Wisłostrada. Zdjęcie ilustracyjne: : Twitter.com/Jan_Kunert
Źródło: Zdjęcie ilustracyjne: : Twitter.com/Jan_Kunert
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 30 Października 2020

Są pierwsze zatrzymania. Chodzi o agresywnych pseudokibiców na Wisłostradzie

Wisłostrada miejscem zatrzymań. Co się dzieje? Funkcjonariusze od samego początku monitorują przebieg kobiecego protestu. Policjanci dostrzegli agresywne grupy pseudokibiców. Wydano też pilny komunikat za pośrednictwem Twittera.

W centrum Warszawy trwają aż trzy marsze organizowane przez Strajk Kobiet. Działania są obserwowane nie tylko przez służby mundurowe. Skrajnie prawicowe grupy również bacznie analizują każdy krok ruchów feministycznym. Wisłostrada stała się miejscem kolejnej akcji pseudokibiców. Niezbędna była natychmiastowa reakcja ze strony policjantów.

Już o godzinie 17. tłumy zebrały się między innymi przy Alejach Ujazdowskich, na placu Zawiszy. Obecnie Strajk Kobiet zmierza w kierunku ronda de Gaulle'a. Nacjonaliści rozpoczęli działania w okolicach Wisłostrady. Agresywne działania były też podejmowana przy placu Zamkowym.

Uwaga rodzice, wszyscy muszą o tym wiedzieć, chodzi o zdalne nauczanie. Premier informuje, polskie mamy są zaniepokojoneUwaga rodzice, wszyscy muszą o tym wiedzieć, chodzi o zdalne nauczanie. Premier informuje, polskie mamy są zaniepokojoneCzytaj dalej

Co się dzieje? Wisłostrada miejscem działań agresywnych pseudokibiców. Zaczęło się

Mundurowi na bieżąco informują o przebiegu protestu w społecznościowych mediach. Jeden z komunikatów odnosił się do wydarzeń, jakie rozegrały się przy Wisłostradzie.

"Policjanci podjęli zdecydowane działania wobec grup pseudokibiców, którzy zagrażali bezpieczeństwu innych osób, a także używali pirotechniki. Działania są prowadzone w rejonie Wisłostrady i ul. Karowej. Są pierwsze zatrzymania." - wskazały służby.

"Na Placu Zamkowym wśród zebranych ludzi pojawiły się grupki osób ze środowisk pseudokibicowskich. Dążono do konfrontacji. Na miejscu działania natychmiast podjęli policjanci prewencji skutecznie to uniemożliwiając" - dodają funkcjonariusze na Twitterze.

Rozpoczął się Strajk Kobiet, odpalono race, na ulicach stoi wojsko i policja. Dzieje się teraz, słychać krzyki - co się dzieje?Rozpoczął się Strajk Kobiet, odpalono race, na ulicach stoi wojsko i policja. Dzieje się teraz, słychać krzyki - co się dzieje?Czytaj dalej

"Interwencje policjantów w rejonie Starego Miasta wywołały agresywne zachowania grup pseudokibiców, rzucających racami w kierunku innych ludzi i funkcjonariuszy. Policjanci użyli śpb w postaci siły fizycznej i granatów hukowych. Dotychczas zatrzymano kilkanaście osób" - deklaruje KMP Warszawa.

Warto podkreślić, że w tej chwili przebieg całego protestu ma charakter pokojowy. Uczestnicy Strajku Kobiet nie prowokują funkcjonariuszy policji. Organizatorki przedsięwzięcia zaznaczają, że wśród zgromadzonych również znajdują się członkowie skrajnie prawicowych grup. Zaapelowano, by o każdej nieprawidłowości informować bezpośrednio koordynatorki akcji. Wszystko wskazują na to, że poza zamieszaniem przy Wisłostradzie może dojść do innych incydentów.

DZISIAJ GRZEJE: 1."Kobieta, która potrafi zabić dziecko w łonie, na pewno może patrzeć na jego śmierć". Skandaliczne słowa b. polityk
2. Strajk Kobiet: Na Warszawę idzie cała Polska. Mieszkańcy oferują nocleg za darmo
3. Niedziela handlowa powróci? Uwaga, niebawem wszystko może się zmienić

Służby przekazały też doniesienia o utrudnieniach w ruchu drogowym. "Wstrzymanie ruchu pojazdów ma miejsce także w Al. Jerozolimskich na odcinku Plac Zawiszy - Plac Waszyngtona. W celu zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w związku z przemarszem grup protestujących, policjanci wstrzymali ruch na Trakcie Królewskim (od Senatroskiej do Gagarina) oraz na ul. Marszałkowskiej (pl. Konstytucji do Królewskiej)"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zamykają cmentarze na Wszystkich Świętych. Premier potwierdził, ważna wiadomość dla podróżujących
  2. Ważne ogłoszenie GIF. Popularny produkt wycofany z aptek
  3. Wstawiła nagranie w obronie kobiet, które obiegło całą sieć. Teraz otrzymuje pogróżki, obelgi i nienawistne wiadomości o nieludzkich treściach, brak słów
  4. Żałoba w rodzinie Radia Maryja. Tadeusz Rydzyk musiał pożegnać bliską osobę
  5. Uzbrojony ksiądz-kibol puszczony wolno. Będzie mógł znowu grozić demonstrantom
  6. Kierowco, za złamanie tego przepisu grozi ci 100 tysięcy kary. Wszystko z powodu koronawirusa
  7. 2 czubate łyżki dodane do masy zupełnie zmieniają smak. Kotlety mielone jeszcze nigdy nie były równie pyszne

Źródło: [Twitter/Policja Warszawa]