Wiadomości TVP KRRiT. Wiadomości TVP/ screenŹródło: Wiadomości TVP/ screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 27 Lipca 2020

Wiadomości TVP ostatecznie przesadziły? Podobnej krytyki jeszcze nie było, nerwy puściły nawet w KRRiT

Wiadomości TVP ponownie zostały skrytykowane przez ważny organ. Tym razem zrobiła to Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Jest to pierwsze tego typu stanowisko instytucji. Stanowi ono odpowiedź na skargę złożoną przez Juliusza Brauna, członka Rady Mediów Narodowych.

Telewizja Polska nie od dziś budzi skrajne emocje w naszym społeczeństwie. Przez ostatnie pięć lat materiały emitowane na antenie medium wywołują wiele zastrzeżeń. W opinii przedstawicieli opozycji działalność dziennikarzy TVP polega na jawnym wspieraniu polityków Prawa i Sprawiedliwości. Politycy Platformy Obywatelskiej deklarują, że zwłaszcza w kampanii prezydenckiej miało mieć miejsce faworyzowanie Andrzeja Dudy. Sprawa ta została zgłoszona przez Radę Mediów Narodowych. 

Widok grobu Kory jest przykry i smutny. Dwa lata po śmierci tak wygląda, nikt się nie spodziewałWidok grobu Kory jest przykry i smutny. Dwa lata po śmierci tak wygląda, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Wiadomości TVP. KRRiT apeluje o przestrzeganie zasad rzetelności

- W przekonaniu znacznej części społeczeństwa nie ma warunków do prowadzenia kampanii i sprawnego przeprowadzenia wyborów, jednak decyzja w  sprawie ich terminu należy do polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy zapowiadają przeprowadzenie głosowania w zaplanowanym przed epidemią terminie 10 maja. Media publiczne, a w szczególności Telewizja Polska, nie tylko nie informują bezstronnie o wydarzeniach związanych z wyborami, ale przeciwnie, stanowią element machiny propagandowej jednego z kandydatów, urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy, stwarzając tym samym zagrożenie dla procedur demokratycznych - wskazał w skardze do KRRiT przedstawiciel Rady Mediów Narodowych, Juliusz Braun.

Pilne upomnienie w stronę TVN przez KRRiT, zarzucono publicznie kłamstwo Justynie Pochanke. Czy dlatego odeszła?Pilne upomnienie w stronę TVN przez KRRiT, zarzucono publicznie kłamstwo Justynie Pochanke. Czy dlatego odeszła?Czytaj dalej

Krajowa Rada Radofonii i Telewizji po raz pierwszy jawnie skrytykowała Telewizję Polską. Gazeta Wyborcza przytoczyła odpowiedź organu na pismo Juliusza Brauna. - Są podstawy do stawiania TVP zarzutów nierównego traktowania zarówno kandydatów, jak i wspierających ich ugrupowań politycznych - czytamy w stanowisku KRRiT. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Najpierw uderzyła choroba, później śmierć. Tragedia córki Pazury i jego całej rodziny boli do dzisiaj
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. 1400 zł świadczenia z ZUS czeka. Czas masz tylko do końca sierpnia
 

Wiadomości TVP wspólnie z całą Telewizją Polską mają obowiązek rzetelnego i obiektywnego prowadzenia swojej działalności. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podkreśliła "konieczność przestrzegania przy realizacji materiałów informacyjnych TVP przepisów ustawy o radiofonii i telewizji". - Przepisy te zobowiązują publiczne media do rzetelnego ukazywania wydarzeń i zjawisk oraz sprzyjania swobodnemu kształtowaniu się opinii publicznej - czytamy w odpowiedzi na skargę Juliusza Brauna.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z Wiadomości TVP z 26 lipca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe wytyczne GIS dla szkół. Wiemy, na jakich zasadach uczniowie mogą wrócić na lekcje
  2. Pilne: Byłeś na tej imprezie? Koniecznie zgłoś się do sanepidu
  3. Jak Szumowski zmieniał zdanie o maseczkach
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Nie żyje prowadzący "Milionerów". Z jego ust padały pytania z geografii. Świat nie wierzy

Źródło: [Gazeta Wyborcza/Wirtualne Media/Polityka]