Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. https://twitter.com/PolsatNewsPLŹródło: https://twitter.com/PolsatNewsPL
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 13 Stycznia 2020

W Polsacie wystąpił z serduszkiem WOŚP. Później poszedł do TVP

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel był gościem programu "Newsroom" emitowanego w Polsat News. Prowadzący wręczył mu serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które Fogiel przyjął i przykleił na swojej marynarce. Tego samego dnia mężczyzna był gościem TVP Info. Wówczas na próżno było już szukać u niego naklejki z logiem fundacji.

Prowadzący program Robert Feluś zauważył, że na ubraniu wicerzecznika PiS brakuje serduszka WOŚP. Dziennikarz, na marynarce którego można było dostrzec naklejkę Orkiestry, postanowił dopytać Fogla o jej brak. – Nie ma serduszka, odkleiło się, czy nie było chęci, żeby przykleić? – spytał.

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości odparł, że wrzuca pieniądze do oklejonych czerwonymi serduszkami puszek, jednak naklejki zwykle "zostawia dla innych". Prowadzący zaznaczył, że nie ma oczywiście takiego obowiązku, jednak spytał, czy poseł PiS nie zechciałby przykleić loga WOŚP, dając wyraz wsparcia akcji.

Franciszkanie się nie popisali z okazji WOŚP. Przykre zachowanieFranciszkanie się nie popisali z okazji WOŚP. Przykre zachowanieCzytaj dalej

Wicerzecznik PiS: mogę oczywiście przykleić

Fogiel przyjął naklejkę z rąk Roberta Felusia. – Mogę oczywiście przykleić, nie widzę problemu – odparł, przyklejając serduszko.

Prowadzący stwierdził, że Owsiak wykonuje kawał dobrej roboty i zaznaczył, że jego zdaniem nie ma się o co kłócić, nawiązując, rzecz jasna, do licznych nieprzychylnych wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości pod adresem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak przypomina "gazeta.pl", "Stanisław Pięta nazywał WOŚP »hecą«, a Krystyna Pawłowicz mówiła, że »WOŚP na ulicy stawia na wabia dzieci i młodzież«".

– Generalnie nie ma się co kłócić o sprawy, które komuś pomagają. Czy to WOŚP, czy to zbiórki internetowe – odparł wicerzecznik partii rządzącej.

To jednak nie koniec przygód z serduszkiem WOŚP i Radosławem Foglem w rolach głównych. Poseł PiS nieco ponad godzinę później był bowiem gościem programu emitowanego w TVP Info. Logo fundacji Jurka Owsiaka zniknęło wówczas z jego marynarki.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Po przekroczeniu konkretnych progów zmaleje twoja renta i emerytura. Lepiej ich nie przekraczaj

2. Nie żyje władca, który rządził krajem przez 50 lat. Obalił własnego ojca, błyskawicznie wyznaczono następcę

3. Benedykt XVI ostrzega Franciszka. Spór między papieżami

4. Niebotyczna suma. Ile orkiestra uzbierała do rana?

5. Niespodziewany, poruszający gest Jurka Owsiaka w czasie światełka do nieba. Wesprze zwierzęta, ginące w Australii

6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk