W "Wiadomościach TVP" pojawił się materiał, w którym winą za przyszły wzrost zachorowań obarczono protestujące kobiety.. Screen "Wiadomości" TVPŹródło: Screen "Wiadomości" TVP
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Października 2020

Wczorajszy materiał "Wiadomości" TVP przebił wszystko, co telewizja wypuściła do tej pory. Trzeba go zobaczyć na własne oczy

W "Wiadomościach TVP" pojawił się materiał, w którym winą za przyszły wzrost zachorowań obarczono protestujące przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego kobiety. W tle "brak granic" i "diaboliczne manifestacje".

"Ponad 120 osób może zostać ukaranych przez sąd po wczorajszym proteście na ulicach Warszawy. Najbardziej agresywni za czynną napaść na funkcjonariuszy. To była już druga niespokojna noc po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, a do wychodzenia na ulicę mimo rosnącej liczby zachorowań na COVID-19 namawiają niektórzy politycy". Tak materiał Marcina Tulickiego zapowiedział Michał Adamczyk.

Kinga Duda nieoczekiwanie przerwała milczenie ws. protestów kobiet. Niewiarygodne oświadczenieKinga Duda nieoczekiwanie przerwała milczenie ws. protestów kobiet. Niewiarygodne oświadczenieCzytaj dalej

"Wiadomości" TVP znajdują winnego przyszłego wzrostu zachorowań

Dziennikarz Telewizji Polskiej zrelacjonował protesty wywołane decyzją TK, który orzekł, że aborcja przeprowadzona ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z polską konstytucją.

Tezę o agresywnym zachowaniu manifestantów potwierdził rzecznik komendanta stołecznego policji nadkom. Sylwester Marczak. Funkcjonariusz mówił o lecących w kierunku policjantów kamieniach oraz farbie. Jako dowód w materiale "Wiadomości" TVP pokazano m.in. "zniszczony" radiowóz z namalowanym na nim wieszakiem czy pomnik Ronalda Reagana "przystrojony" charakterystycznymi ośmioma gwiazdkami.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje polski biskup
2. Od wtorku nowe przepisy. Na zwolnienie z podatku załapie się znacznie więcej Polaków
3. Wypadek rządowego samochodu w Warszawie, w środku był ochraniany polityk. Na miejscu natychmiast zjawiły się służby

Wskazano, że celem demonstrantów, których emocje podgrzewa lewicowa aktywistka Marta Lempart, jest "totalny chaos".

W materiale zaznaczono, że protesty są wynikiem decyzji TK, od sytuacji dystansując tym samym polityków. O fakcie, że orzeczenie Trybunału miało związek z wnioskiem posłów PiS, Konfederacji i PSL, nie wspomniano.

Wspomniano za to, że protesty wiązały się z "czystą nienawiścią, agresją i wulgarnością. Mało tego przyłączają się do tego parlamentarzyści, więc to już jest w ogóle kuriozalne". Komentarz wygłosił znany z "Wiadomości" publicysta Karol Gac.

Nieoficjalnie: Wiadomo, kiedy nastąpi całkowity lockdown. Padły konkretne informacjeNieoficjalnie: Wiadomo, kiedy nastąpi całkowity lockdown. Padły konkretne informacjeCzytaj dalej

Zaznaczono, że do wychodzenia na ulicę mimo "szalejącej pandemii koronawirusa" zachęcał Borys Budka. Następnie przytoczono opinię prof. Włodzimierza Guta. "Część z nich przy tej gęstości zakażeń, jaką mamy w tej chwili w populacji polskiej, dostanie po prostu COVID".

W dalszej części winą za ewentualny wzrost zakażeń obarczono właśnie protestujące kobiety. Przekazano, że "gdy w marcu w Hiszpanii manifestację zorganizowały feministki, liczba zachorowań z dnia na dzień drastycznie się zwiększyła i później już przez dłuższy czas się nie zatrzymywała". Przy okazji zapomniano zaznaczyć, że manifestację mają bezpośredni związek z orzeczeniem wywołanym wnioskiem m.in. posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Naczelna portalu wpolityce.pl stwierdziła, że na protestach widać "brak granic, straszne zdziczenie czy diaboliczne manifestacje", które mają "zastraszyć społeczeństwo".

Materiał "Wiadomości" odnaleźć można poniżej.

Nikt nie jest jej w stanie pomóc, stan Maryli Rodowicz się pogorszył. Najnowsze słowa artystki niepokojąNikt nie jest jej w stanie pomóc, stan Maryli Rodowicz się pogorszył. Najnowsze słowa artystki niepokojąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czarny scenariusz Krzysztofa Jackowskiego zaczął się spełniać. Jasnowidz miał nową, dramatyczną wizję dla Polaków i podróżnych
  2. Najczęściej bagatelizowany objaw raka jelita grubego. Pojawia się tuż po posiłku
  3. Przełomowe wieści. Kaczyński nagle w poważnych tarapatach, sytuacja jakiej nie było od miesięcy
  4. Zadziwiające sceny na Strajku Kobiet. Protestujący mijali policjantkę, nagrano jej nietypowy gest
  5. Kayah zmieniła tekst piosenki. Znaczący gest w stronę kobiet, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  6. Pijany kierowca ciężarówki w Lubinie. Jest nagranie
  7. Justyna Żyła zdradziła swój przepis na nową miłość. Stek, który rozkocha każdego mężczyznę, "wieczorem będzie się działo"