"Wiadomości" TVP wyjątkowo "efektowne". wiadomosci.tvp.plŹródło: wiadomosci.tvp.pl
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 23 Listopada 2020

Porażający materiał "Wiadomości" TVP. Trudno uwierzyć, do czego porównano Strajk Kobiet

"Wiadomości" TVP przedstawiły dziś zadziwiający materiał w oparciu o grafikę zamieszczoną wczoraj na Facebooku Warszawskiego Strajku Kobiet. Obrazek przedstawiający płonąc kościół skłonił twórców programu informacyjnego do stworzenia reportażu na temat rzekomych odwołań protestujących kobiet do nazistowskich Niemiec.

Niezwykła "finezja", z jaką produkowane są kolejne reportaże emitowane podczas "Wiadomości" TVP wśród wielu budzą niesmak, czasem bawią, a zwykle po prostu odbierają mowę. Tak jest w przypadku dzisiejszego wydania, w którym porównano protestujące na ulicach polskich miast kobiety do... nazistów prześladujących społeczność żydowską.

Ujawniamy prawdziwą twarz Jarosława Jakimowicza. Kilka mało znanych faktów ujrzało światło dzienneUjawniamy prawdziwą twarz Jarosława Jakimowicza. Kilka mało znanych faktów ujrzało światło dzienneCzytaj dalej

"Wiadomości" TVP z powalającym materiałem 

Reportaż autorstwa Adriana Boreckiego, wyemitowany dziś podczas "Wiadomości" TVP to zdecydowanie jedno z "najciekawszych" przedstawień Strajku Kobiet. Choć telewizja państwowa wielokrotnie raczyła nas już mniej lub bardziej wyszukanymi materiałami na temat protestów dotyczących wyroku Trybunału Konstytucyjnego o zakazie aborcji embriopatologicznej, tym razem osiągnęła apogeum swojego "kunsztu"

W dzisiejszych "Wiadomościach" TVP doszło bowiem do rzeczy niezwykłej. Twórcy, idąc śladem Krystyny Pawłowicz, która zaledwie wczoraj porównywała strajkujące Polki do funkcjonariuszy SS, postanowili pokusić się o jeszcze głębszą interpretację symboliki ogólnopolskiego Strajku Kobiet, doszukując się tam odniesień do... prześladowania Żydów podczas II wojny światowej.

Wielka afera na wizji w TVN. Dziennikarzowi puściły nerwy i przyparł do muru gościa programu, nikt się nie spodziewałWielka afera na wizji w TVN. Dziennikarzowi puściły nerwy i przyparł do muru gościa programu, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Jak "Wiadomości" TVP odnalazły tak pokrętną analogię? Niełatwo to zrozumieć, ale twórcy programu zrobili wszystko, by widzowie mogli choć w małym stopniu pojąć przyczyny takiej analizy. Za główny powód uznano niechęć organizacji Strajk Kobiet do instytucji polskiego Kościoła. Choć dla wielu wciąż może być to niejasne, nader oczywiste wydawało się być dla prowadzącej program Danuty Holeckiej, która słowami "chcą aborcji na życzenie, odwołują się do symboliki nazistowskich Niemiec" zapowiedziała nadchodzący materiał. 

"To wyraźne nawiązanie..."

"Wiadomości" TVP skupiły się na jednej z grafik zamieszczonych wczoraj na profilu Warszawskiego Strajku Kobiet na Facebooku. Obrazek przedstawiający kościół, z którego okien wychodzą szare płomienie został opatrzony podpisem "Niedziela. Kościoły otwarte, teatry zamknięte. To żałosny symbol końca tej władzy." 

wtv.pl - portal informacyjny"Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat NewsCzytaj dalej

To nie o teatrach chcieli dyskutować jednak twórcy "Wiadomości" TVP, a o "płonącym kościele" który, ich zdaniem, bezpośrednio odwołuje się do... holokaustu.

"Grafika nawiązuje do symboliki nazistowskich Niemiec, która w podobny sposób nawoływała do rozprawienia się z Żydami" - przekonywał lektor "Wiadomości" TVP. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. Czy Kościół powinien płacić podatki, jak wszyscy inni?
2. Nowy program z 40 plus w nazwie. Obejmie 13,5 mln Polaków, Ciebie też może
3. Tadeusz Rydzyk przerwał milczenie. Miał mówić o uczelni, a grzmiał o aborcji i LGBT

Czymże byłby jednak materiał naczelnego programu informacyjnego państwowej telewizji bez poparcia się szacownym autorytetem naukowym. W tym przypadku o komentarz w sprawie poproszono historyka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, prof. Wiesława Wysockiego, który w pełni poparł teorie twórcy reportażu. 

- To wyraźne nawiązanie, ten płonący kościół który dzisiaj jest taką wielką zachętą, jest nawiązaniem do tych haseł, do tego wszystkiego co działo się na ulicach Rzeszy Niemieckiej przeciwko społeczeństwu żydowskiemu - potwierdzał specjalista w rozmowie z "Wiadomościami" TVP. 

Podczas wydania nawiązywano również do dzisiejszej demonstracji Strajku Kobiet w Warszawie, który nazwano "manifestacją zwolenników swobodnego zabijania nienarodzonych".

Nie omieszkano także wspomnieć, że oddziały policji szybko rozprawiły się z protestującymi. W tym przypadku to my widzimy pewną niepokojącą analogię...

źródło: wiadomosci.tvp.pl, facebook.com/warszawski.sk

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Skandaliczne zdjęcie obiegło internet. Szpital się tłumaczy
  2. Podaruj sobie dawkę witamin i zdrowia w postaci pysznej surówki. Połączenie marchewki i pora sprawia, że nie można się od niej oderwać
  3. Scheuring-Wielgus ma problem z policją? Domaga się przeprosin "Spotkamy się w sądzie"
  4. Edyta Górniak chce uciec przed szczepieniami z kraju. Ma zabrać ze sobą syna
  5. Urodziłam dziecko z gwałtu, a państwo nie dało mi nawet na pieluchę. Niedawno znów zostałam zgwałcona (Reportaż)
  6. Doda przeszła samą siebie. W egzotycznym kraju zafundowała mieszkańcom odważne widoki. "Postawiłam na skromność"
  7. Plus przedstawił oferty z okazji Black Week. Duże przeceny na popularne smartfony