Wiadomości TVP manipulują słupkami. youtube.com/publicystykatvp
Źródło: youtube.com/publicystykatvp
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 17 Lutego 2020

Wiadomości TVP chciały przedstawić wydatki na służbę zdrowia. Ktoś tu potrzebuje korepetycji z matematyki?

Wiadomości TVP postanowiły wspomóc partię rządzącą w przekonaniu opinii publicznej, że rząd Prawa i Sprawiedliwości dba o interesy osób dotkniętych chorobą nowotworową. Telewizja Publiczna w niewiarygodny sposób manipuluje słupkami.

Gest posłanki Lichockiej, która po przegłosowaniu 2 miliardów złotych dla mediów publicznych pokazała środkowy palec posłom opozycji, zatacza coraz to szersze kręgi. Zdaniem niektórych polityk PiS pokazała tym samym, gdzie jest miejsce osób chorujących na raka. Przypomnijmy, że opozycyjni senatorowie postulowali, by wspomnianą kwotę przeznaczyć na leczenie pacjentów onkologicznych.

W sieci pojawiły się liczne nagrania przedstawiające chorych parodiujących gest Lichockiej, która, jak twierdziła, "przesuwała palcem pod okiem". Radość posłanki Prawa i Sprawiedliwości była również szeroko komentowana przez media oraz polityków partii opozycyjnych.

Panika w ostrowskim kościele. Wierni zaczęli wychodzić, wezwano policjePanika w ostrowskim kościele. Wierni zaczęli wychodzić, wezwano policjeCzytaj dalej

Wiadomości TVP i wydatki na ochronę zdrowia

TVP postanowiło udowodnić, że polska onkologia nie potrzebuje dodatkowych funduszy. Niedzielne wydanie "Wiadomości" zaprezentowało materiał zatytułowany "Narodowy program onkologiczny". Przekonywano w nim, że kondycja oddziałów onkologicznych jest godna pozazdroszczenia.

Jako dowód przedstawiono słupki mające na cele dowieść, jak znacząco rosną kwoty przeznaczane na ochronę zdrowia w Polsce.

Wiadomości TVP manipulują słupkami

Chociaż wspomniany przez TVP wzrost procentu PKB przeznaczanego na służbę zdrowia wynosi 1 proc., patrząc na ilustrującą go grafikę, można odnieść wrażenie, że jest on w zasadzie trzykrotny.

Na tę nader oczywistą manipulację Telewizji Polskiej zwróciła uwagę Milena Kruszewska. Portal "Na Temat" przypomina, że w 2018 r. kobieta była rzecznikiem prasowym oraz dyrektorem biura prasy i promocji Ministerstwa Zdrowia.

Podobne praktyki telewizji publicznej obserwowaliśmy już wcześniej. W niemal identyczny sposób manipulowano słupkami, chcąc wytłumaczyć partię rządzącą z nagród przyznanych przez nią swoim posłom.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zostały dwa tygodnie na złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanie

2. Gorszej rzeczy w samolocie już nie można zrobić. Trzeba nie mieć wstydu [FILM]

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Z ostatniej chwili: ewakuacja samolotu pasażerskiego. Wybuchł pożar [FILM]