Wiadomości TVP Poczta Polska. Wiadomości TVP/ screenŹródło: Wiadomości TVP/ screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 25 Lipca 2020

Wiadomości TVP nie odpuściły tematów wyborów. Znaleziono kolejnego winnego, sprawa nie cichnie

Wiadomości TVP w swoim ostatnim wydaniu odniosły się do afery, której twarzą stał się Jacek Sasin. Minister aktywów państwowych miał przeznaczyć aż 70 milionów złotych na przeprowadzenie wyborów korespondencyjnych. Podjęto decyzję o rekompensacie dla Poczty Polskiej.

Temat wyborów prezydenckich do dziś budzi niemałe kontrowersje wśród Polek i Polaków. Zwycięstwo Andrzeja Dudy oraz sposób organizacji głosowania wywołał tysiące protestów, które Sąd Najwyższy musi rozpatrzyć w ciągu najbliższych dni. Nie były to jednak jedyne skandale, jakie powstały wokół hucznego przedsięwzięcia. Przypomnijmy, że termin oraz sposób organizacji elekcji doprowadził do poważnych sporów. Wyjaśnijmy, że politycy partii rządzącej chcieli przeprowadzić wybory w formie korespondencyjnej.

Samolot naglę runął na dach domu wielorodzinnego, są ofiary śmiertelne. Tragiczna akcja niemieckich służb, jest nagranieSamolot naglę runął na dach domu wielorodzinnego, są ofiary śmiertelne. Tragiczna akcja niemieckich służb, jest nagranieCzytaj dalej

Wiadomości TVP: Poczta Polska otrzyma 70 milionów rekompensaty 

Wybuch kryzysu epidemiologicznego wymusił na Zjednoczonej Prawicy podjęcie wielu, często radykalnych decyzji. Obowiązek noszenia maseczek, społeczny dystans, poszerzanie oferty socjalnej czy też zamrożenie gospodarki doprowadziły do niejednej manifestacji. Oburzeni przedsiębiorcy nie byli największym problemem Prawa i Sprawiedliwości. Dwa miesiące temu, 10 maja miała odbyć się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Politycy większości parlamentarnej próbowali zorganizować je za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Papież Franciszek wysłał specjalny list do polskiej rodziny. Dziś pokazują go największe media, duchowny pogrążył się w żałobiePapież Franciszek wysłał specjalny list do polskiej rodziny. Dziś pokazują go największe media, duchowny pogrążył się w żałobieCzytaj dalej

Kryzys epidemiologiczny doprowadził też do kompletniej zmiany w sondażach poparcia dla kandydatów na prezydenta Polski. Wiele wskazywało na to, że Andrzej Duda zakończy głosowanie już 10 maja. Małgorzata Kidawa-Błońska znalazła się na samym końcu, a jej pozycję lidera opozycji przejął Szymon Hołownia. Koniec końców doszło do starcia obecnej głowy państwa z wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej, Rafałem Trzaskowskim. Wszyscy wiemy już, że kolejne 5 lat w Pałacu Prezydenckim spędzi polityk Zjednoczonej Prawicy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W końcu stało się, klamka zapadła. Od jutra tysiące rodzin straci pieniądze na dzieci
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Trwają poszukiwania wyjątkowego Polaka. Czeka na niego ponad milion zł, niesamowita wiadomość
 

Wiadomości TVP postanowiły przypomnieć wydarzenia, jakie rozegrały się podczas kampanii wyborczej. Wskazano, że koszt nieudanego głosowania korespondencyjnego kosztował budżet aż 70 milionów złotych. Sprawą tak zwanej "afery kopertowej" stał się minister aktywów państwowych, Jacek Sasin. Podczas ostatniego posiedzenia parlamentu podjęto decyzję o przyznaniu Poczcie Polskiej rekompensaty.

W wyemitowanym materiale nie brakowało jednak krytyki pod adresem partii opozycyjnych. Na antenie Telewizji Polskiej padły zarzuty, że Platforma Obywatelska bojkotowała działania rządu, aby wymienić swoją kandydatkę na włodarza Warszawy. - Nie brak opinii, że politycy Platformy Obywatelskiej dla zdobycia władzy są gotowi na wszystko. Chcą zmusić Polaków, aby głosowali, aż wygra ich kandydat, bez względu na koszty - mówił Marcin Szypszak z Wiadomości TVP. Tym samym za nieprzeprowadzone głosowanie oskarżono opozycję.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z ostatniego wydania Wiadomości TVP 24 lipca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przekazano pilną wiadomość. Wszystko zacznie się już w niedzielę
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Skandal w Zakopanem. Oburzeni mieszkańcy się skarżą. Władze rozkładają ręce

Źródło: [Wiadomości TVP]