W gminie Wodzisław doszło do wyjątkowej napaści. 42-letnia kobieta ograbiła własną babcię.. (zdj. ilustracyjne) pixy.orgŹródło: (zdj. ilustracyjne) pixy.org
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Lutego 2021

Wnuczka napadła i ograbiła własną babcię. Do napaści doszło w gminie Wodzisław

W gminie Wodzisław (województwo świętokrzyskie) doszło do wyjątkowej napaści. 42-letnia kobieta wraz ze swoim partnerem napadła i ograbiła własną babcię. 94-latka powiadomiła o zdarzeniu funkcjonariuszy policji.

Szczegóły bulwersującego zdarzenia, do którego doszło w gminie Wodzisław, przytacza Wirtualna Polska. 42-latka postanowiła uzyskać zastrzyk gotówki, okradając starszą osobę.

Według miejscowych funkcjonariuszy policji wspomagana przez swojego partnera kobieta napadła na własną babcię.

Wodzisław. Wnuczka okradła własną babcię

W sobotę para odwiedziła 94-latkę w jej mieszkaniu. Z relacji funkcjonariuszy policji z pobliskiego Jędrzejowa wynika, że w pewnym momencie mężczyzna zażądał od seniorki pieniędzy za podwiezienie wnuczki.

Kobieta wyjęła z kieszeni plik banknotów, a 42-latek wyrwał pieniądze z jej rąk i uciekł– przekazał Michał Kwieciński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, którego wypowiedź przytacza Wirtualna Polska.

Rafał Trzaskowski i Borys Budka zebrali wystarczającą liczbę podpisów, aby wnieść inicjatywę ustawodawczą ws. likwidacji TVP InfoRafał Trzaskowski i Borys Budka zebrali wystarczającą liczbę podpisów, aby wnieść inicjatywę ustawodawczą ws. likwidacji TVP InfoCzytaj dalej

Kolejno do 94-latka miała podejść jej wnuczka. Szarpiąc i wykręcając dłonie seniorki, kobieta odebrała jej pozostałą część pieniędzy. Para ukradła łącznie 2400 złotych.

Pokrzywdzona postanowiła powiadomić policję. – Działania służby dyżurnej, zaangażowanie patroli i punkty kontrolne na możliwych trasach poruszania się sprawców doprowadziły do zatrzymania samochodu, którym jechał 42-latek. Jego partnerki jednak w pojeździe nie było – przekazał oficer prasowy jędrzejowskiego KPP.

Kobietę zatrzymano w nocy w jednej z okolicznych miejscowości. 42-latka znajdowała się w samochodzie przypadkowo zatrzymanego kierowcy, gdy próbowała wrócić do swojego domu.

W poniedziałek parę przetransportowano do Prokuratury Rejonowej w Jędrzejowie. Z informacji przekazanych przez Wirtualną Polskę wynika, że oboje zatrzymani usłyszeli już zarzuty rozboju.

Sprawcom kradzieży grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: WP

Artykuły polecane przez redakcję WTV: