Wójt gminy Daszyna zaprzysiężony. https://www.flickr.com/photos/124963567@N02/14334518830Źródło: https://www.flickr.com/photos/124963567@N02/14334518830
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 28 Grudnia 2019

W wigilię wyszedł z aresztu. W piątek ponownie został wójtem

Wójt elekt złożył ślubowanie w piątek 27 grudnia. W sytuacji nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ostatnie półtora roku spędził w areszcie śledczym, a opuścił go w wigilię.

Wójt gminy Daszyna (woj. łódzkie) przebywał w areszcie od maja 2018 roku. Usłyszał 95 zarzutów. Według śledzczych Zbigniew Wojtera miał wyłudzać dotacje od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz zarządzać zorganizowaną grupą przestępczą.

Co ciekawe, gdy w 2018 roku odbywały się wybory samorządowe, Wojtera siedział już w areszcie. Nie przeszkodziło mu to w zdobyciu prawie 75 procent głosów. Wnioskował wówczas o możliwość złożenia ślubowania z aresztu. Wójt prosił, by przetransportować go na pierwszą sesję rady gminy.

Obrazy WTV"Od jakiegoś czasu odbywamy spotkania". Beata Szydło wróci do polskiej polityki?Czytaj dalej

Wójt elekt wrócił do obowiązków

Prokuratura odrzuciła wniosek Zbigniewa Wojtery, wobecz czego konieczne było wyznaczenie osoby, które przejmie obowiązki wójta. Decyzją szefa rady ministrów gminą Daszyna miał tymczasowo zarządzać Sebastian Zaborowski.

W gminie wszystko wróci teraz jednak do normy. W wigilię Wojtera opuścił areszt, a już w piątek, na nadzwyczajnej sesji rady gminy, złożył ślubowanie. Wójt będzie mógł od teraz zarządzać gminą bez przeszkód.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Rakotwórcza substancja w mięsie. Eksperci ostrzegają

3. "Sylwester Marzeń" w TVP nie dla wszystkich. "Tchórze, cenzura"

4. Dobre wieści w sprawie bezpłatnych leków na receptę. Seniorzy mają powody do radości

5. Biedronka rozpoczęła dziś akcję roku. Skusicie się?

6. Dramat na bożonarodzeniowej mszy. 21 osób w ciężkim stanie trafiło do szpitala

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News