"Wiadomości" TVP połączyły Watykan z Watykanem. Facebook/Tymczasem w "Wiadomościach" (screen TVP)
Źródło: Facebook/Tymczasem w "Wiadomościach" (screen TVP)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 29 Września 2020

Następna kuriozalna wpadka w Wiadomościach TVP. Teraz naprawdę ich poniosło, możecie się uśmiać

"Wiadomości" TVP w miniony piątek przeprowadziły relacje z podróży Andrzeja do Watykanu, w trakcie której spotkał się on z papieżem Franciszkiem. Publiczny nadawca po raz kolejny nie uniknął jednak wpadek. Lokalizację opisano nieprecyzyjnie, a trzej korespondenci, z którymi łączyła się Telewizja Polska, byli, jak się okazuje, w tym samym miejscu.

Wpadki na wizji i "Wiadomości" TVP to ostatnimi czasy pojęcia niemal tożsame. Publiczny nadawca najwyraźniej korzysta z niemal 2 mld zł, jakie rząd PiS przyznał Telewizji Polskiej z tytułu utraconych wpływów z abonamentu. Tak oto do studia wjeżdżają cyfrowe samochody, wlatują helikoptery, a wokół prowadzącej wyrosły nawet drzewa i parkowa ławka. Sporej gafy nie uniknięto również w przypadku relacji z wizyty prezydenckiej pary w Watykanie.

Emerycie, wiemy, o ile może wzrosnąć twoje świadczenie. Najubożsi będą załamaniEmerycie, wiemy, o ile może wzrosnąć twoje świadczenie. Najubożsi będą załamaniCzytaj dalej

"Wiadomości" TVP połączyły Watykan z Watykanem

Przypomnijmy, że w minionym tygodniu Andrzej Duda wraz z małżonką wybrał się do stolicy Włoch. Głowa państa wzięła udział w audiencji papieża Franciszka, a Agata Duda odwiedziła m.in. zgromadzenia zakonne, gdzie złożyła podziękowania zakonnicom za ich działalność. Podczas pierwszej zagranicznej wizyty prezydenckiej pary od czasu reelekcji kandydata Prawa i Sprawiedliwości nie zabrakło również wizyty na Monte Casino. Relację ze spotkania prezydenta z Ojcem Świętym wyemitowano w "Wiadomościach", a całości, jak wskazuje WP, poświęcono około 1/3 antenowego czasu.

Zakonnice oniemiały, gdy zajrzały do okna życia. Natychmiast wezwały służbyZakonnice oniemiały, gdy zajrzały do okna życia. Natychmiast wezwały służbyCzytaj dalej

Po pierwsze, w materiale głównego pasma informacyjnego Telewizji Polskiej przekonywano, że wysłannicy stacji przebywają w Rzymie. To błędne i nieprecyzyjne określenie, jako że dziennikarze znajdowali się w Watykanie. Dalej było jednak tylko gorzej. I śmieszniej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sieć Play została sprzedana. Co dalej z klientami?
2. Ugryzł kiełbasę kupioną w Lidlu i nagle poczuł metaliczny posmak. Wyjął z ust przedmiot, który mógł być przyczyną tragedii
3. Gwiazda programu TVN podjęła niespodziewaną decyzję. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia

Na początku połączono się z twarzą dobrej zmiany w mediach publicznych, czyli Danutą Holecką, która rozpromieniona wprowadziła widzów w temat. Za dziennikarką widoczna była słynna Bazylika Św. Piotra. Parę chwil później zdecydowano połączyć się z reporterami, którzy – uwaga – również byli w Watykanie. Jak zaznacza Wirtualna Polska, obaj panowie zajęli miejsca na placu św. Piotra. Karola Jałtuszewskiego umieszczono nieco bliżej murów bazyliki, podczas gdy Maciej Sawicki postanowił stanąć sobie nieco dalej.

Podpis również umiejscowił Sawickiego w Rzymie, co jest, rzecz jasna, błędem, jednak pomyłka ginie wśród zabawnego połączenia "Watykanu z Watykanem", którego dokonała Telewizja Polska. Zwyczajowo nadawcy wysyłają jednego reportera do zrelacjonowania istotnych wydarzeń, do których dochodzi za granicą. TVP najwyraźniej postanowiła się jednak nie ograniczać. "Mają rozmach...", chciałoby się zacytować Siarę z legendarnego "Killera".

Źrodło: "Wiadomości" TVP / Facebook / WP

Dorota Gardias zakażona, media informują, że jest w ciężkim stanie. Wydano oficjalne oświadczenieDorota Gardias zakażona, media informują, że jest w ciężkim stanie. Wydano oficjalne oświadczenieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie tylko kupisz za pół darmo, ale i dostaniesz voucher do Biedronki. Dziś ostatnia szansa, żeby się obłowić
  2. Znamy nowy skład rządu Morawieckiego. Premier podał nazwiska
  3. 75-latek podał się za dziadka i wszedł do przedszkola. Później został przyłapany na zatrważającym czynie
  4. Minister może zarobić w rządzie ogromne kwoty. Co mają powiedzieć Polacy na "śmieciówkach"?
  5. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
  6. Lamborghini na egzaminie na prawo jazdy. Tak się zdaje w Chojnicach