Wiadomości TVP. Wiadomości TVP/ screenŹródło: Wiadomości TVP/ screen
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 29 Lipca 2020

Spędził godziny, aby przeanalizować Wiadomości TVP. Zadziwiające wnioski mówią wszystko

Wiadomości TVP bez wątpienia są bardzo przychylne obecnej władzy. Kontrowersje, jakie wywołują kolejne wydania serwisu, drastycznie ograniczyły liczbę osób chcących wypowiadać się na potrzeby programu. Nie przeszkadza to redaktorom TVP, którzy po prostu ograniczyli liczbę ekspertów.

Podsumowanie tematu przeprowadził Maciej Budzich, twórca bloga mediafun.pl, który przeanalizował aż 67 wydań wieczornych Wiadomości. Dzięki temu był w stanie przedstawić konkretne statystki. Analizowano okres pomiędzy 5 maja a 11 lipca 2020 roku, a więc szczyt prezydenckiej kampanii wyborczej.

Nie dajcie się zmylić upałom. Weekend nie wszędzie będzie spokojny, plany mogą zostać zrujnowaneNie dajcie się zmylić upałom. Weekend nie wszędzie będzie spokojny, plany mogą zostać zrujnowaneCzytaj dalej

Eksperci Wiadomości TVP

Budzich ochrzcił komentatorów Adriana Stankowskiego ("Gazeta Polska Codziennie"), Miłosza Manasterskiego (Agencja Informacyjna), oraz także Artura Wróblewskiego (Uczelnia Łazarskiego) mianem "trzech muszkieterów" Wiadomości TVP. Ich wypowiedzi zdominowały narrację ekspercką w wieczornym wydaniu serwisu. Co najmniej jedna osoba z tej trójki gościła w 57 ze wspomnianych 67 wydań "Wiadomości", a w 16 programach pojawili się wszyscy trzej komentatorzy. - Do Manasterskiego, Wróblewskiego i Stankowskiego można zadzwonić po komentarz w każdej sprawie, byleby był on zgodny z linią propagandową Wiadomości TVP. Zastanawiam się, czy kiedykolwiek zdarzyło im się odmówić komentarza, ponieważ nie dotyczy tematyki, w której się specjalizują - komentuje autor raportu. Cała trójka jest również stałymi gośćmi w programach publicystycznych na antenie TVP Info.

Ziobro poszedł do Rydzyka, aby poskarżyć się na PiS. Takiej sytuacji jeszcze nie było, zadziwiające słowaZiobro poszedł do Rydzyka, aby poskarżyć się na PiS. Takiej sytuacji jeszcze nie było, zadziwiające słowaCzytaj dalej

Podobny raport przygotowało również Press-Service Monitoring Mediów na zlecenie magazynu "Press". W pracy nad nim analizowano jednak tylko Wiadomości TVP emitowane w czerwcu, a więc znacznie krócej niż w przypadku raportu Macieja Budzicha. Czytamy w nim, że w tym miesiącu w "Wiadomościach" najczęstszym gościem był Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny Gazety Polskiej oraz Gazety Polskiej Codziennie. Łącznie Sakiewicz wypowiadał się na antenie 15 razy. Na kolejnych miejscach znaleźli się "trzej muszkiererowie": Stankowski (13), Manasterski (13) i Wróblewski (11). Nie zabrakło również braci Karnowskich z tygodnika Sieci. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zapadła decyzja ws. powrotu dzieci do szkół. Pada konkretny termin
2. Opłaty wyższe o 1000 proc. W jednym polskim mieście już pojawił się postulat
3. Lidl z kontrowersyjnymi zasadami, nie każdemu się spodobają. Kasjer może zadać pytanie przy kasie

Analizę programów TVP przeprowadziła również zobligowana do takiej oceny Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Nawet ona - choć zdominowana przez nominatów z PiS - przyznała w raporcie z kampanii wyborczej, że Wiadomości TVP jednoznacznie sprzyjały Andrzejowi Dudzie. 

Źródło: Gazeta.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europa znowu się zamyka. Kolejne kraje wprowadzają obostrzenia
  2. Koronawirus w pociągu i autobusie. Sanepid pilnie poszukuje pasażerów
  3. Praca zdalna wkrótce w Kodeksie pracy. Związkom szczególnie zależy na jednym punkcie
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Była w kościele, na dyskotece i robiła zakupy. Miała koronawirusa. Pilnie szukają osób z północy Mazowsza

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!