Wiadomości TVP. Wiadomości TVP
Źródło: Wiadomości TVP
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 16 Lutego 2020

Wiadomości TVP poświęciły cały materiał Kindze Rusin. Również nie dowierzamy

Wiadomości TVP nie przegapią żadnej okazji, by dopiec komercyjnym stacjom, z którymi, choć może się to wydawać nielogiczne, konkuruje Telewizja Polska. Tak było i w dzisiejszym wydaniu pasma informacyjnego, które poświęciło oddzielny materiał na to, aby dokuczyć znanej z Dzień Dobry TVN Kindze Rusin.

Wpis Kingi Rusin jest już, jak zauważył we wstępie materiału Michał Adamczyk, legendarny. Dziennikarka postanowiła bowiem opisać prywatną imprezę z gwiazdami u Beyoncé po gali Oscarów. Przypominamy:

- Na wczorajszej prywatnej imprezie ‪Beyoncé‬ i Jaya-Z rozmawiałam z Adele o... butach (Adele na zdjęciu po zrzuceniu chyba z 30 kg!), a ‪Jay-Z uczył mnie imprezowego układu tanecznego. Wiem, że brzmi to surrealistycznie. Ale posłuchajcie od początku... Tylko ok. 200 osób, na małej, klubowej przestrzeni, z najlepszą muzyką, z zakazem robienia zdjęć (powyższe to wyjątek poimprezowy). Ulica zamknięta i pilnie strzeżona, wejście kuchennymi drzwiami, żeby nie dało się nikogo sfotografować. Impreza, na której wszyscy mogą się wyluzować i zaszaleć! Każdy dostaje na wejściu ... kapcie (nie weszłam w tę opcję) i bawi się bez skrępowania do białego rana - rozpoczęła swój wpis na Instagramie Rusin.

Matka niepełnosprawnego ujawniła, co powiedziała jej Agata Duda. Matka niepełnosprawnego ujawniła, co powiedziała jej Agata Duda. "Jestem prezydentową, która nic nie może"Czytaj dalej

Post bardzo szybko stał się obiektem kpin a na jego podstawie zaczęto tworzyć memy. Do krytyki dołączył się właśnie państwowy nadawca.

Wiadomości TVP o Kindze Rusin

Materiał zaczyna się od przytoczenia wywiadu, w którym dziennikarka zapewnia, że dba o swoją prywatność. Lektor ocenia jej słowa jako nieaktualne a następnie piskliwym i imitującym angielski akcent głosem odczytuje jej wpis.

- Relację z zamkniętej, prywatnej, oscarowej imprezy gwiazd w Los Angeles i polska celebrytka złakniona blichtru Hollywood. Mnożą się pytania: Pragnienie czy rzeczywistość? Relacja na trzeźwo czy pod wpływem? - pyta autor materiału, Maciej Sawicki.

Z odpowiedzią spieszy mu "ekspert" materiału, Piotr Zelt. Aktor ocenił, że Rusin mogła zamieścić post pod wpływem ekscytacji.

Drugi z wypowiadających się komentatorów, Jarosław Jakimowicz stwierdził z kolei, że zachowanie dziennikarki było "wstydem na cały świat". Lektor uspokaja jednak mówiąc iż Rusin "skompromitowała głównie samą siebie". Chwilę później jego ton nabiera na powadze.

- Rusin to jedna z twarzy pseudo-elity, która od lat próbuje wmówić Polakom, jak mają żyć. Ta grupa celebrytów chce uchodzić za arbitrów dobrego smaku i elegancji, ale gardzą Polakami - słyszymy. Słowa te były odniesieniem do spięcia między Rusin a Zofią Klepacką.

Program mimo wszystko polecamy (bądź nie) obejrzeć w całości na stronie Wiadomości TVP.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Lidl będzie sprzedawał swój sztandarowy produkt za 1 zł. Sieć spodziewa się tłumów

2. Sztorm rzucał nim jak szmacianą lalką. Podniebny kolos miał ogromne kłopoty [FILM]

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. 4-letni synek wybudził się ze śpiączki i powiedział mamie bardzo ważną rzecz. Jego ostatnie słowa są piorunujące