Wiadomości TVP grafika. Wiadomości TVPŹródło: Wiadomości TVP
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 27 Sierpnia 2020

Aż trudno uwierzyć własnym oczom. Wiadomości TVP bez skrupułów, grafika przejdzie do historii

Wiadomości TVP ponownie zostały oskarżone przez wielu komentujących o poważną manipulację. W jednym z wydań serwisu zaprezentowano grafikę, która w bardzo zmyślny sposób mogła wprowadzić widzów w błąd. Tym razem chodziło o kwestię rosnącego w ostatnim czasie bezrobocia.

Wiadomości TVP od kilku lat spotykają się z ogromną krytyką oraz oskarżeniami dotyczącymi przede wszystkim jawnego faworyzowania na antenie obozu rządzącego z Prawem i Sprawiedliwością na czele. Kiedy nadszedł niezwykle trudny czas pandemii, gdy wiele osób traciło pracę lub zderzało się z poważnymi problemami krajowej służby zdrowia, wydawcy serwisu niejednokrotnie stawali w obronie rządu.

Wiadomości TVP znów wyemitowały upokarzający materiał. Na wizji nie uszanowano nawet tożsamości aktywistki, o której mówionoWiadomości TVP znów wyemitowały upokarzający materiał. Na wizji nie uszanowano nawet tożsamości aktywistki, o której mówionoCzytaj dalej

Poza słynnymi już materiałami, wychwalającymi pracę Łukasza Szumowskiego w Ministerstwie Zdrowia, na antenie emitowano chociażby pochwalne klipy o tzw. tarczach antykryzysowych. Chociaż w Polsce nie brakowało przedsiębiorców, którzy uskarżali się na założenia ustaw, mających ratować krajową gospodarkę, w Wiadomościach TVP pojawiali się jedynie zwolennicy działań ugrupowania rządzącego w tym zakresie.

Tym razem media zaczęły rozpisywać się o kolejnym zabiegu zastosowanym przez twórców programu, mającym wprowadzać widzów w oczywisty błąd. Na antenie, w klipie pod tytułem "Państwowe spółki pomagają pokonać kryzys", odniesiono się do kwestii rosnącego bezrobocia. Na stworzonej przez wydawców Wiadomości TVP grafice ujrzeliśmy wykres z trzema słupkami - danymi dot. bezrobocia z lipca 2019 roku oraz czerwca i lipca 2020 roku. Warto jednak zaznaczyć, że ułożono je w odwróconej kolejności.

Minister edukacji informuje, rodzice powinni zwiększyć czujność. Powrót do szkoły wiąże się z jednym ważnym obowiązkiemMinister edukacji informuje, rodzice powinni zwiększyć czujność. Powrót do szkoły wiąże się z jednym ważnym obowiązkiemCzytaj dalej

Wiadomości TVP ponownie zostały oskarżone

Sprawiło to, że chociaż bezrobocie rosło (od 5,2% w lipcu 2019 roku do 6,1% w lipcu 2020 roku), widzowie mogli odnieść wrażenie, że w rzeczywistości ma rzekomo maleć. Poza tym warto zaznaczyć, że same napisy, wskazujące, którego miesiąca i roku dotyczy dany słupek, były naprawdę niewielkie, a na pewno dużo mniejsze niż same wyniki procentowe.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Emeryci już nie dostaną pieniędzy do ręki? Prezes ZUS ujawniła, jak będzie
2. Tysiące Polek i Polaków dostaną dziś takiego samego SMS-a. Sytuacja jest poważna
3. Seniorze, przygotuj się na poważną zmianę. We wrześniu może cię spotkać niemiła niespodzianka

Zabieg zastosowany przez wydawców Wiadomości TVP spotkał się z dużą krytyką ze strony komentujących. Zarzucano im manipulowanie widzami oraz celowe wprowadzanie ich w błąd, przy jednoczesnym żywieniu nadziei, iż nikt nie zauważy, co tak naprawdę się stało.

Poniżej możecie zobaczyć opisywany wykres z Wiadomości TVP:

Wiadomości TVP grafika

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny apel do wszystkich warszawiaków. Chodzi o wodę, jest źle
  2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Zaczęło się, Polsat donosi o fatalnej sytuacji. Żywioł niemal zdewastował duże miasto

Źródło: Wiadomości TVP