Wiadomości TVP atakują rodzinę Justyny Pochanke. Screen z "Faktów" TVNŹródło: Screen z "Faktów" TVN
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 14 Kwietnia 2020

Wiadomości TVP poszły o krok dalej niż zwykle. Zaatakowano dziennikarkę TVN

Wiadomości TVP nie po raz pierwszy w dość niewybredny sposób skrytykowały dziennikarza konkurencyjnej stacji. Kilka tygodni temu wyemitowano, delikatnie rzecz ujmując, niezbyt elegancki materiał dotyczący Kingi Rusin. Tym razem postanowiono pójść o krok dalej i zaatakować rodzinę Justyny Pochanke.

WP przypomina, że w poniedziałkowym wieczornym wydaniu głównego pasma informacyjnego Telewizji Polskiej wyemitowano materiał Marcina Tulickiego, w którym zaatakowano stację TVN oraz związanych z nią prezesów i dyrektorów: Milana Subotica, Edwarda Miszczaka, Mariusza Waltera oraz nieżyjącego już Jana Wejcherta. Insynuowano im członkostwo w PZPR oraz współpracę z wywiadem w czasach PRL. Następnie uderzono w matkę prowadzącej "Fakty" Justyny Pochanke.

Czy dlatego Rydzyk wciąż prosi o pieniądze? Światło dzienne ujrzały bardzo niewygodne statystykiCzy dlatego Rydzyk wciąż prosi o pieniądze? Światło dzienne ujrzały bardzo niewygodne statystykiCzytaj dalej

Wiadomości TVP atakują rodzinę Justyny Pochanke

Przekazano, że matka Pochanke była współpracownicą księgowej Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. Kobieta miałaby być zamieszana w aferę FOZZ i być jedną z osób zamieszanych w wyprowadzenie z Funduszu miliardów złotych na początku lat 90. Pieniądze miały zaś posłużyć budowie części prywatnych mediów w Polsce.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jak będą wyglądały tegoroczne wakacje? Łukasz Szumowski przedstawił najbardziej prawdopodobny scenariusz
2. Antonow An-225 Mrija. Kiedy odleci z naszego kraju? Gdzie oglądać wylot?

Materiał wyemitowano po tym, jak TVN skrytykował głośne obchody 10. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. W "Faktach" krytycznie odniesiono się do nieprzestrzegania prezesa Jarosława Kaczyńskiego obowiązujących restrykcji. Następnego dnia pokazano materiał, w którym lider PiS limuzyną wjechał na zamknięty dla reszty mieszkańców Warszawy Cmentarz Powiązkowski.

W odpowiedzi TVP oskarżyło TVN o prowadzenie "kampanii nienawiści". "W Wielki Piątek, Wielką Sobotę, a nawet dzisiaj prywatna stacja telewizyjna TVN zaatakowała prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Powodem było to, że Jarosław Kaczyński w dziesiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej odwiedził groby bliskich i przyjaciół, którzy zginęli 10 lat temu", powiedział prowadzący główne pasmo informacyjne Telewizji Polskiej Michał Adamczyk.

TVN jak do tej pory nie odniósł się do oskarżeń publicznych mediów. Zrobił to za to mąż Justyny Pochanke, szef "Faktów" w latach 2015-2019. W rozmowie z dziennikarzami Wirtualnej Polski powiedział: –  To jest żałosne. Powiem tyle: to jest nieprawda. Teściowa była świadkiem oskarżenia w procesie FOZZ. I głosuje na PiS. Tyle jest warta informacja TVP na temat mojej teściowej. To jest łączenie faktów, które nie mają ze sobą nic wspólnego. Nie powiem nic więcej, bo każde zdanie, które wypowiem, będzie pretekstem dla propagandystów TVP, żeby robić kolejne materiały. Nie jesteśmy zainteresowani komentowaniem bzdur

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd stopniowo będzie odmrażał gospodarkę. Wiemy, jakie restrykcje będą znoszone
  2. Jazda samochodem z założoną maseczką? Absurdalnie skonstruowany przepis wprowadza chaos
  3. To jeszcze nie koniec. MZ zapowiada nowe, precyzyjne wytyczne ws. noszenia masek
  4. Zatrważające nagranie samochodu. Auto wyleciało w powietrze, kierowca był nietrzeźwy
  5. Ważny apel dyrektora WHO do polityków. Wezmą go sobie do serca?
  6. W Zakopanem pojawili się "turyści", których kwarantanna nie obejmuje. Niezwykły widok ucieszył mieszkańców

Źródło: WP