Wiadomości TVP ostatecznie przesadziły? Podobnej krytyki jeszcze nie było, nerwy puściły nawet w KRRiT
Wiadomości TVP ponownie zostały skrytykowane przez ważny organ. Tym razem zrobiła to Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Jest to pierwsze tego typu stanowisko instytucji. Stanowi ono odpowiedź na skargę złożoną przez Juliusza Brauna, członka Rady Mediów Narodowych.
Telewizja Polska nie od dziś budzi skrajne emocje w naszym społeczeństwie. Przez ostatnie pięć lat materiały emitowane na antenie medium wywołują wiele zastrzeżeń. W opinii przedstawicieli opozycji działalność dziennikarzy TVP polega na jawnym wspieraniu polityków Prawa i Sprawiedliwości. Politycy Platformy Obywatelskiej deklarują, że zwłaszcza w kampanii prezydenckiej miało mieć miejsce faworyzowanie Andrzeja Dudy. Sprawa ta została zgłoszona przez Radę Mediów Narodowych.
Wiadomości TVP. KRRiT apeluje o przestrzeganie zasad rzetelności
- W przekonaniu znacznej części społeczeństwa nie ma warunków do prowadzenia kampanii i sprawnego przeprowadzenia wyborów, jednak decyzja w sprawie ich terminu należy do polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy zapowiadają przeprowadzenie głosowania w zaplanowanym przed epidemią terminie 10 maja. Media publiczne, a w szczególności Telewizja Polska, nie tylko nie informują bezstronnie o wydarzeniach związanych z wyborami, ale przeciwnie, stanowią element machiny propagandowej jednego z kandydatów, urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy, stwarzając tym samym zagrożenie dla procedur demokratycznych - wskazał w skardze do KRRiT przedstawiciel Rady Mediów Narodowych, Juliusz Braun.
Krajowa Rada Radofonii i Telewizji po raz pierwszy jawnie skrytykowała Telewizję Polską. Gazeta Wyborcza przytoczyła odpowiedź organu na pismo Juliusza Brauna. - Są podstawy do stawiania TVP zarzutów nierównego traktowania zarówno kandydatów, jak i wspierających ich ugrupowań politycznych - czytamy w stanowisku KRRiT.
DZISIAJ GRZEJE: 1. Najpierw uderzyła choroba, później śmierć. Tragedia córki Pazury i jego całej rodziny boli do dzisiaj
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. 1400 zł świadczenia z ZUS czeka. Czas masz tylko do końca sierpnia
Wiadomości TVP wspólnie z całą Telewizją Polską mają obowiązek rzetelnego i obiektywnego prowadzenia swojej działalności. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podkreśliła "konieczność przestrzegania przy realizacji materiałów informacyjnych TVP przepisów ustawy o radiofonii i telewizji". - Przepisy te zobowiązują publiczne media do rzetelnego ukazywania wydarzeń i zjawisk oraz sprzyjania swobodnemu kształtowaniu się opinii publicznej - czytamy w odpowiedzi na skargę Juliusza Brauna.
Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z Wiadomości TVP z 26 lipca.
ZOBACZ TAKŻE:
- Nowe wytyczne GIS dla szkół. Wiemy, na jakich zasadach uczniowie mogą wrócić na lekcje
- Pilne: Byłeś na tej imprezie? Koniecznie zgłoś się do sanepidu
- Jak Szumowski zmieniał zdanie o maseczkach
- PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
- Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
- Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
- Nie żyje prowadzący "Milionerów". Z jego ust padały pytania z geografii. Świat nie wierzy
Źródło: [Gazeta Wyborcza/Wirtualne Media/Polityka]