Wiadomości TVP. Wiadomości TVP/25.10.20/Screen
Źródło: Wiadomości TVP/25.10.20/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 25 Października 2020

Bulwersujące porównanie strajkujących kobiet w "Wiadomościach" TVP. Naprawdę się wydarzyło

Jak tak można? "Wiadomości" TVP porównały symbol Strajku Kobiet do symboli III Rzeszy. Skandaliczne sceny naprawdę zostały przedstawione milionom Polaków. Mówiono też o "zabijaniu dzieci" i "komunistycznej bezpiece".

Sobota upłynęła pod znakiem protestów. Feministki sprzeciwiły się niemal całkowitemu zakazowi aborcji, manifestując na terenach kościołów. "Wiadomości" TVP przedstawiły materiał, w którym zadeklarowano, że nawet komunistyczni agenci bezpieki nie przerywali mszy. Według prowadzącego, każde życie jest cudem, a każda aborcja stanowi zabójstwo nienarodzonego dziecka.

Dzisiejsze wydanie "Wiadomości" TVP z pewnością przejdzie do historii. Medium zaserwowało szereg jednostronnych materiałów. Komentarze dotyczące działań Strajku Kobiet pochodziły od księży, Episkopatu Polski oraz prawicowych publicystów.

Dotarli do rodziny, która wzięła udział w Dotarli do rodziny, która wzięła udział w "Nasz nowy dom". Ujawnili wszystkie tajemnice programuCzytaj dalej

Redakcja "Wiadomości" TVP przesadziła. Odnoszono się do symboliki III Rzeszy

Michał Adamczyk już na samym początku mówił o agresywnych atakach zwolenników "aborcji na życzenie". Co więcej, "Wiadomości" TVP zaprezentowały fotografię Rafała Trzaskowskiego z dziećmi, u których zdiagnozowano zespół Downa. Włodarzowi Warszawy zarzucono walkę o prawo do "zabijania dzieci z niepełnosprawnościami". Paski Telewizji Polskiej nosiły tytuły "Każde życie jest cudem" oraz "Atak na Kościół".

Symbolem Strajku Kobiet jest czerwony piorun. Znak ten został namalowany na elewacjach niektórych świątyń katolickich. Według komentatorów "Wiadomości" TVP znak ten jest zbliżony do symboliki nazistowskiej. Oskarżano też lewicowe grupy o próbę zniszczenia Kościoła katolickiego. Opozycyjni politycy zaś mają budować swój kapitał na "agresywnych" siłach społecznych.

Agnieszka Chylińska nie wytrzymała, postanowiła mówić. Agnieszka Chylińska nie wytrzymała, postanowiła mówić. "Dwoje moich dzieci jest dzieciakami szczególnej troski. Nie przypominam sobie, żeby ktoś mi pomagał"Czytaj dalej

Strajkujących nazwano "zadymiarzami". Zaprezentowano stanowisko Konferencji Episkopatu Polski, z którego wynika, że hierarchowie nie zamierzają zrezygnować z walki o całkowity zakaz przerywania ciąży. "Wiadomości" TVP przedstawiły wpisy działaczy, który pisali o wyniesieniu księży na taczkach. Ukazano też hasła protestujących takie jak "Je**ć Pis", czy też "Je**ć kler".

W żadnym materiale nie pokazano komentarzy uczestników zgromadzeń. Całe wydanie wieczornego dziennika informacyjnego miało charakter jednostronny. "Wiadomości" TVP prowadzą narrację o "ochronie życie" już od 23 października, gdy Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie. - Blisko 900 dzieci rocznie będzie objętych ochroną prawną. Tak organizacje chroniące życie szacują skutki wdrożenia wczorajszej decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Sędziowie ocenili, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z Konstytucją - wskazała Danuta Holecka w "Wiadomościach" TVP.

Obrazy WTV"Przeproście mamy, że was nie wydrapały". Ksiądz wyszedł do kobiet przed kościołemCzytaj dalej

Działania wspierające organizacje walczące z prawami człowieka podjęto nie tylko w ramach "Wiadomości" TVP. W ostatni czwartek na antenie TVP Info redaktor programu "Minęła 20" prosił posłankę Lewicy o komentarz w sprawie "mordowania dzieci w łonach matek". Katarzyna Kotula, bo o niej mowa, postanowiła zareagować natychmiastowo. Poinformowała o zagranicznych klinikach aborcyjnych, które świadczą usługi na rzecz potrzebujących Polek. Co więcej, parlamentarzystka obiecała w TVP, że będzie pomagać kobietom w przeprowadzeniu zabiegu przerwania ciąży w sposób bezpieczny dla ich zdrowia i życia.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Czy Tadeusz Rydzyk powinien ujawnić swój majątek? Posiada auta i dzieła sztuki za miliony, ale jego finanse są tajemnicą
2. Biedronka przygotowuje się na Wszystkich Świętych. Nie tylko kupisz znicze za pół darmo, ale jeszcze ci dopłacą
3. Przerażające nagranie z Białegostoku, kobieta jest poszukiwana. Okropny, rasistowski atak

Redakcja "Wiadomości" TVP zdaje się otwarcie prezentować swoje stanowisko w dzienniku o charakterze informacyjnym. Nie wszyscy dziennikarze Telewizji Polskiej wygłaszają podobne tezy. Katarzyna Cichopek, prowadząca "Pytania na śniadanie", wczoraj opublikowała ważny wpis w społecznościowym medium. Pokazała zdjęcie, na którym przytula swojego synka. "Ciężki koniec tygodnia...#wolność #kobiety #wolnośćwyboru" - czytamy w poście prezenterki TVP na Instagramie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nieoficjalnie: Będzie lockdown Polski, jeśli jedna rzecz się nie zmieni
  2. Kto w największym stopniu roznosi koronawirusa? Naukowcy wskazali grupę superroznosicieli
  3. Położnicy błędnie uznali dziecko za martwe i oddali do kostnicy. Po 6 godzinach odkryto ich pomyłkę, nieprawdopodobny finał historii
  4. Nocne zamieszki pod domem Jarosława Kaczyńskiego. W ruch poszły kamienie i gaz łzawiący
  5. Oburzająca postawa Abp. Jędraszewskiego. Pochwala łamanie praw człowieka i zakaz aborcji
  6. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  7. Surówka w 3 minuty, błyskawiczna, zdrowia i przepyszna. Faworyt na polskich stołach, pasuje do każdego obiadu