Wiadomości TVP. Wiadomości TVP/30.10.20/Screen
Źródło: Wiadomości TVP/30.10.20/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 30 Października 2020

Wiadomości TVP przekroczyły już wszelkie granice? Obrażają kobiety, używają kolokwializmów "Chcą rozwalić tradycyjny ład"

Ostatnie wydanie "Wiadomości" TVP z pewnością przejdzie do historii. Telewizja Polska przeszła do zdecydowanej ofensywy. Niektóre materiały jawnie atakowały ugrupowania opozycyjne. Nie zabrakło wypowiedzi wyciętych z kontekstu oraz obrażania kobiet.

Publiczny nadawca regularnie serwuje widzom przekaz, budzący liczne kontrowersje. Od 22 października jednak wydania "Wiadomości" TVP nabierają coraz bardziej agresywnego charakteru. Prowadzący zaczynają uzupełniać materiały stricte informacyjne osobistymi poglądami. Dzisiejsze wydanie dziennika podsumowało najważniejsze wydarzenia społeczno-polityczne. Głównymi tematami był kryzys epidemiczny, Strajk Kobiet oraz, co ciekawe, różaniec do granic w intencji "nienarodzonych dzieci".

Dzisiejsze wydanie Wiadomości TVP przejdzie do historii. Alternatywna rzeczywistość, przekłamywanie faktów i szkalowanie jest tylko szczątkiemDzisiejsze wydanie Wiadomości TVP przejdzie do historii. Alternatywna rzeczywistość, przekłamywanie faktów i szkalowanie jest tylko szczątkiemCzytaj dalej

"Wiadomości" TVP przejdą do historii. Prowadzący przeszli do ofensywy

Przypomnijmy, że po objęciu funkcji prezesa TVP spekulowano o złagodzeniu przekazu publicznych mediów. Doniesienia początkowo, faktycznie, zdawały się potwierdzać. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego stanowiło jednak przełom nie tylko dla organizacji feministycznych, ale też dla "Wiadomości" TVP. Dziś Edyta Lewandowska powiedziała wprost "Opozycja gra zdrowiem i życiem Polaków". Przykładem był fragment wypowiedzi Borysa Budki. Lider PO zachęcał do protestowania w obronie praw kobiet.

"Wiadomości" TVP nie przedstawiły głosu odrębnego. Przypomnijmy więc, że według Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Strajku Kobiet to Zjednoczona Prawica w sposób nieodpowiedzialny wyprowadziła kobiety na ulice. Oczywiście, nie chodzi o promowanie odrębnej narracji, a o zaprezentowanie argumentów każdej ze stron. Co więcej, redaktorzy Telewizji Polskiej mówili o braku odpowiednich odstępów oraz o jednostkowych przypadkach braku maseczek.

Zaprezentowano również wypowiedź Marty Lempart, która zaznaczyła, że obostrzenia dotyczące prawa zgromadzeń nie mają odpowiedniego umocowania w prawie. Liderka Strajku Kobiet jest absolwentką wydziału prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. "Wiadomości" TVP przedstawiły też wypowiedź prawicowego publicysty. - (organizatorzy protestów - przyp. red.) Biorą na sumienie śmierć wielu ludzi, biorą na sumienie załamanie frontu walki z pandemią - deklarował.

Kolejne protesty pod domem Kaczyńskiego. Słychać krzyki, miarka się przebrała, w inicjatywę zaangażowani się artyściKolejne protesty pod domem Kaczyńskiego. Słychać krzyki, miarka się przebrała, w inicjatywę zaangażowani się artyściCzytaj dalej

Edyta Lewandowska najprawdopodobniej postanowiła zamanifestować swoje poglądy w niecodzienny sposób. Podczas "Wiadomości" TVP występowała ubrana cała na biało. Jest to symbol ruchu na rzecz zakazu aborcji. O narażanie zdrowia Polaków oskarżono też "Gazetę Wyborczą", która walczyła o przesunięcie wyborów prezydenckich w maju, a teraz "apeluje o wychodzenie na ulice".

DZISIAJ GRZEJE: 1."Kobieta, która potrafi zabić dziecko w łonie, na pewno może patrzeć na jego śmierć". Skandaliczne słowa b. polityk
2. Już od listopada radiowozy zmienią się nie do poznania. A na maskach pojazdów pojawi się nowe hasło policji
3. Niedziela handlowa powróci? Uwaga, niebawem wszystko może się zmienić

Za wyjątkowo ważne wydarzenie "Wiadomości" TVP uznały również kolejną edycję "Różańca bez granic". Inicjatywa ta zrzesza katolików, którym tym razem postanowili pomodlić się w intencji "dzieci nienarodzonych". Podobnego określenia użyli redaktorzy medium. Warto więc wyjaśnić, że w terminologii medycznej, w okresie ciąży nie mamy do czynienia z "dzieckiem nienarodzonym". Specjaliści rozróżnili okres zarodkowy i płodowy.

Z komórki jajowej i plemnika powstaje zygota, która następnie dokonuje podziału, czyli bruzdkowania. Po upływie około 7 dni zygota zagnieżdża się w macicy, by następnie, w efekcie kolejnych procesów, przekształcić się w zarodek. Od 11 tygodnia ciąży mamy do czynienia z okresem płodowym. Określenie to jest stosowane aż do momentu porodu. Główną osią sporu między ruchami antyaborcyjnymi a proaborcyjnymi jest określenie momentu, kiedy mamy do czynienia z życiem, i kiedy możemy określić, czy płód odczuwa ból w wyniku zabiegu przerwania ciąży.

"Wiadomości" TVP zapowiedziały, że policja będzie wyciągać konsekwencje wobec organizatorek protestów. Krytyce poddano wszelkie próby organizowania Polek i Polaków. Nie zabrakło też zarzutów pod adresem ruchów opozycyjnych, które "chcą rozwalić tradycyjny ład". Ocenę wydania dziennika z 30 października pozostawiamy jednak opinii publicznej.

Dodatkowe 2 tys. do emerytury dla Polaków. Zapoznaj się z zasadami i dowiedz się, jak otrzymać pieniądzeDodatkowe 2 tys. do emerytury dla Polaków. Zapoznaj się z zasadami i dowiedz się, jak otrzymać pieniądzeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje, tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Ogromna strata, życie zawdzięcza mu wielu Polaków i turystów
  2. Wczesne objawy cukrzycy. Wiele osób je lekceważy
  3. Wstawiła nagranie w obronie kobiet, które obiegło całą sieć. Teraz otrzymuje pogróżki, obelgi i nienawistne wiadomości o nieludzkich treściach, brak słów
  4. Żałoba w rodzinie Radia Maryja. Tadeusz Rydzyk musiał pożegnać bliską osobę
  5. Uzbrojony ksiądz-kibol puszczony wolno. Będzie mógł znowu grozić demonstrantom
  6. Pokłócił się z dziewczyną, więc wsiadł do BMW i zrył boisko
  7. 3 minuty nie wystarczy na zrobienie ciasta? Nic bardziej mylnego, przepis na błyskawiczny wypiek zwala z nóg

Źródło: [Wiadomości TVP/30.10.20]