Para prezydencka przekazała na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy osobisty podarunek. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 25 Stycznia 2021

Co Andrzej i Agata Duda ofiarowali na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Ich dar jest już wart niemałe pieniądze

31 stycznia odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą zdecydowali się przekazać na licytację osobisty upominek. Osoba, która zdecyduje się na jego kupno, otrzyma oryginalną pamiątkę oraz jednocześnie odręczną notkę od pary prezydenckiej. Już teraz przekazane pióra wieczne osiągnęły cenę niecałych 5 tys. złotych.

  • Andrzej Duda wraz z małżonką włączają się w pomoc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy
  • Para prezydencka postanowiła przekazać na aukcje dwa pióra wieczne sygnowane podpisami
  • Przedmiot osiągnął już cenę niemal 5 tys. złotych

Co roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyciągał prawdziwe tłumy, jednak w tym roku formuła musiała ulec zmianie, a sam termin finału został przesunięty w czasie. Niemniej licytacje na portalu Allegro pozostają niezmienne, a wśród osób, które przekazały cenne przedmioty, znalazła się para prezydencka.

Andrzej i Agata Dudowie zdecydowali się wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy osobistym upominkiem. Cena osiągnięta przez rzecz podarowaną przez parę prezydencką nie należy do najmniejszych i wciąż rośnie.

Para prezydencka wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Jurek Owsiak wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zbiera w tym roku pieniądze na laryngologię dziecięcą. Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą zdecydowali się wesprzeć fundację i przekazali na licytację wyjątkowy przedmiot.

Na licytację organizowaną w ramach 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy para prezydencka przekazała dwa pióra wieczne. Jedno z nich sygnowane jest podpisem prezydenta, drugie natomiast Agaty Kornhauser-Dudy.

Urządzili konkurs w szkołach podstawowych. Dzieci mają wysyłać prace antyaborcyjneUrządzili konkurs w szkołach podstawowych. Dzieci mają wysyłać prace antyaborcyjneCzytaj dalej

„Para Prezydencka, jak co roku, również i w tym włącza się w zbiórkę na rzecz potrzebujących w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" przeczytać można na początku opisu licytacji w serwisie Allegro. W dalszej części wszyscy zainteresowani kupnem unikalnych przyborów piśmienniczych mogą dowiedzieć się nieco więcej na temat ich pochodzenia i historii.

W ramach licytacji WOŚP kupić można m.in. dwa pióra wieczne sygnowane podpisami pary prezydenckiej

„Wykonawcą tych pięknych, niezwykle starannie wykonanych i charakteryzujących się wyjątkową jakością przyborów do pisania jest polska firma „Pióra Polskie”. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisuje takimi piórami ważne umowy i porozumienia międzynarodowe, jak również obdarowuje nimi prezydentów innych państw. Wykorzystanie elementów barw polskiej flagi jest wyrazem szacunku i przywiązania do polskiej tradycji, historii oraz polskich symboli narodowych" - czytamy w dalszej części opisu.

Przedmiot przekazany przez prezydenta i jego małżonkę osiągnął już cenę 4694,11 złotych, jednak nic nie wskazuje na to, aby właśnie na takiej się zatrzymano. Sama akcja aktywna będzie jeszcze przez 11 dni. Możliwość podbijania ceny, a co za tym idzie kupieniem piór wiecznych Andrzeja i Agaty Dudów, zostanie zablokowana dopiero 6 lutego 2021 r.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Źródło: screen Allegro.pl

Wszyscy zainteresowani tym kolekcjonerskim okazem mogą również dowiedzieć się, iż pióra wieczne zapakowane są w wykonane przez polskich rzemieślników drewniane pudełko. Do jego wykonania wykorzystano drzewo olchowe oraz bukowe

To nie pierwszy raz, gdy para prezydencka włącza się w pomoc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Prawdopodobnie jedne z największych emocji wśród poprzednich aukcji WOŚP, w które włączyła się Agata Korhansuer-Duda, była ta, gdzie pierwsza dama postanowiła przekazać swoje zdjęcie. Fotografia z 2016 roku stała się swoistym memem, a żona Andrzeja Dudy postanowiła wykorzystać jej popularność w szczytnym celu.

Fotografia wykonana przez Jacka Łabędzkiego uchwyciła komiczny moment witania się Agaty Kornhauser-Dudy z biskupami w czasie wizyty Papieża Franciszka w Polsce w 2016 roku. Jak podaje Wprost, zdjęcie osiągnęło na aukcji kwotę niemal 200 tys. złotych. W tym samym roku przekazane przez Andrzeja Dudę spinki osiągnęły "jedynie" nieco ponad 6 tys. złotych.

Źródło: Wprost 

Artykuły polecane przez redakcję WTV: