Wiadomości TVP. Wiadomości TVP/25.11.20/ScreenŹródło: Wiadomości TVP/25.11.20/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 27 Listopada 2020

"Wiadomości" TVP przedstawiły go jako tajnego donosiciela, który wykonuje telefon podczas demonstracji. Prawda okazała się inna

Jedno z ostatnich wydań "Wiadomości" TVP sugerowało, że uczestnicy Strajku Kobiet mieli przyjmować bliżej nieokreślone polecenia od tajemniczego mężczyzny. On natomiast miał otrzymać je od nieznanej grupy. "Poczułem, że ktoś przy pomocy mojej osoby uprawia paskudną propagandę".

25 listopada "Wiadomości" TVP poświęciły obszerny materiał na rzecz manifestacji Strajku Kobiet. "Zwolennicy aborcji szkodzą Polsce" - brzmiał pasek zaprezentowany przez Michała Adamczyka.

Demonstracje zestawiono z próbą powiązania funduszy europejskich z, jak określa to medium, ideologicznymi kryteriami. - Europosłowie debatują również nad rezolucją, uznającą prawo do zabijania nienarodzonych dzieci za prawo człowieka - informował reporter "Wiadomości" TVP.

Sugerowano także, że opozycja do "walki z polskim rządem" w Brukseli może wykorzystywać ujęcia z brutalnych działań policji. Ma to wskazywać na odgórne planowanie akcji.

Posłanka spryskana gazem podczas Strajku Kobiet. Do sieci trafiło zdjęcie, bardzo niepokojące scenyPosłanka spryskana gazem podczas Strajku Kobiet. Do sieci trafiło zdjęcie, bardzo niepokojące scenyCzytaj dalej

Jedne z ostatnich "Wiadomości" TVP przekroczyły granice

Szczególną uwagę wieczornego dziennika informacyjnego przykuł jednak widok tajemniczego mężczyzny. - Wyraźnie widać, jak człowiek konsultuje coś przez telefon, a następnie przekazuje demonstrującym jakieś informacje bądź instrukcje - podają "Wiadomości" TVP, przedstawiając zbliżenia na uczestnika zgromadzenia. 

Okazało się, że tajemniczym mężczyzną był Witold Hebanowski - prezes fundacji "Inna Przestrzeń". Misją fundacji od 2006 roku jest promowanie demokracji, wielokulturowości oraz różnorodności. "Angażujemy się w działania na rzecz praw człowieka i włączamy zwykłych ludzi w ich realizację" - czytamy na stronie organizacji pozarządowej. 

 - Poczułem, że ktoś przy pomocy mojej osoby uprawia paskudną propagandę. Ten numer TVP rozszedł się szeroko [...]. Przyzwyczailiśmy się, że taka jest publiczna telewizja, ale nie powinniśmy się przyzwyczajać. Dlatego będę żądał od TVP sprostowania, bo było to fałszowanie rzeczywistości - komentował bohater "Wiadomości" TVP dla Oko.press.

Protestujący znaleźli niezwykły sposób, aby przechytrzyć policję i obejść blokadę. Zaskakująca kreatywnośćProtestujący znaleźli niezwykły sposób, aby przechytrzyć policję i obejść blokadę. Zaskakująca kreatywnośćCzytaj dalej

Nie jest to pierwszy raz, gdy "Wiadomości" TVP emitują materiały, gdzie zawierane są subiektywne opinie dziennikarzy. Od 22 października słyszymy doniesienia o prawie do "mordowania nienarodzonych dzieci" oraz niejednoznaczne deklaracje o celach, jakie przyświecają strajkującym kobietom. 

Warto również przypomnieć, że 25 listopada odbyła się rozprawa, w której oskarżoną była redaktorka naczelna "Wiadomości" TVP - Danuta Holecka. Pozew został złożony przez antyrządowego aktywistę - Arkadiusza Szczurka, który w 10 maja 2019 roku wszedł na pomnik upamiętniający ofiary katastrofy lotnicznej w Smoleńsku. Na transparencie widniał napis "Ein Volk, ein Reich, ein Kaczyński? Nie!".

Holecka została oskarżona o pomówienie, ponieważ podczas emisji "Minęła 20" powiedziała o mężczyźnie, wznoszącym nazistowskie hasła. Rozprawa zajęła 15 minut. Nie dopuszczono do głosu pełnomocnika powoda ani świadków. Przewód sądowy zamknięto, a sprawę umorzył rzecznik prasowy Krajowej Rady Sądownictwa - Maciej Mitera. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
3. Płaca minimalna 2021 do góry, znamy stawki. Uwaga, wzrosną także kary dla wszystkich
4. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

W związku z wielokrotnym wystąpieniem w "Wiadomościach" TVP sformułowania "zabijanie dzieci nienarodzonych", wyjaśnijmy kilka faktów. Z komórki jajowej i plemnika powstaje zygota, która następnie dokonuje podziału, czyli bruzdkowania. Po upływie około 7 dni zygota zagnieżdża się w macicy, by następnie, w efekcie kolejnych procesów, przekształcić się w zarodek. Od 11 tygodnia ciąży mamy do czynienia z okresem płodowym.

Określenie to jest stosowane aż do momentu porodu. W terminologii medycznej, naukowej nie ma takiego sformułowania jak "dziecko nienarodzone". W wyniku aborcji zaś dochodzi do obumarcia płodu. Główną osią sporu między ruchami antyaborcyjnymi a proaborcyjnymi jest określenie momentu, kiedy mamy do czynienia z życiem i kiedy możemy określić, czy płód odczuwa ból w wyniku zabiegu przerwania ciąży.

W Sejmie nagle podeszła do Kaczyńskiego, miała do niego tylko jedną prośbę. Teraz posłanka ujawnia treść rozmowyW Sejmie nagle podeszła do Kaczyńskiego, miała do niego tylko jedną prośbę. Teraz posłanka ujawnia treść rozmowyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Dwuletni Szymonek walczy z czasem. Jego serduszko jest podziurawione
  3. Sałatka jarzynowa według Ewy Wachowicz, istne arcydzieło. Gwiazda dodaje kontrowersyjny składnik, ludzie nie mogą uwierzyć
  4. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  5. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  6. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  7. Znalazł sposób, jak obejść obostrzenia. Wszystko opowiedział. Właściciel hotelu jednak przyjmie gości
  8. Wmawiano nam nieprawdę. Ujawniono ważne informacje o graczach, wyniki badań są jednoznaczne

[Wiadomości TVP]