Wieczór wyborczy w TVP wzbudził poważne wątpliwości.. TVP/ screenŹródło: TVP/ screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 29 Czerwca 2020

Oglądaliście wieczór wyborczy w TVP? Miały miejsce sceny, których trudno nie skrytykować

Wieczór wyborczy w TVP został skrytykowany przez zwolenników opozycji. Oburzeni widzowie uważają, że zbyt wiele czasu antenowego poświęcono Andrzejowi Dudzie. Medioznawca Maciej Mrozowski skomentował dla Wirtualnej Polski przebieg transmisji Telewizji Polskiej.

Wczoraj, o godzinie 21 zamknięto wszystkie lokalne wyborcze. W największych, ogólnopolskich stacjach telewizyjnych przedstawiono też szczątkowe wyniki tegorocznego głosowania. TVP Info sposobem organizacji wieczoru wyborczego wzbudziło wiele kontrowersji. Głos w tej sprawie zabrał medioznawca Maciej Mrozowski.

Odnaleziono pendrive`y z tysiącami zdjęć i nagrań. Ich treść mrozi krew w żyłach, może dojść do przełomu w głośnej sprawieOdnaleziono pendrive`y z tysiącami zdjęć i nagrań. Ich treść mrozi krew w żyłach, może dojść do przełomu w głośnej sprawieCzytaj dalej

Wieczór wyborczy TVP: Maciej Mrozowski komentuje przebieg transmisji

- TVN24 potraktował wszystkich poważnie i po równo. Dali podstawowe fragmenty wystąpienia zwycięzcy pierwszej tury, Andrzeja Dudy, ale dali też Trzaskowskiego i kolejnych. Natomiast w TVP i Polsacie Duda mówił i mówił. To jest nadużycie, świadczące o wyraźniej sympatii TVP i Polsatu do jednego kandydata - deklaruje ekspert dla Wirtualnej Polski.

 - Mamy instytucję publiczną, która wpuszcza tylko swoich. To jest tak, jakby pan do muzeum wpuszczał tylko członków jednej partii. Wszyscy powinni mieć równy dostęp do instytucji publicznych: muzeów, parków i TVP - dodaje Mrozowski w rozmowie z dziennikarzem WP.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
2. Wicepremier podała datę: 2 lipca. Może być przełom w polskiej turystyce

Wieczór wyborczy TVP naruszał zasady fair-play? Wypowiedź Mrozowskiego nie pozostawia najmniejszych złudzeń. -  Zawodnicy powinni mieć te same szanse i powinna obowiązywać zasada fair play. [...] Decydująca jest pierwsza godzina, między 21 a 22. Później zaczynają się komentarze i analizy, loża prasowa, itp. W pierwszej godzinie wszyscy kandydaci powinni dostać mniej więcej tyle samo czasu. Nie można robić okna wystawowego dla jednego kandydata. Proporcje muszą być zachowane - krytykuje Mrozowski dla WP.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z transmisji TVP z 28 czerwca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?
  2. Duża akcja CBŚP w Warszawie. Pościg, ogromny huk, uszkodzone samochody. Co tam się stało?
  3. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
  4. Pierwsza dama mogła się bardziej postarać? Czy trzy słowa są wystarczającym komentarzu po kilku latach milczenia?
  5. Stanisław Żółtek znów odpłynął? Powiedział kilka zaskakujących słów, których nikt się nie spodziewał
  6. MSWiA pracuje nad nowym mandatem. 5 mln Polaków może zostać ukaranych wysoką kwotą

Źródło: [Wirtualna Polska]