wiadomości tvp. Kadr z "Wiadomości" TVP - 15.09.20. - 19:30Źródło: Kadr z "Wiadomości" TVP - 15.09.20. - 19:30
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 15 Września 2020

Nagle do studia "Wiadomości" TVP wleciał samolot, kolejne kuriozum. Dziennikarka nie była zaskoczona

"Wiadomości" TVP za każdym razem zaskakują swoich widzów prezentowanymi materiałami. Wieczorne wtorkowe wydanie poprowadziła Edyta Lewandowska. Nagle jednak w studiu pojawił się samolot. O co chodzi?

Początkowo Edyta Lewandowska zapowiedziała materiały, które miały być prezentowane w dalszej części programu informacyjnego. Mogliśmy usłyszeć m.in. o CBA, które odnalazło Sławomira Nowaka, o polskiej opozycji, która jest "przeciwna Polsce", o krytyce sądu wobec decyzji premiera, a nawet dowiedzieliśmy się, że przemysł napędza polską gospodarkę.

70-latek zjadł w Biedronce cukierka wartego 40 groszy. Został skazany70-latek zjadł w Biedronce cukierka wartego 40 groszy. Został skazanyCzytaj dalej

"Wiadomości" TVP o krok za daleko? Kto zatrudnia grafików?

W drugiej połowie "Wiadomości" TVP Edyta Lewandowska opowiadała o Ambasadzie RP w Wielkiej Brytanii otwarto dziś wystawę o polskich pilotach, którzy byli ważnymi postaciami w brytyjskich siłach powietrznych. Mowa tu o bitwie powietrznej o Wielką Brytanię, która miała miejsce dokładnie 80 lat temu. Nie da się ukryć, że jednym z największych bohaterów był wtedy Stanisław Skalski, którego Polacy nazywali "ptasim instynktem". Podczas przedmowy do studia wleciał niespodziewanie samolot. O co chodzi?

Tego jeszcze nie było. Widzowie TVN będą zadziwieni, pojawi się gość specjalnyTego jeszcze nie było. Widzowie TVN będą zadziwieni, pojawi się gość specjalnyCzytaj dalej

To nic innego, jak pomysł wydawców "Wiadomości" TVP. Po raz drugi w studiu pojawia się kiepska animacja samolotu, który ma obrazować widzom wygląd maszyny. Było to niezwykle komiczne i niespodziewane, szczególnie biorąc pod uwagę wypowiedz Lewandowskiej. Dziennikarka ze stoickim spokojem opowiadała o historii Supermarine Spitfire, czyli modelu samolotu, brytyjskim jednomiejscowym myśliwcu, jednym z najsłynniejszych używanych podczas II wojny światowej samolotów bojowych. Latali nim również Polacy.

- Polacy latali m.in. na takich maszynach. Spitfire, legenda lotnictwa i jeden z najbardziej rozpoznawalnych samolotów na świecie. Myśliwiec służył podczas II wojny światowej przede wszystkim w królewskich siłach powietrznych Wielkiej Brytanii. Polacy latali w wersji z silnikiem o mocy: 1175 km i v-max:  550 km/h - mówiła Lewandowska.

DZISIAJ GRZEJE: 1. J"Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Kanapka kapitańska z boczkiem jest klasyką gatunku. Uwielbianą przez Polaków propozycję śniadaniową zrobisz w parę chwil
 

Pytanie, kto wpadł na taki pomysł, aby urozmaicić w ten sposób "Wiadomości" TVP? Dla wielu młodych ludzi może być to zwyczajnie zabawne, a animacja przypomina prędzej rok 2008, a nie 2020. Poniżej kadry z wydania 15.09.20. - 19:30.

Pani Zofia i jej córka Natalia żyły w fatalnych warunkach, bez wody, ogrzewania, w zagrzybionej małej klitce. Pani Zofia i jej córka Natalia żyły w fatalnych warunkach, bez wody, ogrzewania, w zagrzybionej małej klitce. "Nasz nowy dom" pomógł im wyjść na prostąCzytaj dalej

wiadomości tvpwiadomości tvpwiadomości tvp

Źródło: [Wiadomości TVP - 15.09.20. - 19:30]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najpierw rozdali po 4,2 tys. zł, a teraz chcą odebrać. Wielu Polaków musi być gotowych na kontrole
  2. Porażające odkrycie na plebanii. Znaleziono ciało młodego księdza. Nie żyje 35-letni kapłan
  3. Rafał Trzaskowski zaszalał w klubie, do sieci wyciekło nagranie. Zaskoczeni?
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku