. https://fshoq.comŹródło: https://fshoq.com
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 17 Marca 2020

Niewyobrażalnie tragiczne wieści z Włoch. Nie żyje już ponad 2,5 tys. osób, tylko w ciągu ostatniej doby umarło kilkaset

Włochy mierzą się z epidemią SARS-CoV-2 na dużo większą skalę niż w Polsce. Choć lepiej dmuchać na zimne i nie wykluczać, że tempo wzrostu zakażeń osiągnie u nas podobny poziom, na ten moment to właśnie doniesienia z Włoch poruszają najbardziej na tle pozostałych państw.

Właśnie poznaliśmy nowe dane, dotyczące liczby zakażonych SARS-CoV-2, chorych na COVID-19 i zmarłych na jego skutek we Włoszech. Ujawniono je podczas ostatniej konferencji prasowej w Rzymie. Każdego dnia biorą w niej udział przedstawiciele państwa.

Pogorszenie stanu zdrowia ministra, zakażonego SARS-CoV-2. Pogorszenie stanu zdrowia ministra, zakażonego SARS-CoV-2. "Nie mam siły odpowiadać"Czytaj dalej

Włochy: Tragiczny bilans

Niestety, w ciągu ostatniej doby zmarło aż 345 osób zakażonych wirusem. Tym samym bilans śmierci, wywołany SARS-CoV-2 w tym kraju wzrósł do 2503 przypadków.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Skrajna lekkomyślność mieszkanki Śląska. Mimo zakazu otworzyła dyskotekę, skończyło się interwencjami policji
2. Koronawirus. Zakażony pracownik Centrum Zdrowia Dziecka. Poszukiwania osób, które miały z nim kontakt

Zakażonych jest obecnie 26 tysięcy ludzi. Od samego poniedziałku liczba ta wzrosła o 3 tys.

Zarazem podczas konferencji, rządowy komisarz do spraw kryzysu Angelo Borrelli przekazał, że udało się wyleczyć już 2941 chorych.

Czy Polskę czeka równie przygnębiający scenariusz? Minister zdrowia nie ukrywa, że szczyt zachorowań jest daleko przed nami a liczba zakażonych w następnych dniach może być już czterocyfrowa. Jednocześnie jednak należy pamiętać, że Polska zastosowała radykalne działania prewencyjne na wcześniejszym etapie epidemii. Jeśli wierzyć doniesieniom medialnym, udało nam się również zachować większą, społeczną dyscyplinę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym roku
  2. Najgorszy okres pandemii jeszcze przed nami. Wiceminister zdrowia podał orientacyjne daty
  3. Pilot zostawił na niebie wyjątkowy napis. Każdy z nas powinien wziąć go sobie do serca
  4. Dieta poselska na walkę z wirusem. Jest ważny apel, posłowie posłuchają?
  5. Czeka nas paraliż? Minister zakażony, inni członkowie rządu musieli przejść testy
  6. Samolot z Francji wleciał nad Polskę i pilnie zawracał do Paryża. Nikt nic nie wie, podejrzany kurs

Źródło: polsatnews.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News