Wiadomości TVP ponownie sięgnęły po twórczość pewnej znanej pisarki i ponownie padła ofiarą manipulacji. Czego tym razem się dopuszczono?. (zdj. il.) Wiadomości TVP / screenŹródło: (zdj. il.) Wiadomości TVP / screen
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 25 Czerwca 2020

Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź

"Wiadomości" TVP ponownie sięgnęły po twórczość znanej pisarki i działaczki społecznej, Manueli Gretkowskiej. Artystka padła ofiarą manipulacji ze strony stacji. Tym razem doszło do zamiany słów jednej z jej wypowiedzi sprzed roku. Na reakcję Gretkowskiej nie trzeba było długo czekać.

Manuela Gretkowska została po raz kolejny zacytowana przez "Wiadomości" TVP. Doszło do tego w jednym z ostatnich materiałów programu informacyjnego Telewizji Polskiej. Wykorzystano wpis pisarki sprzed ponad roku. O sprawie donosi Onet. TVP nie komentuje i nie odnosi się do sprawy.

Andrzej Duda pozwany przez obywatela, przełomowa sprawa. To może być dopiero początek problemów prezydentaAndrzej Duda pozwany przez obywatela, przełomowa sprawa. To może być dopiero początek problemów prezydentaCzytaj dalej

"Wiadomości" TVP kontra Manuela Gretkowska

Pisarka Manuela Gretkowska najwyraźniej nie należy do ulubionych twórców obozu obecnej władzy i czy sobie tego życzy, czy nie, jest częstą bohaterką "Wiadomości" TVP. W przeciągu zaledwie roku cytaty z jej poszczególnych wpisów w nieprzyjaznym i krytycznym kontekście w głównym wydaniu "Wiadomości" TVP używane były wielokrotnie. Tym razem pisarka pojawiła się w materiale Marcina Tulickiego, gdzie wykorzystano jej post sprzed ponad roku i zmieniono go po swojemu. Zdaniem wielu i samej Gretkowskiej, doszło do ewidentnej manipulacji ze strony stacji. Słowa zmieniono w taki sposób, aby pasowały do trwającej kampanii wyborczej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kim jest tajemniczy "przyjaciel" Jarosława Kaczyńskiego? Dziennikarze dotarli do zdumiewających informacji
2. Pierwsi ogłosili wygraną z koronawirusem, nagle przywracają obostrzenia. Porażające doniesienia

Manuela Gretkowska w swoim oryginalnym wpisie z 23 czerwca 2019 roku napisała: "Polska stanie się znowu krajem zastępczym. Już jest drugorzędnym z podróbą chemii, kultury, nowoczesności. Polacy tak lubią, po swojemu, staropolsko w słomianych łapciach i gaciach, d***ć po bożemu i dawać tej d***y każdemu, kto ją posmaruje, 500 plus albo obietnicą zbawienia", w nawiązaniu do "paktu" Prawa i Sprawiedliwości z Kościołem katolickim.

W głównym wydaniu "Wiadomości" TVP, w materiale zatytułowanym "Agresja w kampanii", słowa pochodzące z wpisu Gretkowskiej - "obietnica zbawienia" - zostały sprytnie zmienione na "obietnicę wyborczą". Jedno zdanie stawiane jest jako przykład szerzenia nienawiści i rzekomą zmowę przeciwko PiS.

- Ta sama Manuela Gretkowska, która pogardliwie mówi o Polakach, wystąpienie Rafała Trzaskowskiego na krakowskim Rynku porównuje do Tadeusza Kościuszki i Jana Pawła II - można było usłyszeć w reportażu Tulickiego w "Wiadomościach" TVP. Odpowiedź pisarki okazała się bardzo mocna. Artystka nie kryje swoich emocji i poruszenia.

- Hitlerowcy, gdy wykorzystali demokratyczne wybory do niedemokratycznego przejęcia władzy, zorganizowali wystawę sztuki zdegenerowanej. Pokazano na niej dzieła nowoczesnych artystów niepasujących gustom autorytarnych, prostackich faszystów - w taki sposób Gretkowska odniosła się do sprawy wykorzystywania i manipulowania jej wpisów. Pisarka porównała tym samym działania TVP do sposobu dochodzenia, stosowanej przez obóz władzy hitlerowskiej.

W dalszej części swojej odpowiedzi skierowanej do TVP, artystka odnosła się do linczu Telewizji Polskiej na osoby ze świata kultury i sztuki, których poglądy znacznie różnią się od tych prezentowanych przez stację i "Wiadomości" oraz przez partię obecnie rządzącą. - PiS urządza w TVP pokazy artystów zdegenerowanych, renegatów nie pasujących do pisowskiej Polski. Wystawiają na publiczny lincz Jandę, Stuhra, każdego kto widzi i mówi o pisowskim łajdactwie. W tym towarzystwie znalazłam się i ja - napisała oburzona pisarka na Facebooku.

Na zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z jednego z wydań "Wiadomości TVP" z 22 czerwca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał
  2. Wstrząsające nagranie momentu katastrofy autobusu. Widać jak spada z wiaduktu
  3. Skandaliczna manipulacja w TVP Info. Rafał Trzaskowski znów publicznie oczerniony, sytuacja, jakiej nie było
  4. Skandaliczne, znów zaostrzenie kar za aborcję? Kobiety mają dość i znów wyjdą na ulicę
  5. Druk kart wyborczych wykona prywatna firma, a nie państwowa. Zastanawiające i budzące wątpliwości kroki, o wszystkim poinformował Onet
  6. Bardzo ważne zarządzenie premiera. Wprowadzono II stopień alarmowy w kraju

Źródło: Onet