Witold Pyrkosz. screen/youtube/serialetvp
Źródło: screen/youtube/serialetvp
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 29 Listopada 2019

Dzieciństwo Pyrkosza było koszmarem. Serialowy Pyzdra długo milczał, przed śmiercią wyjawił prawdę

Witold Pyrkosz zapisał się w historii polskiego kina wielkimi literami. Jak to jednak bywa, w przypadku wpływowych aktorów, owocną karierę poprzedził koszmar. Pyzdra z Janosika był w dzieciństwie molestowany.

Lubiany aktor zmarł w 2017 roku, na skutek udaru. Miał 90 lat. Starsze pokolenie zapamiętało Pyrkosza z kultowych ról, które odgrywał w hitowych, polskich filmach. Młodsze kojarzy go z popularnego serialu "M jak Miłość". Niewiele osób wie, że Pyzdra z Janosika przeżył w dzieciństwie koszmar, do którego odważył się przyznać po wielu latach.

Taką kolację polski szpital zaserwował kobiecie po dwóch udarach. RozpaczTaką kolację polski szpital zaserwował kobiecie po dwóch udarach. RozpaczCzytaj dalej

Witold Pyrkosz szczerze o swojej tragedii

Aktor urodził się w 1926 roku. Łatwo policzyć, że jego okres dojrzewania, przypadł na czarne karty historii. W czasie II Wojny Światowej przeniósł się z rodzicami do Krakowa. Jeszcze przed wyjazdem doświadczył molestowania i gwałtu.

Oprawczynią 12-letniego Pyrkosza była gosposia. Aktor wyjawił swój bolesny sekret w książce "Podwójnie urodzony".

- Ona mnie uwiodła. Kiedyś, miałem najwyżej dwanaście lat, bawiłem się w pokoju, w którym Nadia prasowała (...) Siedziałem na podłodze, a ona stała. W pewnej chwili zadarła spódnicę i pokazała mi całą swą kobiecość (...) Wzięła moją rękę, zaczęła gładzić swoje udo, a za chwilę zaciągnęła mnie na kanapę i zgwałciła - wyznał Pyrkosz.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Dostaliście już pensje za listopad? Rzesze Polaków z niższymi kwotami. "Wchodzę na konto, a tam 1,5 tys. mniej"

2. Prowadzący DDTVN sięgnął dna. Wyśmiewa się z osób, cierpiących na zaburzenia

3. Zamach w Londynie. Mamy nagranie niepokojącego zachowania policji

4. Mało kto wiedział, że Jan Paweł II zawitał w nocnym klubie. Historia powala

5. Były polski prezydent pobiera olbrzymią emeryturę. Ujawniono kwoty

6. Szybki test "diamentowego palca" pokaże, czy chorujesz na nowotwór. Zrobisz go w 2 minuty, a możesz uratować swoje życie