Władysław Komornicki. Wikimedia Commons/Michał JózefaciukŹródło: Wikimedia Commons/Michał Józefaciuk
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 6 Maja 2020

Senator z PO zagłosował za wyborami kopertowymi. Nie pełni już funkcji partyjnych

Władysław Komornicki, pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego senator pomylił się w głosowaniu w sprawie wyborów kopertowych. Sytuacja została już wyjaśniona przez jego kolegów partyjnych, którzy tłumaczą to roztargnieniem po operacji.

Senator Komornicki z Platformy Obywatelskiej zagłosował za wyborami organizowanymi przez Jacka Sasina i Pocztę Polską. Wywołało to olbrzymią konsternację i lęk partyjnych dygnitarzy, że mógł przejść na stronę Prawa i Sprawiedliwości.

Możliwe ponowne ograniczenia w przemieszczaniu się. Minister zdrowia nie ma najlepszych wieściMożliwe ponowne ograniczenia w przemieszczaniu się. Minister zdrowia nie ma najlepszych wieściCzytaj dalej

Władysław Komornicki - Senator PO głosuje z PiS

Strach PO był tym większy, że senator zrezygnował jakiś czas temu ze wszystkich funkcji partyjnych: - Jestem w dostojnym wieku, a teraz w Senacie trzeba mocno i uważnie pracować - tłumaczył wtedy swoją decyzję.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Duda nagle podpisał umowę z "Solidarnością". Chodzi o emerytury i programy społeczne
2. Złe wieści dla osób trzymających oszczędności w bankach. Aktywa nie ochronią już kapitału

Wątpliwości rozwiał jednak senator Marcin Bosacki, tłumacząc skąd wynikała zmiana w głosowaniu jego partyjnego kolegi. - Informuję też, w imieniu senatora Władysława Komarnickiego, że jego głosowanie to pomyłka. Jest dzień po operacji. Cały dzień głosował z nami. Tu się pomylił - napisał Bosacki na Twitterze. 

Za odrzuceniem ustawy w sprawie głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich 2020 r. było łącznie 50 senatorów: KO, KP-PSL, Lewicy oraz dwóch senatorów z Koła Senatorów Niezależnych i jeden niezrzeszony. Przeciwnych było  35: z klubu PiS i jeden senator KO - (Komarnicki). Od głosu wstrzymał się senator z klubu PiS - Józef Zając. W tym ostatnim przypadku nie doszło jednak do pomyłki. Senator Zając przez cały dzień konsekwentnie głosował wspólnie z senacką większością. 

Teraz ustawa o głosowaniu kopertowym trafi do Sejmu, gdzie według doniesień medialnych Prawo i Sprawiedliwość nie ma większości potrzebnej do odrzucenia senackiego weta. Z tego powodu waży się również los projektu Zjednoczonej Prawicy. Politycy PiS zapowiadają, że wszyscy buntownicy będą musieli opuścić szeregi koalicji. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na skutek globalnego ocieplenia miliard ludzi będzie żyć w nieznośnym upale. Naukowcy podali termin
  2. Koncert w Ciechanowie. Sanepid nałożył wysoką karę, Urząd Miasta odpiera zarzuty
  3. Co tam się wydarzyło? Alarmy bombowe w polskich galeriach handlowych, doszło do ewakuacji
  4. Plany wyborcze Kaczyńskiego jednak się nie sprawdzą? Padł nowy termin, jest najbardziej prawdopodobny
  5. Tragiczne doniesienia ze Śląska. 4-miesięczna dziewczynka uratowana w ostatniej chwili, była ofiarą okropnych czynów
  6. Szumowski powiedział o jesieni. Mówił o dwóch epidemiach, których boi się najbardziej

Źródło: TVP Info