Wojciech Cejrowski w ostrych słowach skrytykował Prawo i Sprawiedliwość.. wikipedia/Wojciech CejrowskiŹródło: wikipedia/Wojciech Cejrowski
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 31 Maja 2020

Wojciech Cejrowski po raz pierwszy w kontrze do PiS. Nie wytrzymał i podsumował w ostrych słowach

Wojciech Cejrowski, uznany autor oraz podróżnik, jest doskonale znany ze swoich mocno konserwatywnych poglądów. Niedotrzymanie wierności nauczaniu Kościoła katolickiego przez Prawo i Sprawiedliwość, o czym wspomina Cejrowski, stało się przyczyną jego krytyki wobec partii rządzącej. "Nie wolno oszukiwać ludzi".

PiS, uznawane obok Konfederacji za jedno z ugrupowań politycznych najmocniej kierujących się tzw. prawicowymi wartościami, swoje poparcie zawdzięcza głównie konserwatywnemu elektoratowi. Kilka posunięć partii rządzącej wyraźnie nie spodobało się jednak niektórym najbardziej radykalnym wyborcom Prawa i Sprawiedliwości. Jednym z nich dość niespodziewanie został Wojciech Cejrowski, który za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował dość ostry wpis.

Szymon Hołownia bardzo wulgarnie, nikt się nie spodziewał. Chodzi o żonęSzymon Hołownia bardzo wulgarnie, nikt się nie spodziewał. Chodzi o żonęCzytaj dalej

Wojciech Cejrowski: aborcja, homoseksualizm i pielgrzymka

"W mojej ocenie PiS odszedł od katolicyzmu", czytamy na Facebooku znanego podróżnika. I dalej: "Wolno mu, ale nie wolno jednocześnie oszukiwać ludzi, że PiS nadal jest po stronie Kościoła. Bo nie jest", przekonuje Cejrowski.

Jako przykłady rzekomego odejścia Prawa i Sprawiedliwości od nauczania Kościoła autor wymienił m.in. zachowanie partii w sprawach aborcji. Prawdopodobnie jest to nawiązanie do nieskuteczności PiS-u wobec próby zaostrzenia prawa antyaborcyjnego. Kolejnym z punktów był homoseksualizm, a mianowicie "obrona sędziego, który prowadził niemoralne życie z mężczyzną".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
2. Samochód elektryczny nie ma żadnych tajemnic. Eksperci marki Seat tłumaczą działanie aut bez dymu

Krytyka PiS ze strony Cejrowskiego

Trzecim argumentem ma być "spacyfikowanie pielgrzymki na Jasną Górę". Portal "Do Rzeczy" przypomina, że 365 pielgrzymka do Częstochowy została rozwiązana. Jej uczestnikom udało się przejść zaledwie 30 km, a pochód zakończył się w okolicy Budziszewic w powiecie tomaszowskim. Funkcjonariusze podjęli decyzję o jej rozwiązaniu wobec obecnej sytuacji epidemicznej.

Wojciech Cejrowski już nie wytrzymał? Warto dodać, że mimo wspomnianych trudności Łowicka Piesza Pielgrzymka weszła dziś na Jasną Górę. – Wiara mocniejszą jest od epidemii – przekazał podczas homilii ks. bp Józef Zawitkowski, cytowany przez Radiomaryja.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany ekspert ocenił IV etap znoszenia obostrzeń. Kilka decyzji jest zupełnie niezrozumiałych
  2. Koronawirus w schronisku dla bezdomnych. Na kwarantannie 160 osób
  3. Warszawa. Ruszył kolejny Strajk Przedsiębiorców. Co tam się dzieje?
  4. Rząd nagle wprowadził bardzo ważne zmiany dotyczące każdego. Chodzi o komunikację miejską i konsekwencje
  5. Krystyna Pawłowicz w nocy opublikowała dziwne zdjęcia. Co jej się stało?
  6. Pilot stanowił poważne zagrożenie. Musieli działać. Zawrócili samolot w połowie drogi

Źródło: facebook/The Wojciech Cejrowski / dorzeczy.pl / radiomaryja.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News