Wiadomości TVP. Wiadomości TVPŹródło: Wiadomości TVP
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 25 Kwietnia 2020

Wiadomości TVP przeszły same siebie. Trudno uwierzyć, że ich pasek naprawdę został wyemitowany

Wiadomości TVP postanowiły po raz kolejny pokazać oddanie partii rządzącej. Tym razem telewizja państwowa zestawiła przeprowadzenie wyborów prezydenckich w czasie epidemii z obroną demokracji.

Telewizja rządowa nie przestaje zaskakiwać. Tym razem, w materiał dotyczącym stanowiska Komisji Europejskiej w sprawie organizacji wyborów w Polsce poprzedziła utrzymanym w bojowym nastroju paskiem "Musimy obronić demokrację w czasie zarazy".

Uczniowie nie wytrzymali i donieśli na katechetkę. Włos jeży się na głowie po doniesieniach, jak wyglądały lekcjeUczniowie nie wytrzymali i donieśli na katechetkę. Włos jeży się na głowie po doniesieniach, jak wyglądały lekcjeCzytaj dalej

Wiadomości TVP na straży demokracji? 

Pasek wywołał mocną reakcję internautów. Nie brakuje pytań o wpływ samego TVP na polskie procedury demokratyczne: -"W ramach obrony demokracji robicie kampanię wyborczą jednemu kandydatowi, na spółkę z którym zdefraudowaliście 2 miliardy złotych, bo boi się stanąć do rywalizacji na równych zasadach? I również w ramach demokracji jego konkurentom robicie czarny PR? - w komentarzu na Twitterze zapytała telewizję pani Teresa Goz.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wpadka na antenie TVN. Realizator szybko zmienił kadr
2. W Warszawie powstał nowy pomnik Lecha Kaczyńskiego. Emocjonalny wpis prezydenta

Pytanie wydaje się bardzo uzasadnione, biorąc pod uwagę, że wpływ TVP na wybory parlamentarne w 2019 roku spotkał się z bardzo mocną krytyką OBWE. Organizacja wskazywała wtedy: „wbrew ich obowiązkom prawnym i mandatowi publicznemu, TVP1 i TVP Info wykazywały wyraźne uprzedzenie wobec kandydatów KO i PSL, a dziennikarze często określali ich mianem 'żałosnych', 'niekompetentnych' lub "kłamliwych'".

Wg sondażu CBOS Z tzw. Wielkiej Trójki polskiej telewizji TVP jest najgorzej ocenianą stacją. Najlepiej wypada Polsat, na drugim miejscu zaś jest TVN. Negatywnie oceniane są również zmiany, do jakich doprowadziło na Woronicza PiS. W sondażu przeprowadzonym dla Rzeczpospolitej przez SW Research zdecydowana większość respondentów (55 proc.) uznała, że w ciągu ostatniego półtora roku jakość programu „Wiadomości” TVP pogorszyła się. Pozytywnie zmiany ocenia zaledwie 14% badanych, a 20% uważa, że poziom pozostał ten sam. 

Niedawno polskim rynkiem medialnym wstrząsnęła otwarta wojna, jaką TVP wypowiedziało telewizji TVN w związku z krytycznymi wobec Prezesa Kaczyńskiego materiałami dotyczącymi wizyt szefa PiS na niedostępnym dla zwykłych ludzi cmentarzu, zamkniętym z powodu epidemii. Jak dotąd TVN nie zdecydował się zaangażować w konflikt, a ich reakcja ograniczyła się do jednego stanowiska. 

Wiadomości o wyborach w czasie epidemii

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niepokojące ostrzeżenia lekarzy. Wirus może powodować udary u osób w średnim wieku
  2. Premier: już od 4 maja zniesienie kolejnych obostrzeń. Wielu Polaków długo na to czekało
  3. Wulgarnie obraził Jerzego Owsiaka publicznie. Teraz odpowie za to przed sądem
  4. Klienci polskiego banku zagrożeni. Ważne ostrzeżenie, można stracić pieniądze
  5. Jest szansa dla zakażonych w ciężkim stanie, przetaczanie osocza. Rewolucyjna metoda w szpitalu w Szczecinie
  6. Wakacje 2020 będą inne niż wszystkie inne. Eksperci zdradzili, jak będą wyglądały, aż trudno uwierzyć

Źródło: Wiadomości TVP