Wiadomości TVP. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 18 Lipca 2020

W TVP szykuje się prawdziwa rewolucja? Zadziwiające doniesienia mediów, nie mają wątpliwości, chodzi o Jacka Kurskiego

Wiadomości TVP będą nadzorowane przez Jacka Kurskiego? Rada Mediów Narodowych zarządziła ważne, zdalne posiedzenie. "Wirtualne Media" donoszą, że tematem spotkania miał być wybór nowego prezesa Telewizji Polskiej. Niewykluczone, że stacja już w najbliższej przyszłości zaskoczy swoich widzów.

Przypomnijmy, że w wyniku konfliktów w obozie Zjednoczonej Prawicy doszło do odwołania Jacka Kurskiego z funkcji prezesa Telewizji Polskiej. Działacz nieustannie próbował jednak powrócić na zajmowane wcześniej stanowisko. "WM" już wcześniej informowało o odejściu Marzeny Paczuskiej z zarządu TVP, co miało utorować drogę byłemu posłowi Prawa i Sprawiedliwości do objęcia władzy w publicznym mediów. Sprawa ta mogła być omawiana na ostatnich spotkaniach z Jarosławem Kaczyńskim, na Nowogrodzkiej. 

Aż trudno uwierzyć, co Jacek Kurski z żoną zrobili tuż po wyjściu z kościoła. Nawet nie zdążyli się przebrać, do sieci trafiły zdjęciaAż trudno uwierzyć, co Jacek Kurski z żoną zrobili tuż po wyjściu z kościoła. Nawet nie zdążyli się przebrać, do sieci trafiły zdjęciaCzytaj dalej

Wiadomości TVP: Jacek Kurski przejmie stery w Telewizji Polskiej?

Warto podkreślić, że w ostatnich tygodniach Jarosław Kaczyński odbył spotkania z Mateuszem Morawieckim, Zbigniewem Ziobrą oraz Mariuszem Kamińskim. Niewykluczone, że jednym z tematów podjętych przez prezesa PiS było przywrócenie Jacka Kurskiego na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej. Wcześniej spekulowano na temat zatrudnienia Kurskiego w redakcji Wiadomości TVP. Okazuje się, że pomysł ten najprawdopodobniej jest już nieaktualny. 

Wielu pije ją prawie codziennie, a nie wie jakie spustoszenie wywołuje dla organizmu. Trucizna o smaku ambrozji dewastuje nasz organizmWielu pije ją prawie codziennie, a nie wie jakie spustoszenie wywołuje dla organizmu. Trucizna o smaku ambrozji dewastuje nasz organizmCzytaj dalej

Jeszcze w czerwcu "Wirtualne Media" informowały o nieoficjalnych ustaleniach zarządu Telewizji Polskiej. Liderzy medium mieli przedłużyć okres oddelegowania szefa rady nadzorczej TVP do wykonywania czynności prezesa tej stacji. Przypomnijmy, że funkcję tę pełni Maciej Łopiński. Dziennikarze portalu wskazywali, że wszelkie zmiany, które dotyczyłyby Jacka Kurskiego, miały być podjęte po ogłoszeniu wyników II tury wyborów prezydenckich.

Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych odniósł się do doniesień "Wirtualnych Mediów". Z jego wypowiedzi można wywnioskować, że już w najbliższej przyszłości Jacek Kurski wróci do sprawowanej poprzednio funkcji. Nie padły jednak konkretne deklaracje w tej sprawie.

 - Ta sprawa będzie na pewno omawiana, ponieważ porządek dzienny powstaje w ten sposób, że są zgłaszane propozycje przez wszystkich członków Rady. Przewodniczący rady nadzorczej oddelegowany na prezesa to siłą rzeczy sytuacja tymczasowa i wymaga ona zmiany. Na pewno ten temat się pojawi - powiedział Krzysztof Czabański w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl - tłumaczył szef RMN w rozmowie z "Wirtualnymi Mediami". 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niepełnosprawny mężczyzna zawstydził turystów nad Morskim Okiem. Zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów
2. Ostrzegają przed siecią 5G w Polsce. W rzeczywistości chodzi o coś innego

Wiadomości TVP najprawdopodobniej nie poszerzą swojego składu o Jacka Kurskiego. "Wirtualne Media" relacjonują, że w porządku obrad Rady Mediów Narodowych pojawił się zapis o powołaniu rady nadzorczej Polskiego Radia. Oznacza to, że nie tylko w Telewizji Polskiej dojdzie do zmian. Należy podkreślić, że nie uznano wniosku Grzegorza Podżornego o odwołanie prezeski Polskiego Radia, Agnieszki Kamińskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejne zmiany w szkolnictwie. MEN wprowadza nowy przedmiot
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Podczas karmienia piersią przestała reagować. Luna miała tyko trzy dni
  4. Wybuch i pożar w Castoramie, klienci są ewakuowani. Ucierpiały zaparkowane pod sklepem samochody
  5. Kto może zastąpić Łukasza Szumowskiego? Potencjalni kandydaci
  6. Zrobili sobie zdjęcie w górach. Gdy przyjrzeli się dokładnie, co mieli za plecami, zaniemówili

Źródło: [Wirtualne Media "Rada Mediów Narodowych wybierze prezesa Telewizji Polskiej. Typowany Jacek Kurski" 2020.07.17]