wojciech mann. Flickr.com/Fryta 73Źródło: Flickr.com/Fryta 73
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 11 Marca 2020

Wojciech Mann odchodzi z Trójki: „Ja podejmę tę decyzję". Władze radia uderzyły niebezpośrednio

Wojciech Mann wczoraj ogłosił, że nie poprowadzi audycji "W tonacji Trójki" bez Anny Gacek. Dowiedzieliśmy się, że dziennikarz już oficjalnie odchodzi z Polskiego Radia. Nie ukrywa, że wpływ na jego decyzję miała propaganda polityczna, która nie przypadła starym słuchaczom do gustu oraz niezbyt przyjemna atmosfera, czy brak swobody w przygotowaniu audycji tematycznych.

Mann to polski dziennikarz muzyczny, satyryk, autor tekstów piosenek, aktor i pedagog. Dotyczas związany był też z Programem III Polskiego Radia. Niestety nie pozostanie tam dłużej. Podjął decyzję o swoim zwolnieniu. 

Gazeta Wyborcza przypomina, że już dwa lata temu publika nie wykazywała entuzjazmu ze względu na przeplatanie audycji treściami politycznymi.

- Wciąż w tej Trójce występuję i byłoby nie w porządku, gdybym wygłosił krytykę. Ale mogę powiedzieć, jak reagują starzy słuchacze. Oni – zresztą ja też – są niezadowoleni ze zwiększonej ilości materiałów polityczno-propagandowych - wspominał w 2018.

Jakimowicz obraża publicznie kobietę: Jakimowicz obraża publicznie kobietę: "Iloraz inteligencji gąsienicy". Internauci oburzeniCzytaj dalej

Wojciech Mann niebezpośrednio został nakłoniony do zwolnienia

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagrano odważną wypowiedź Jolanty Kwaśniewskiej. Mądre i ważne słowa nie każdemu się spodobają
2. Zaszli od tyłu, użyli butelki. Wyrwali plecak, telefony i uciekli. Napad na młodych mężczyzn w Piasecznie

Usunięcie z radia Anny Gacek wywołało wiele kontrowersji wśród opinii publicznej. Przez ostatni okres radiosłuchacze dzwonią i protestują, akcentując niezadowolenie z decyzji władz radia. Niejednokrotnie wspominano o tym, że zwolnienie dziennikarki muzycznej miało niebezpośrednio uderzać w Manna. Nie da się ukryć, że jego osoba od długiego czasu wadzi obecnej władzy. 

Jak przytacza Gazeta Wyborcza, już jesienią w 2016 roku atmosfera była trudna do zniesienia: „Jeśli mnie pytasz o atmosferę i o klimat, to powiem, że jest wyraźnie atmosfera przygnębienia i zastraszenia. Oczywiście, inaczej się czuje ktoś taki, jak ja, kto ma za sobą ileś lat pracy, jakiś dorobek i nie jest całkowicie zależny od honorarium Trójkowego, a inaczej osoba, która ma kredyty, rodzinę i konieczność przyniesienia miesięcznego honorarium. No to ci ludzie zwyczajnie się boją i myślę, że po prostu każdego dnia budzą się z lekkim strachem” - mówił dziennikarz.

Od jakiegoś czasu czuje pewne tendecje z tworzeniem audycji radiowych: „Profesjonalne działanie radiowe modyfikowane jest przez myślenie typu >>czy to „góra” zaakceptuje?<< Czyli, że audycja może być właściwa albo niewłaściwa. Już to kiedyś przerabialiśmy" - przytacza GW.

Nie pochwalał "dobrej zmiany" i mówił o tym otwarcie: „Ludzie są inteligentni wbrew pozorom. To jest typowy błąd każdej władzy, której się wydaje, że rządzi idiotami i wystarczy troszeczkę tupnąć na nich, przestraszyć i wszystko będzie cacy. Nie, to się tylko odwleka w czasie”.

Niestety, ale ulubieniec Trójki nie chce dłużej pracować w takiej atmosferze, przede wszystkim z szacunku do słuchaczy. Nie przyzwala też na nowe zarządzenia, które jego zdaniem są bezsensowne.

 - Postanowiłem, że to ja podejmę tę decyzję, a nie ktoś za mnie - mówił Mann w „Wyborczej”.

Dla wielu fanów Trójki to ogromny powód do niepokoju. Wszystkim jest niezmiernie przykro i przytaczają

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec sezonu skoków narciarskich. Zapadła oficjalna decyzja federacji
  2. Szukają szczepionki na wirusa z Wuhan. Ochotnikom oferują równowartość 17 tys. zł
  3. SE: Mama Grażyny Torbickiej dostaje skandalicznie niską emeryturę. Jak za tyle przeżyć?
  4. Polacy nie zastanawiają się nad emeryturą. Zaskakujący sondaż zdradza wszystko
  5. Nie tylko Kurski ma zostać odwołany. Znamy potencjalnych następców
  6. 42 osoby nie żyją, chciały ratować się przed chorobą z Chin. Tragedia za granicą