Włochy. ANGELA WEISS/AFP/East NewsŹródło: ANGELA WEISS/AFP/East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 5 Kwietnia 2020

Włosi niczego się nie nauczyli? Tysiące ludzi wyszły na ulice pomimo bezwzględnego zakazu

Włochy zmagają się z epidemią koronawirusa i mocno odczuwają tego skutki. Włosi jednak nic nie robią sobie z obostrzeń, a mandaty są wypisywane z prędkością świata. Niestety wielu nie ma samodyscypliny, a w sam piątek wypisano ponad 8 tys. mandatów.

Niestety wśród Włochów jest najwięcej przypadków śmierci z powodu COVID-19. To nadal nie zmotywowało mieszkańców do przestrzegania obostrzeń związanych ze stanem epidemii. Dlaczego tak się dzieje?

Naukowcy wyliczyli, kiedy Polacy wrócą do pracy. Dla wielu nie są to dobre wiadomościNaukowcy wyliczyli, kiedy Polacy wrócą do pracy. Dla wielu nie są to dobre wiadomościCzytaj dalej

Włochy nie radzą sobie z epidemią?

Służby tracą już siły. Zamiast skupiać się na leczeniu chorych, na co dzień walczą z uciążliwymi obywatelami, którzy nie stosują się w żaden sposób do zakazu opuszczania domu. Zamiast tego notorycznie łamią przepisy i wychodzą na zewnątrz z błachych powodów, czy zwykłej potrzeby kontaktu z innymi, przez co ciężko jest opanowac wirusa.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ponad 70-letnia staruszka miała zostać złapana przez policjantów na cmentarzu w Poznaniu. Przykra sytuacja
2. Ogromny smród spalenizny na Pradze-Południe. Co się dzieje?

Ilu Włochów już ukarano? Liczba jest naprawdę zatrważająca. 173 tysiące osób otrzymało mandat za złamanie obostrzeń, a liczbę podało oficjalnie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Jednego dnia w piątek udało się ukarać aż 8 tysięcy osób i skontrolować aż 255 tysięcy osób oraz 93 tysiące placówek, a władze nie mają już energii na walkę z wiatrakami. Śmierć i cierpienie innym tak jakby nie była straszna. Skąd bierze się taki brak odpowiedzialności?

Tylko w piątek skontrolowanych zostało w całym kraju prawie 255 tysięcy osób i 93 tysiące placówek handlowych. Kary za łamanie zakazu przemieszczania się otrzymało jednego dnia ponad 8 tysięcy osób - podaje PAP w serwisie poświęconym koronawirusowi. Ukarani muszą zapłacić od 400 do 3 tys. euro.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Biedronka znalazła sposób na ominięcie limitu osób. Wielkie zmiany już w ten weekend
  3. Do Biedronki czy Lidla udaj się jak najszybciej. Niebawem może być niebezpiecznie
  4. Dyskretna, absurdalna cenzura w TVP. Wszystko wyszło na jaw
  5. Wybory odbędą się jednak latem? Przełomowe doniesienia SE w tej sprawie
  6. Cejrowski zabrał głos ws. koronawirusa. Niewiarygodne słowa, aż trudno uwierzyć

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News