Wielkopolskie: chroniący zwierzęta aktywiści znaleźli dziewięć martwych ptaków.. facebook/@schroniskokrotoszynŹródło: facebook/@schroniskokrotoszyn
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Czerwca 2020

Wielkopolskie. Martwe ptaki, w tym zagrożone gatunki w polu. Ktoś mógł otruć zwierzęta

Wielkopolskie obiegła wiadomość o śmierci dziewięciu martwych ptaków. Pracownicy Towarzystwa Ochrony Zwierząt w Krotoszynie odnaleźli – najprawdopodobniej otrute – kruki oraz znajdujące się pod ścisłą ochroną błotniaki i bielika. Obok nich leżały kawałki mięsa. Sprawa jest badana przez funkcjonariuszy policji.

"Dzisiaj otrzymaliśmy zgłoszenie o martwych ptakach na polu w Wielowsi. Na miejscu zastaliśmy 6 martwych kruków, 2 błotniaki i 1 bielika", poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych przedstawiciele schroniska dla zwierząt w Krotoszynie.

Jak wskazuje TVN 24, wspomniane ptaki są pod ochroną gatunkową. Ochroną ścisłą objęte są zaś błotniaki i bielik. Dodajmy, że ostatni z nich jest również wpisany na listę polskiej czerwonej księgi zwierząt.

Tragiczne doniesienia obiegły media. Nie żyje b. poseł, przykre informacjeTragiczne doniesienia obiegły media. Nie żyje b. poseł, przykre informacjeCzytaj dalej

Wielkopolskie: sprawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności

Według wszelkiego prawdopodobieństwa zwierzęta zostały otrute. Ptaki leżały bowiem zaledwie kilkanaście metrów od siebie. Co więcej, niedaleko ich ciał odnaleziono porozrzucane kawałki mięsa.

Na miejsce zostali wezwani policjanci, którzy zabezpieczyli pozostawione resztki mięsa mogące zawierać nieznaną substancję. "Nie wiadomo, czy ptaki były bezpośrednim celem sprawcy otrucia, jednak jest to rażące przestępstwo przeciwko środowisku podlegające karze więzienia", czytamy we wpisie pracowników schroniska.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pilny komunikat ministerstwa dla milionów rodziców i uczniów. Jest oficjalna odpowiedź na zadziwiający apel
2."Rząd zostawił branżę turystyczną samej sobie". Mocne słowa, Rafał Trzaskowski nie ma litości

Odnaleziono dziewięć martwych ptaków

Na ten moment nie jest jasne, jak długo przyjdzie poczekać na wyniki badań. Niezidentyfikowanemu jak na razie sprawcy (bądź sprawcom) za zatrucie zwierząt lub znęcanie się nad nimi grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skarbówka zajmuje konta emerytów za zaległy abonament RTV. Tysiące z nich pozostają bez środków do życia
  2. Policyjna akcja w Komorowie. Mężczyzna zabarykadował się w domu. Akcja antyterrorystów pod Warszawą
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Bałkański kraj od dziś dostępny dla turystów. Przyjmie także Polaków

Źródło: tvn24.pl / facebook/Schronisko dla Zwierząt Krotoszyn

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News