Włodzimierz Czarzasty. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 18 Stycznia 2021

Z ostatniej chwili: Włodzimierz Czarzasty ma koronawirusa. Przebywa na kwarantannie

Kolejna ważna sejmowa postać zachorowała na koronawirusa - Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu z ramienia Lewicy. Jak poinformował na swoim Twitterze, przebywa już na kwarantannie. Zewsząd sypią się życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.

  • Kolejny poseł poinformował o dodatnim wyniku koronawirusa
  • Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu z ramienia Lewicy, poinformował o tym, że otrzymał dodatni wynik testu na swoim Twitterze
  • Dla jednego z najbardziej charakterystycznych posłów posypały się życzenia szybkiego powrotu do zdrowia

Czarzasty dotychczas skutecznie unikał zakażenia, czym sam pochwalił się w mediach społecznościowych.

Włodzimierz Czarzasty zarażony koronawirusem

Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu z ramienia Lewicy, poinformował o tym, że uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Od razu również udał się na kwarantannę. 

- Uprzejmie informuję, że niestety mam pozytywny wynik koronawirusowy. Jestem na kwarantannie. Uciekałem przed tym świństwem prawie rok. Wynik dostałem przed chwilą. Trzymajcie się!!! - napisał Czarzasty na Twitterze.

Od razu zewsząd posypały się życzenia powrotu do zdrowia i pracy, wiele z nich zawierało wątek nawiązujący do sytuacji ze Strajku Kobiet, kiedy to Czarzasty, według relacji policji, miał zaatakować funkcjonariuszy i jeden z nich w związku z tym wydarzeniem miał doznać poważnej kontuzji nogi. Niedługo po tym zdarzeniu w Internecie pojawiło się wiele memów pokazujących Czarzastego jako siłacza, którego należy się obawiać.

Niespodziewane, ostre słowa b. męża Marty Kaczyńskiej. Poszło o grób jej rodzicówNiespodziewane, ostre słowa b. męża Marty Kaczyńskiej. Poszło o grób jej rodzicówCzytaj dalej

Również niektóre z życzeń nawiązywały do tego żartu - „koronawirus nie wie, z kim zadarł”, pisali internauci. 

Działalność Czarzastego w Sejmie

Od początku pandemii, Czarzasty aktywnie działał w Sejmie na rzecz przestrzegania możliwych obostrzeń - przede wszystkim, jako wicemarszałek Sejmu, pilnował swoich kolegów i koleżanki w kwestii noszenia masek. 

Słynna stała się jego niezwykle elegancka kłótnia z Grzegorzem Braunem, który podczas jednego ze swoich sejmowych przemówień, nie założył maski. 

- Panie pośle, mam do pana serdeczną i uprzejmą prośbę. Jest dobra atmosfera. Byłby pan tak łaskaw i założył maskę? - upomniał posła Konfederacji prowadzący obrady Czarzasty. 

- Nikt na pana nie krzyczy, nikt nie straszy karą finansową. Proszę założyć maskę. Jeżeli pan nie założy maski, nie będzie pan miał głosu- mówił.

Braun nie ugiął się jednak pod prośbami i został wyrzucony z obrad. 

Czarzasty od początku pandemii starał się trzymać obostrzeń i prawdopodobnie to właśnie uchroniło go przed zarażeniem. Ze względu na swój wiek i stan zdrowia, jest w grupie ryzyka.

źródło: [Twitter/wlodekczarzasty][wtv.pl]

Artykuły polecane przez redakcję WTV: