Wiadomości TVP. Wiadomości TVP
Źródło: Wiadomości TVP
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 23 Lipca 2020

Wiadomości TVP nie mogą odpuścić. Absurdalny pasek, ale treść materiału zadziwia jeszcze bardziej

Wiadomości TVP starają się jak mogą o to, by przekonać swoich widzów o słuszności walki polskiego rządu o bezkarność w sprawach dotyczących praworządności. Po dzisiejszej decyzji Parlamentu Europejskiego o przyjęciu rezolucji sprzeciwiającej się ustaleniom dotyczącym wieloletniego budżetu Unii Europejskiej TVP ruszyła z frontalnym atakiem na tę instytucję oraz polityków odpowiedzialnych za rezolucję.

W rezolucji Parlamentu Europejskiego wyrażono głęboko ubolewanie tym, że "Rada Europejska znacznie osłabiła dążenie Komisji i Parlamentu do tego, aby w Wieloletnich Ramach Finansowych i Instrumencie Unii Europejskiej na rzecz Odbudowy stanąć na straży praworządności, praw podstawowych i demokracji". Jednocześnie Parlament wezwał do wznowienia negocjacji w tej sprawie. Zgodnie ze stanowiskiem PE decyzja o ewentualnym odbieraniu lub zamrażaniu pieniędzy w związku z łamaniem zasad państwa prawa powinna zapadać w Radzie Unii Europejskiej tzw. odwróconą większością kwalifikowaną, co znacznie utrudniłoby jej odrzucenie.

Sąsiad nie poradził sobie ze szczęściem uczestniczki Sąsiad nie poradził sobie ze szczęściem uczestniczki "Nasz nowy dom"? Dramat kobiety, której pomogła Katarzyna DowborCzytaj dalej

Wiadomości TVP atakują PE

Na reakcję Telewizji Polskiej nie trzeba było długo czekać. Wiadomości TVP poświęciły tej sprawie już pierwszy materiał wieczornego wydania. Pasek nie pozostawił żadnych wątpliwości. - Kto chce odebrać Polsce miliardy euro? - zapytali retorycznie autorzy materiału. - Parlament Europejski uderza w przyszły wieloletni budżet Unii Europejskiej. Europosłowie na nadzwyczajnym posiedzeniu przyjęli rezolucję, która nie akceptuje ustaleń ostatniego unijnego szczytu w Brukseli. Jej autorzy - z frakcji, do których należą europosłowie Platformy Obywatelskiej, PSL i SLD - nie kryją, że chcą zablokować transfer miliardów euro z nowego unijnego budżetu do Polski i Węgier - grzmieli redaktorzy Wiadomości.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W końcu stało się, klamka zapadła. Od jutra tysiące rodzin straci pieniądze na dzieci
2. Amstaff był bity i wykorzystywany w nieludzki sposób, potrzebuje pomocy. Właśnie ujawniono jeden z najstraszniejszych przypadków znęcania się nad zwierzęciem w ostatnim czasie
3. Przyjmiesz spadek, a bank weźmie się nawet za twoją pensję. Możesz wpaść w spore tarapaty

Zdecydowanie podkreślono, że tylko posłowie PiS nie podpisali się pod rezolucją, która w opinii redaktorów TVP może odebrać "pomoc dla ofiar koronawirusa".

Cios poniżej pasa. Krystyna Pawłowicz okrutnie zakpiła z urody swojej politycznej przeciwniczki, przypominamyCios poniżej pasa. Krystyna Pawłowicz okrutnie zakpiła z urody swojej politycznej przeciwniczki, przypominamyCzytaj dalej

W materiale pojawił się również wątek rekordowego deficytu budżetowego. Zdaniem Wiadomości TVP głównym winowajcą nie jest nawet kryzys finansowy, lecz... realizacja w budżecie przyszłorocznych wydatków. Nie zabrakło również pochwały zadłużania przyszłych pokoleń. Dzięki temu mamy przebrnąć suchą stopą przez recesję spowodowaną pandemią oraz uniknąć wzrostu bezrobocia z tego powodu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przekazano pilną wiadomość. Wszystko zacznie się już w niedzielę
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Wyjawili nowe informacje ws. bonu turystycznego. Padła data, która ucieszy Polaków

Źródło: Wiadomości TVP