"Wiadomości" TVP. Screen "Wiadomości" TVP 29.08.2020 - 19:30Źródło: Screen "Wiadomości" TVP 29.08.2020 - 19:30
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 29 Sierpnia 2020

Wiadomości TVP znów wyemitowały upokarzający materiał. Na wizji nie uszanowano nawet tożsamości aktywistki, o której mówiono

"Wiadomości" TVP od długiego czasu biją rekordy popularności, ale niestety nie z dobrego względu. 29 sierpnia jak zwykle o godzinie 19.30 zostały wyemitowane wiadomości. I choć wydawać by się mogło, że temat do niedawna aresztowanej aktywistki Margot już się wyczerpał, nic bardziej mylnego.

Nie trzeba tłumaczyć, jak bardzo lekceważące jest używanie formy niezgodnej z tożsamością płciową danej osoby. Margot, aktywistka "Stop Bzdurom" została wypuszczona z aresztu. Ten fakt oczywiście nie umknął "Wiadomościom" TVP, które z bardzo niegodny sposób wypowiedzieli się o osobie niebinarnej.

Ewa Drzyzga poprowadzi Ewa Drzyzga poprowadzi "Dzień Dobry TVN". Niewielu wie, że ma za sobą prawdziwy zdrowotny dramatCzytaj dalej

"Wiadomości" TVP znów upokarzają osobę niebinarną. Ile można?

"Wiadomości" TVP rozpoczynają się od słów Michała Adamczyka: "Sąd zwolnił Michała Sz. pseud. Margot z tymczasowego aresztu". Jedyna poprawna forma, jakiej życzy sobie aktywistka, jest forma żeńska. Każda inna forma upokarza i nie szanuje ani tożsamości płciowej Margot, ani kwestii istnienia osób niebinarnych nie tylko w naszym kraju, ale również na świecie. To swoisty krok wstecz w zakresie edukacji dot. tożsamości płciowych u człowieka.

Były prezydent nie żyje, był zakażony. Media obiegają przykre informacje z IndiiByły prezydent nie żyje, był zakażony. Media obiegają przykre informacje z IndiiCzytaj dalej

Dziennikarz prowadzący "Wiadomości" TVP kontynuuje. "Michał Sz. jest podejrzany na atak na działacza fundacji "Pro Prawo do życia" oraz niszczenie mienia należącego do fundacji. Chodzi o zdarzenie z 27 czerwca, gdy zniszczona została ciężarówka fundacji. Aresztowanie agresywnego mężczyzny, który twierdzi, że jest kobietą, działacze LGBT uznali za prześladowanie mniejszości seksualnych". 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Z ostatniej chwili: nie żyje polski polityk. Media potwierdziły tragiczną wiadomość
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Afera podkarpacka. Umoczonych coraz więcej, nowe wątki ujrzały światło dzienne

Przede wszystkim warto wspomnieć, że człowiek, który deklaruje daną tożsamość płciową, lub niemożność jej określenia - nie ma wyboru. Zarówno orientacja seksualna, jak i tożsamość płciowa rozgrywają się w okresie prenatalnym, gdy dochodzi do tzw. gry hormonów. Co to oznacza? Że osoba z daną tożsamością płciową lub orientacją seksualną po prostu taka się rodzi i zwyczajnie stworzyła nas tak natura. Twierdzenie "agresywny mężczyzna, który twierdzi, że jest kobietą" jest wręcz transfobiczne, nie tylko stygmatyzujące. Ponadto nazwanie w łagodny sposób homofobicznych samochodów, które edukację seksualną i mniejszości seksualne nazywają wprost "aktami pedofilskimi", są nie do przyjęcia. Wątpliwe jest również stwierdzenie "działacze LGBT", ponieważ orientację seksualną posiada każdy, niektórzy heteroseksualną, inni homoseksualną, panseksualną czy biseksualną i nie czyni to z nich działaczy. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało właśnie pilny alert. Nie chodzi o pogodę, sprawa jest poważniejsza
  2. Wiceminister: “opłata cukrowa nie trafi do budżetu państwa”. Nie, Patkowski mija się z prawdą
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Ewakuacja ponad 3 tys. osób. Nie mają wyjścia, ratują swoje życie. Europejski dramat poraża