Wielka Brytania: Królowa Elżbieta
Źródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 6 Listopada 2019

Królowa Elżbieta zrezygnowała z noszenia naturalnych futer! Bierzmy z niej przykład

Wielka Brytania żyje bezprecedensową decyzją królowej Elżbiety. Monarchini nawet w najmroźniejsze dni korzystać będzie wyłącznie ze sztucznych futer - dowiadujemy się, dzięki jej stylistce i garderobianej, Angeli Kelly. To bardzo ważny sygnał dla społeczeństwa i legislatorów.

Wielka Brytania zakazała hodowli zwierząt na futra 20 lat temu, ale sam handel wyrobami futrzarskimi nie jest penalizowany. Dla dyrektor organizacji Humane Society International, decyzja królowej to najlepszy impuls do zmian na tej płaszczyźnie.

- Jesteśmy podekscytowani tym, że Jej Wysokość oficjalnie stała się niefutrzana. Decyzja królowej Elżbiety o pójściu w sztuczne jest doskonałym odzwierciedleniem nastrojów brytyjskiej opinii publicznej, z której ogromna większość nie znosi okrucieństwa związanego z futrami i nie chce mieć z tym nic wspólnego (...) Wzywamy rząd brytyjski, aby poszedł za przykładem Jej Wysokości i uczynił Wielką Brytanię pierwszym krajem na świecie, który zakazuje sprzedaży futer zwierzęcych - skomentowała sprawę Claire Bass.

Obrazy WTV"Co mają zrobić dwie kobiety, jeśli się kochają?". Czerwińska nie bała się tego wyznaćCzytaj dalej

Wielka Brytania gotowa na zmiany?

O wyeliminowaniu z garderoby królowej futrzanych płaszczy poinformowała jej wieloletnia stylistka, Angela Kelly. Jedyne elementy stroju monarchini, które nie ulegną zmianie, to szaty ceremonialne oraz posiadane do tej pory dodatki, choć, jak ujawniła garderobiana, z ulubionego płaszcza Elżbiety usunięto już wykończenie z norek.

- Jeśli Jej Wysokość będzie uczestniczyć w oficjalnych wydarzeniach w szczególnie chłodną zimę, od 2019 r. do tego, by zapewnić jej ciepło, będzie używane sztuczne futro - napisała w swoich wspomnieniach Kelly.