
  • Na aukcji w Madrycie licytowane będą okulary Jurka Owsiaka

Ze względu na obostrzenia epidemiczne wprowadzone przez rząd w ramach "etapu odpowiedzialności" organizatorzy zmuszeni byli przesunąć datę 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) z 10 na 31 stycznia.

"Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była gotowa, by 10 stycznia po raz 29. grać nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. 1362 Sztaby, mimo pandemii, bardzo, bardzo wiele osób chciało z nami grać. (...) Musimy, tak jak inne kraje, wziąć na siebie wszystkie te bardzo mocne restrykcje, które są związane z naszym życiem codziennym. (...) Przetrzymajmy to. Ale 31 stycznia, ostatniego dnia stycznia 2021 roku będziemy znowu razem ze sobą" - czytamy w oświadczeniu Jurka Owsiaka, prezesa zarządu Fundacji WOŚP.

Malutkie dziecko odnalezione w tragicznych warunkach, zagrażających życiu. Sąsiad dokarmiał je parówkamiMalutkie dziecko odnalezione w tragicznych warunkach, zagrażających życiu. Sąsiad dokarmiał je parówkamiCzytaj dalej

Jednym z zagranicznych miast, w których pod koniec stycznia również odbędą się imprezy organizowane w ramach 29. finału WOŚP, jest stolica Hiszpanii - Madryt. Jak informuje Agata Młynarska, w ramach tamtejszego finału sztab WOŚP wystawił do licytacji na Allegro kultowe, czerwone okulary Jurka Owsiaka.

"Jak Wam się podobam w okularach Jurka Owsiaka? Mogą być Wasze!!!" - czytamy w opisie zdjęcia, do którego Młynarska pozuje we wspomnianych okularach. "W rzeczach od serca na Allegro sztab WOŚP Madryt wystawił do licytacji oryginalne, z podpisem Jurka. Dla okularnika, jakim jestem, to niezła gratka. Organizujemy się tu w Hiszpanii, by odpalić 29. Finał Wośp" - tłumaczy Młynarska.

Z wpisu Młynarskiej możemy się ponadto dowiedzieć, że madrycki sztab pracuje nad przygotowaniem 29. finału WOŚP pomimo niełatwych warunków związanych z obostrzeniami epidemicznymi, a trudności udaje się pokonać dzięki rozwiązaniom takim jak e-skarbonki czy właśnie licytacje online.

Licytacja WOŚP w Madrycie

Oprócz kultowych, czerwonych okularów Jurka Owsiaka opatrzonych jego podpisem podczas aukcji na Allegro zorganizowanej przez madrycki sztab WOŚP licytowana będzie także sukienka Agaty Młynarskiej zaprojektowana przez Caroline Herrera oraz zaproszenie do programu "Agata się kręci".

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) rozpoczęła swoją działalność w roku 1993. Jej pierwszy finał odbył się 3 stycznia. "Fundacja istniała już po pierwszym Finale, wszystkie formalności związane z pieniędzmi, ich przechowywaniem i wydatkowaniem prowadziło Centrum Zdrowia Dziecka. Również ono prowadziło wszystkie sprawy biurowe, korespondencję ze szpitalami itd. To tak dla wyjaśnienia, że na początku i przez kilka następnych lat Fundację WOŚP tworzyło zaledwie kilka osób" - czytamy na stronie WOŚP.

- Wcześniej w ogóle nie myśleliśmy o tym, żeby zakładać Fundację, a pierwsza zbiórka pieniędzy była organizowana w oparciu o potrzeby kardiochirurgii dziecięcej Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. To właśnie tam istniała fundacja, która już od pewnego czasu zbierała pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego  - tłumaczy Jurek Owsiak.

W kolejnych latach WOŚP angażowało się w szereg inicjatyw na rzecz zakupu drogiego sprzętu medycznego dla szpitali w całej Polsce, przygotowywanie transportów z pomocą po wielkiej powodzi czy transport lekarstw dla uchodźców z Albanii.

Źródło: Radio ZET

Artykuły polecane przez redakcję WTV: