Wiadomości TVP. TVP Info screen
Źródło: TVP Info screen
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 13 Września 2020

Sytuacja, jakiej nie było od 4 lat. Po Wiadomościach TVP mogliśmy zobaczyć sceny, jak sprzed kadencji Jacka Kurskiego

Wiadomości TVP w ostatnich kilku dniach nieco zmieniły swój przekaz. Choć nadal kontynuują nieprzychylną Platformie Obywatelskiej narrację, można zauważyć wyraźne rozprężenie. Jakby tego było mało, w ostatnim wydaniu Gościa Wiadomości, zaproszeni do studia politycy i sam redaktor... zgadzali się ze sobą.

Do niedzielnego wydania Gościa Wiadomości, redaktor Michał Adamczyk zaprosił Jadwigę Wiśniewską z Prawa i Sprawiedliwości, oraz Dariusza Wieczorka z Lewicy. Tematem programu była "Piątka dla zwierząt". Przypominamy, że zaproponowany przez PiS zestaw rozwiązań zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, wzmocnienie kontroli warunków, w jakich zwierzęta są przetrzymywane, czy ograniczenie działalności cyrków.

Jacek Kurski w poważnych tarapatach, wszystko wyciekło do sieci. Tym razem się nie wywinie?Jacek Kurski w poważnych tarapatach, wszystko wyciekło do sieci. Tym razem się nie wywinie?Czytaj dalej

Aktywiści prozwierzęcy nie ukrywają, że niezależnie od barw partyjnych opcji, która stoi za "Piątką", ustawa była przez nich niezwykle wyczekiwana. Od lat, działalność lokalnych inspektoratów wzbudzała ogromne kontrowersje a lobby futrzarskie czuło się bezkarnie, sankcjonując swoją niemoralną działalność.

Wiadomości TVP promują "Piątkę dla zwierząt". Niespodziewana zgoda w studio

Goście Michała Adamka, choć przynależący do zwalczających się ugrupowań, po raz pierwszy od dawna zgodzili się ze sobą. Przyjazna atmosfera na antenie była ewenementem, na tle wydań programu w ostatnich latach. Choć TVP od samego początku swojego istnienia mierzyła się z oskarżeniami o sprzyjanie danej, pozostającej u władzy opcji politycznej, od chwili przejęcia sterów na Woronicza przez Jacka Kurskiego, zarzuty stawały się coraz bardziej podstawne.

Urbański od lat prowadzi Urbański od lat prowadzi "Milionerów", ale nikt nie wie co próbuje ukryć przed widzami w każdym odcinku. Wydało się przypadkiemCzytaj dalej

Tymczasem, w niedzielnym wydaniu Gościa Wiadomości, politycy Lewicy i PiS doszli do porozumienia. Zgadzał się z nimi również sam prowadzący.

DZISIAJ GRZEJE:
1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Wywar jest dobrze znany, ale herbata z liści laurowych również działa cuda. Jej spektakularne zalety zachwycą każdego

- Cieszymy się, że ta propozycja zostaje złożona przez PiS, bo jest szansa, że rzeczywiście zostanie w Sejmie przegłosowana. My taki projekt ustawy mieliśmy również przygotowany, ale w takiej sytuacji będziemy pracować nad projektem złożonym przez PiS - powiedział Wieczorek, zapytany przez Adamka o poparcie Lewicy dla "Piątki". Przy okazji wspomniał o planach inicjatywy swojego ugrupowania, dotyczącej powołania Rzecznika ds. zwierząt.

- Cieszę się z każdej deklaracji współpracy w tym ważnym temacie. (...) Proszę zwrócić uwagę, że ta kwestia ochrony zwierząt wcale nie jest przynależna lewicy. To właśnie środowiska konserwatywne również dbają o poprawę dobrostanu zwierząt - dodała polityk PiS.

Chwilę później rozmówcy przeszli do szczegółów projektu ustawy. Polityk Lewicy przyznał, że sam ma psa i kwestia dobrostanu zwierząt leży mu na sercu. Zarówno Wiśniewska jak i Wieczorek wymienili się własnymi przemyśleniami i doświadczeniami. Polityk PiS opowiedziała o tym, jak sama mierzyła się z lobby futrzarskim, które teraz, jak zgodziła się cała trójka, będzie walczyła z planami odebrania im przywilejów.

Stało się, Katarzyna Dowbor musi się przygotować. 5 października wszystko się okażeStało się, Katarzyna Dowbor musi się przygotować. 5 października wszystko się okażeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO przekazało tragiczne informacje. Sytuacja wymyka się spod kontroli
  2. Rafał Trzaskowski trafił na Pudelka. Wybuchła afera, wiele osób krytykuje zachowanie prezydenta
  3. Jarosław Kaczyński oszukał wyborców? Nici z obietnicy podwyżek
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Wideo - Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Autobus wjechał wprost pod lokomotywę