Szybko wyłapano kolejną wpadkę Wiadomości TVP. screen wiadomości.tvp.pl
Źródło: screen wiadomości.tvp.pl
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 26 Października 2020

Ktoś w Wiadomościach TVP będzie miał kłopoty. Wpadka dziennikarzy, niechcący uderzyli w niewłaściwą osobę

Dziennikarze Wiadomości TVP znów znaleźli się pod ogniem kratki, jednak to niezadowolenie Jarosława Kaczyńskiego może okazać się dla nich zmartwieniem. Niestety chcąc uderzyć w lidera opozycji Borysa Budkę, doszło do ogromnej wpadki.

Niedzielne wydanie Wiadomości TVP po raz kolejny stało się powodem dyskusji wśród internautów, co do prezentowanego warsztatu dziennikarskiego przez pracowników Telewizji Polskiej. W wieczornym wydaniu serwisu pojawił się materiał zatytułowany "Atak na Kościół", jednak nie wszystko poszło zgodnie z zamysłem twórców.

Samochód TVP prawie staranował protestujących w centrum Warszawy. Poseł wszystko nagrał, będzie donos na policjęSamochód TVP prawie staranował protestujących w centrum Warszawy. Poseł wszystko nagrał, będzie donos na policjęCzytaj dalej

Wczorajsze wydanie "Wiadomości TVP" niechcący uderzyło w Jarosława Kaczyńskiego

Widzowie Wiadomości TVP mogli być wczoraj zaskoczeni, widząc słowa jakie, pojawiły się na ekranie ich telewizorów. W materiale relacjonującym akcję protestacyjną "Słowo na niedzielę" będącej odpowiedzią na polityczny wyrok TK w sprawie aborcji, dziennikarze Telewizji Polskiej chcieli zwrócić uwagę na kontrowersyjne rozwiązanie polegające na protestach pod świątyniami w czasie niedzielnych nabożeństw. Wiadomości TVP nie miały problemów w znalezieniu winnych tej sytuacji i jak można przypuszczać, nie są to politycy wpływający na wymiar sprawiedliwości.

W niedzielnym materiale serwisu Telewizji Polskiej wskazano, że polaryzacja społeczeństwa oraz masowe protesty odbywające się w całej Polsce to efekt szkodliwej działalności opozycji, w tym szefa Koalicji Obywatelskiej Borysa Budki. Postanowiono przytoczyć fragmenty publikowane na Twitterze przez polityka, jednak dziennikarze Wiadomości TVP nie zauważyli, że w kadrze widać również inną wypowiedź.

Protestujący nie wytrzymali i wskoczyli na dach przystanku. Rozpaczliwie krzyczeli na całe gardła: J**** PiSProtestujący nie wytrzymali i wskoczyli na dach przystanku. Rozpaczliwie krzyczeli na całe gardła: J**** PiSCzytaj dalej

- Dziś w Warszawie kolejny spacer się szykuje... #RatujmyKobiety #StrajkKobiet - napisał w mediach społecznościowych Borys Budka, a Wiadomości TVP stwierdziły, że słowa te to nic innego, jak bezwstydne narażanie zdrowia i życia obywateli wychodzących na ulicę. Niestety tuż poniżej widoczna była treść innego twitta, a jego treść bezpośrednio uderzała w Jarosława Kaczyńskiego.

Krytyka Jarosława Kaczyńskiego w Wiadomościach TVP? Ogromna wpadka dziennikarzy Telewizji Polskiej

Tuż poniżej przytaczanej wypowiedzi znajdowała się zupełnie inna, która przedstawiała opinię Borysa Budki, co do tego, kto naprawdę odpowiedzialny jest za to, że setki tysięcy osób postanowiły wyjść na ulicę w czasie pandemii i walczyć o swoje podstawowe prawa człowieka.

- Wywoływanie wojny o aborcję i prawa kobiet w szczycie pandemii jest zbrodnia. I należy jasno wskazać winnego, to Jarosław Kaczyński. Paradoksalnie człowiek, który od 6 października jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo Polaków - przeczytali widzowie Wiadomości TVP. Pracownicy Telewizji Polskiej mogą teraz obawiać się, czy to zaniedbanie nie wywołała złości prezesa oraz realnych działań mających wpływ na ich dalszą karierę.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Uwaga rodzice i uczniowie, od dziś od rana nagła zmiana. Trzeba się przygotować, każdy musi wiedzieć
2. Marzenia milionów Polaków mogą się w końcu spełnić. Zniesienie zakazu handlu nigdy nie było tak blisko
3. Krzysztof Bosak opowiadał o "śmierci bez bólu". Anestezjolog szybko naprostował wysnute teorie z palca

Na ulicach codziennie trwają masowe protesty przeciwko wyrokowi TK

Wpadka Wiadomości TVP potwierdza, że tematu tego nie da się ignorować, a ilość osób, które postanowiły wyrazić swoje oburzenie to trudna do zatrzymania obecnie fala. W momencie, gdy nawet część środowiska katolickiego krytykuje wyrok wydany przez Trybunał Konstytucyjny, nie dziwi fakt, iż przychylna rządzącym Telewizja Polska prowadzona przez Jacka Kurskiego próbuje przekonać swoich widzów, że to nikt inny, a mityczna "totalna opozycja" jest winna protestom.

Nie będzie Bożego Narodzenia, jakie wszyscy znamy? Minister zdrowia, niestety, nie ma wątpliwościNie będzie Bożego Narodzenia, jakie wszyscy znamy? Minister zdrowia, niestety, nie ma wątpliwościCzytaj dalej

Materiały publikowane przez Wiadomości TVP mogą pozostawać stronnicze, jednak trudno będzie im przykryć to, co pojawia się w niezależnych mediach oraz w mediach społecznościowych. To właśnie Instagram oraz Facebook są najlepszymi platformami do pokazywania, że oddolne działania są tymi, które najtrudniej powstrzymać. Ogrom publikowanych relacji z protestów oraz działań podejmowanych przez protestujących nie jest w stanie zostać przykryty przez materiały tworzone na potrzeby Wiadomości TVP.

Zdjęcie wyróżniające to kadr z materiału Wiadomości TVP, znaleźć go można pod adresem wiadomości.tvp.pl

Wiadomości TVP

Źródło: wiadomości.tvp.pl

Źródło: Twitter.com / wiadomości.tvp.pl / TeleShow WP

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dorota Szelągowska zarażona koronawirusem. Okropne, z ekpią zwiedziła niemal całą Polskę
  2. Nieoficjalne: Od piątku nowe obostrzenia. Zakaz przemieszczania się z wyjątkiem pracy?
  3. Magdalena Ogórek nie wytrzymała, puściły jej nerwy. "Wara od kościołów, bandyterko"
  4. W Szczecinku pod siedzibą PiS ksiądz podsumowany przez strajkujące kobiety. "Masz macicę? Nie, więc w*********j"
  5. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  6. Media podały przecieki z rządu o zakazie przemieszczenia i "odwołaniu" Bożego Narodzenia. DGP pisze o szykowaniu się na pełny lockdown