Wiadomości TVP. Wiadomości TVP/ screenŹródło: Wiadomości TVP/ screen
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 27 Kwietnia 2020

Wiemy, jaki pasek pojawi się dziś w TVP. Nie potrzeba tutaj jasnowidza

"Wiadomości" TVP od przeszło tygodnia utrzymują, że "Tomasz Grodzki i opozycja robią, co mogą, by wybory nie odbyły się w zaplanowanym terminie", wyliczając ilość dni, podczas których Senat zwleka z decyzją dotyczącą głosowania korespondencyjnego.

Jak wskazuje portal wirtualnemedia.pl, pierwszy z materiałów okraszonych wspomnianym wyżej paskiem opublikowano w niedzielę 19 kwietnia. Od tamtej pory na antenie Telewizji Polskiej zaobserwowaliśmy ich już 8. Za pomocą owych pasków telewizja publiczna postanowiła przypominać Polakom, od ilu dni z decyzją dotyczącą forsowanej przez Prawo i Sprawiedliwość formy nadchodzących wyborów prezydenckich zwleka Senat, na czele z Tomasz Grodzkim.

Jest opinia Sądu Najwyższego. Jest opinia Sądu Najwyższego. "Zagrożenie dla bezpieczeństwa w ogromnej skali"Czytaj dalej

"Wiadomości" TVP porażają konsekwencją

W trakcie kolejnych dni, w których odliczano zwłokę senatorów, przekonywano widzów, że "naraża ona Polaków".

Jak podają "Wirtualne Media", w zapowiedzianych w ten sposób materiałach wskazywano niezwykłą odpowiedzialność obywateli w dobie epidemii oraz nadzwyczajną sprawność wykonywania obowiązków przez pracowników Poczty Polskiej, "dostarczającej setki tysięcy przesyłek". Przypomnijmy, że proponowane przez PiS wybory korespondencyjne miałyby się odbyć właśnie przy wykorzystaniu poczty.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wydzwaniali do niej znajomi, więc włączyła Wiadomości TVP. Złapała się za głowę, widząc swoją pracę w zmanipulowanym kontekście
2. Kiedy spadnie deszcz? Prognoza IMGW rozwiewa wszystkie wątpliwości

Na antenie podkreślano, że opozycyjni politycy, proponujący przełożenie wyborów, znacznie tracą w sondażach. Wskazywano, że widocznie rośnie za to poparcie dla prezydenta Dudy i wynosi obecnie przeszło 50 procent.

– Do wyborów prezydenckich pozostało 19 dni. Wciąż obowiązującą datą głosowania jest 10 maja. Czasu na to, by odbyło się ono bezpiecznie, jest coraz mniej. Niestety marszałek Senatu już piętnasty dzień zwleka ze zwołaniem posiedzenia i podjęciem decyzji w sprawie ustawy o głosowaniu korespondencyjnym, które ma zapewnić Polakom bezpieczeństwo w czasie pandemii – przekonywano podczas jednego z wieczornych wydań "Wiadomości".

Nie inaczej było wczoraj. W głównym paśmie informacyjnym TVP usłyszeliśmy, że Senat nadal zwleka z decyzją, mimo że w kilkudziesięciu miejscowościach odbyły się wybory uzupełniające do samorządów. "I to tradycyjnie, w lokalach", dodaje prowadząca.

wtv.pl - portal informacyjny

Z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć, że "Wiadomości" zapewnią nam dziś kolejny, utrzymany w tym samym tonie pasek, zmieniając jedynie widniejącą w nim liczbę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Grecja najskuteczniejsza w walce z koronawirusem? Szybkie reakcje przynoszą efekty
  2. Nieoficjalne: Rząd da 1500 zł dopłaty do rachunków na mieszkanie. Możesz otrzymać pomoc w dwóch przypadkach
  3. Przed wrzuceniem psa do kanału robiła mu dziwne zdjęcia i umieszczała w sieci. Trwa walka o jego życie
  4. Skandaliczne słowa popularnego, polskiego duchownego. Mogą narazić zdrowie wiernych
  5. Niepokojąca relacja z Białegostoku, duchowny ma narażać osoby starsze. "Ci ludzie są bezbronni"
  6. Osoby na kwarantannie będą mogły wyjść z domu pod jednym warunkiem. MZ zapowiada ważną zmianę

Źródła: wirtualnemedia.pl / "Wiadomości" TVP