Wirus muzyk. PickPikŹródło: PickPik
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 18 Marca 2020

Znany polski muzyk zakażony wirusem. Na pomoc czekał trzy dni

Wirus z Wuhan został wykryty w organizmie znanego polskiego muzyka. Mowa tu o Krzysztofie Drabikowskim z zespołu Batushka. Jego relacja z prób uzyskania dostępu do testu może poważnie niepokoić.

Wirus z Wuhan staje się niestety w Polsce coraz większym problemem, w znaczący sposób wypływającym na życie każdego z nas. Jak przekazały media, jedną z zakażonych osób, a przy tym pierwszym przypadkiem zakażenia na Podlasiu, okazał się Krzysztof Drabikowski. Jest to muzyk kojarzony z popularnym, powstałym w 2015 roku zespołem Batushka.

Lidl zdecydował się na ważny krok. Zmiany w płatnościach, każdy klient powinien o nich wiedziećLidl zdecydował się na ważny krok. Zmiany w płatnościach, każdy klient powinien o nich wiedziećCzytaj dalej

Drabikowski sam przekazał w mediach społecznościowych, że jest zakażony koronawirusem. Z muzykiem szybko skontaktowała się redakcja "Gazety Wyborczej".

Wirus dopadł popularnego muzyka

- 12 marca wracaliśmy z trasy koncertowej. Dzień wcześniej graliśmy koncert w Berlinie. Na granicy mierzono nam temperaturę, a potem puszczono dalej. Już wtedy kaszlałem, ale temperatura utrzymywała się co najwyżej w stanach podgorączkowych. Ponieważ kaszel nie dawał mi spokoju, a mam żonę i troje dzieci, próbowałem skontaktować się z sanepidem i zakaźnym oraz pod 112. Odsyłano mnie przez trzy dni. Moja mama, która jest lekarzem rodzinnym, bała się nie tylko o mnie, ale i po kontakcie ze mną też o siebie i o swoich pacjentów. Przebłagała i zrobiono mi w końcu badania w poniedziałek (17 marca) po południu. Wynik okazał się pozytywny - przekazał Drabikowski.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ilu Polaków zachoruje przez wirusa? Minister zdrowia ujawnił swoje prognozy
2. Pacjent z podejrzeniem koronawirusa przyszedł do Blue City. Nie doczekali się na karetkę, sami pojechali do szpitala

Jak przekazał muzyk, obecnie czuje się całkiem dobrze. Chorobie towarzyszą typowe dla grypy objawy. Sam proces uzyskania dostępu do testu na koronawirusa, który musiał przebyć Drabikowski, może jednak naprawdę niepokoić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN
  2. Fatalne wieści dla wielu Polaków, ich pensja będzie zupełnie inna. Już oficjalnie wiadomo, jest oświadczenie rządu
  3. Był zakażony, przyjął co najmniej 30 pacjentek. Sanepid pilnie ich poszukuje
  4. Przełomowy dzień dla pacjenta “zero”. “Światełko w tunelu”, doskonałe wieści
  5. Tesco zostawiło klientów z pustymi rękami, są wściekli. Ataki na sieć
  6. Polka leciała samolotem akcji "Lot do Domu". Jest oburzona tym, jak ją potraktowali, opowiedziała wszystko

Źródło: Gazeta Wyborcza