Wielkanoc w tym roku faktycznie bez wiernych w kościołach?. Jan BIELECKI/East NewsŹródło: Jan BIELECKI/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 6 Kwietnia 2020

Prymas Polski nie idzie na kompromis przed Wielkanocą. Wielu wiernych nie będzie zadowolonych

Wielkanoc w tym roku faktycznie bez wiernych w kościołach? Wszystko na to wskazuje, a na kompromis nie ma zamiaru iść nawet sam Prymas Polski, Abp Wojciech Polak. Apeluje o niechodzenie do kościoła oraz stosowanie się do zaleceń i wszelkich obostrzeń. Nawołuje do przestrzegania wytycznych na czas epidemii oraz mówi o Wielkanocy, jako "święcie życia", a nie "święcie śmierci".

Abp Wojciech Polak był gościem Radia Plus. Podczas rozmowy nakłaniał wiernych do pozostania w domach, nawet w Święta Wielkanocne, aby te były "świętem życia", a nie stały się symbolem śmierci - "świętem śmierci". Przekonywał również do niechodzenia do kościoła na msze i skorzystanie z dyspensy. Czynimy bowiem bardzo źle, jeśli nie przestrzegamy wytycznych i zakazów w czasie epidemii, w tym popełniamy nawet grzech, o czym mówił sam Prymas Polski. Mimo wielu próśb, a nawet petycji ze strony wiernych o umożliwienie im uczestnictwa w mszy, szczególnie podczas świąt, duchowny nie godzi się na to i nie chce pójść na żaden kompromis.

Niewyobrażalna tragedia 19-latka. Walczy o życie, cudem przeżyłNiewyobrażalna tragedia 19-latka. Walczy o życie, cudem przeżyłCzytaj dalej

Wielkanoc w tym roku faktycznie bez wiernych w kościołach? Prymas Polski nieugięty

Abp Wojciech Polak w udzielonym Radiu Plus wywiadzie, odniósł się do słów szefa resortu zdrowia. – Pięknie pan minister Szumowski powiedział, że to są święta życia. Więc dlaczego mamy, idąc w ten sposób na przekór, czynić z tych świat święta śmierci? – zapytał retorycznie Prymas Polski.

– Łamanie zakazów podczas epidemii jest naruszaniem piątego przykazania, w którym jesteśmy obowiązani dbać i strzec życia innych i własnego – mówił w radiu abp Wojciech Polak.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ponad 70-letnia staruszka miała zostać złapana przez policjantów na cmentarzu w Poznaniu. Przykra sytuacja
2. Co z maturami 2020? Licealista pozwał Ministerstwo Edukacji Narodowej

Prymas Polski został zapytany, czy grzechem jest sytuacja, kiedy wierni wchodzą do kościoła, jak gdyby nigdy nic kolejno jako szósta, siódma i następna osoba. – Pan Bóg dał nam rozum – podkreślił na antenie radia. – Żadne nasze pragnienia, nawet najświętsze i najgłębsze, nie mogą być pragnieniami niezgodnymi z naszą ludzką naturą, która ma się kierować tym, co rozumne i co jasne.

Abp Polak przyznał, że wprowadzone zakazy są słuszne oraz "mają służyć zdrowiu i życiu ludzkiemu".


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Otwarto miasto Wuhan. W Chinach nikt nie zmarł z powodu koronawirusa w ciągu ostatniej doby
  2. ZUS odwołuje lekarzy orzeczników. Polacy obawiają się o renty i zasiłki
  3. Do Biedronki czy Lidla udaj się jak najszybciej. Niebawem może być niebezpiecznie
  4. Dyskretna, absurdalna cenzura w TVP. Wszystko wyszło na jaw
  5. Wybory odbędą się jednak latem? Przełomowe doniesienia SE w tej sprawie
  6. Polski przewoźnik zwolnił wszystkich pracowników. Gigantyczny kryzys, bolesny cios

Źródło: natemat.pl