W wieczornym wydaniu „Wiadomości” TVP uderzono w osoby krytykujące podjęcie współpracy z TVP przez Agustina Egurrolę.. wiadomosci.tvp.pl (screen z wydania "Wiadomości" 22.02.21)Źródło: wiadomosci.tvp.pl (screen z wydania "Wiadomości" 22.02.21)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 22 Lutego 2021

Wiadomości TVP znów zaatakowały TVN i stanęły w obronie nowej gwiazdy swojej stacji

W wieczornym wydaniu „Wiadomości” TVP uderzono w osoby krytykujące podjęcie współpracy z TVP przez Agustina Egurrolę. W efekcie dostało się Michałowi Pirógowi oraz telewizji TVN. „Zaburzone poczucie systemu wartości”, przekonywano w materiale.

  • 16 lutego „Wiadomości” TVP ogłosiły „artystyczny transfer roku”
  • Agustin Egurrola zrezygnował ze współpracy z telewizją TVN dla posady jurora w najnowszej edycji programu „Dance, Dance, Dance”
  • Zdaniem dziennikarzy Telewizji Polskiej krytyka, jaka spotkała tancerza, to efekt zazdrości

3. edycja programu „Dance Dance Dance” ruszy 5 marca. Gwiazdą proponowanego przez Telewizję Polską projektu, oprócz Idy Nowakowskiej i Joanny Jędrzejczyk, będzie znany z anteny TVN Agustin Egurrola.

Tancerz pełnił funkcję jurora w programie „You Can Dance – Po prostu tańcz”. Kolejno odpowiadał choćby za oprawę taneczną w „Tańcu z gwiazdami”. Od 2013 roku oceniał również występy uczestników „Mam talent!”.

Wobec przejścia Egurroli do publicznego nadawcy TVP obwieściło „artystyczny transfer roku”.

„Wiadomości” TVP atakują TVN

Taneczny transfer budzi zazdrość, głosił tytuł materiału zapowiedzianego przez prowadzącą wieczorne wydanie „Wiadomości” TVP Edytę Lewandowską. Zdaniem dziennikarzy Telewizji Polskiej krytyczne głosy, które pojawiły się po ogłoszeniu decyzji tancerza, to nic innego jak „hejt”.

Adam Niedzielski w TVP: We wtorek lub w środę nowe decyzje ws. obostrzeńAdam Niedzielski w TVP: We wtorek lub w środę nowe decyzje ws. obostrzeńCzytaj dalej

Hejt, który systematycznie dotyka gwiazd współpracujących z TVP. Hejt niesprawiedliwy, bo jak podkreślają komentatorzy, służy do walki z tymi, z którymi ciężko konkurować na osiągnięcia – rozpoczęła Lewandowska, której wypowiedź przytacza portal plotek.pl.

W „Wiadomościach” przytoczono wypowiedź jednej z gwiazd TVN (co wyraźnie podkreślono) Michała Piróga, który wspominając bal „reżimowej telewizji”, zaznaczył, że „na balach u wielu sku***eli zawsze grała jakaś orkiestra, tańczył jakiś balet, grali jacyś aktorzy i to jest w tym najgorsze”.

Przekonywano, że w listopadzie Piróg bronił skazanego za przestępstwo seksualne uczestnika „Top Model”, wobec czego nie powinien mieć prawa głosu.

Autor materiału, Maciej Sawicki, stwierdził z kolei, że krytykowanie TVP oraz związanych z nią gwiazd po prostu stało się modne. Przy okazji przypomniano zachowanie Filipa Chajzera, który prowadząc popularną śniadaniówkę „Dzień Dobry TVN”, udawał atak paniki.

To pokazuje zaburzone poczucie systemu wartości, a z drugiej strony warto pamiętać, że niektóre środowiska bronią własnych interesów i wpływów – mówił z kolei politolog Artur Wróblewski.

Kolejno wskazano, że liczne serwisy internetowe zaatakowały 10-letnią Alę Tracz, która nie zdołała wygrać „Eurowizji Junior 2020”.

Bardzo często się zdarza, że ludzie, którzy wymuszają decyzje na ludziach wybitnych, piosenkarzach, choreografach itp., nie ponoszą z tego tytułu żadnej odpowiedzialności. Natomiast chcę udowodnić swoją władzę. To walka o władzę i wpływy – ocenił z kolei publicysta Marek Król.

źródło: wiadomosci.tvp.pl / plotek.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

-