Wiadomości TVP. Wiadomości TVP/ screenŹródło: Wiadomości TVP/ screen
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 31 Lipca 2020

"Wiadomości" TVP znów szczują na LGBT? "Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi, co nie znaczy że nie ma nowej"

Wiadomości TVP kontynuują wojnę z osobami LGBT, rozpoczętą jeszcze w trakcie prezydenckiej kampanii wyborczej. W materiale poświęconym zawieszeniu flag LGBT w ważnych miejscach Warszawy przywołano głośne słowa abp. Marka Jędraszewskiego o "tęczowej zarazie".

Kontrowersyjne słowa arcybiskupa padły w sierpniu 2019 roku. Wywołały wtedy ogromne oburzenie wiernych, niezgadzających się na tak oderwane od chrystusowego przykazania miłości traktowanie osób nieheteronormatywnych. Część wiernych stanęła wtedy też w obronie Jędraszewskiego, wśród nich czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Wiadomości TVP zapomniały, co powiedział Mateusz Morawiecki? Nagła zmiana zdania, widzowie mogli być zdezorientowaniWiadomości TVP zapomniały, co powiedział Mateusz Morawiecki? Nagła zmiana zdania, widzowie mogli być zdezorientowaniCzytaj dalej

Wiadomości TVP atakują LGBT

Redaktorzy Wiadomości TVP przygotowali obszerny materiał, dotyczący wydarzeń, jakie miały ostatnio miejsce w Warszawie. Grupa aktywistów LGBT zawiesiła flagi w ważnych miejscach Warszawy, m.in. na pomniku Józefa Piłsudskiego oraz rzeźbie Jezusa przez kościołem św. Krzyża. Wywołało to oburzenie środowisk prawicowych, które oskarżyły aktywistów o profanację tych miejsc. Oświadczenie w sprawie flagi na figurze Jezusa wydało również Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo opiekujących się świątynią. - Profanacja figury Chrystusa przed kościołem św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie napełniła bólem parafian i mieszkańców stolicy - czytamy w oświadczeniu. - Swoje oburzenie za ten niewytłumaczalny akt wyrażają również księża ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy posługujący od czterech wieków w tamtejszej świątyni. W tym trudnym dla nas wszystkich doświadczeniu, modlimy się o nawrócenie sumień i serc - piszą kapłani.

Bardzo złe informacje dla wielu Polek i Polaków. Zdążyłeś już zrobić plany? Wszystko może zostać zniszczoneBardzo złe informacje dla wielu Polek i Polaków. Zdążyłeś już zrobić plany? Wszystko może zostać zniszczoneCzytaj dalej

Zdaniem redaktorów Wiadomości TVP data przeprowadzenia happeningu aktywistów LGBT nie jest przypadkowa i była wymierzona w obchody Powstania Warszawskiego. Teza ta jednak nie znajduje potwierdzenia w treści ulotek i plakatów, które rozdano i rozwieszono w ramach akcji. - To jest szturm! To tęcza. To atak! Postanowiłyśmy działać. Tak długo jak będę się bać trzymać cię za rękę. Tak długo aż nie zniknie z naszych ulic ostatnia homofobiczna furgonetka. To nasza manifestacja odmienności – ta tęcza. Tak długo jak flaga będzie kogoś gorszyć i będzie 'niestosowna', tak długo uroczyście przyrzekamy – prowokować - czytamy na materiałach aktywistów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje gwiazdor uwielbianego przez Polaków programu. Miał dopiero 38 lat
2. Niebywałe nagranie Jacka Kurskiego sprzed 12 lat trafiło do sieci. Na spotkaniu nagle chwycił gitarę, ma talent?
3. Senat zawalczy nie tylko o emerytów z 1953 roku. Więcej pieniędzy z emerytury też dla pozostałych seniorów?

Cała sprawa została również powiązana przez Wiadomości TVP z konwencją stambulską, która została skierowana przez premiera Mateusza Morawieckiego do TK. Redaktorzy uzasadniali, że może mieć ona wpływ na zachowanie środowisk LGBT. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie zmiany dla planujących wesela? Łukasz Szumowski w końcu zabrał głos
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. Tęczowa flaga na pomniku Chrystusa w Warszawie. Profanacja czy manifest
  4. Tata kupił córce samochód w prezencie. Kilka dni później znalazł porażający list w skrytce i zalał się łzami
  5. Gigantyczny pożar w polskim mieście, wszystko spowite w czarnym, gęstym dymie. Na miejsce szybko ruszyły służby
  6. Wiemy, co z prawie 500 protestami wyborczymi. Sąd Najwyższy wreszcie ujawnia, poznaliśmy
  7. Szumowski mówi o kwarantannie dla Polaków. Dobitne słowa

Źródło: Wiadomości TVP

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!