Wiadomości TVP. Screen z programu
Źródło: Screen z programu
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 13 Lutego 2020

Wiadomości TVP przekroczyły kolejną granicę smaku i mowy nienawiści. Zwyczajnie przykre

Wiadomości TVP przekroczyły kolejną granicę, relacjonując wydarzenia z ostatniej sesji rady miasta Poznania. Państwowy nadawca przychylił się do narracji przeciwników wprowadzania Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Powodem ma być przemycanie w niej "niebezpiecznych elementów ideologii gender".

Co ma wspomniany dokument do tworu nazywanego zamiennie "ideologią gender" bądź "ideologią LGBT"? Osoby protestujące w sali sesyjnej w nietuzinkowy sposób zinterpretowały zapisy Karty. Opracowany przez Radę Gmin i Regionów Europy dokument przedstawiany jest przez grupę Stonewall, jako "kompleksowe narzędzie służące realizowaniu zasady równości płci oraz niedyskryminacji ze względu na płeć, rasę, pochodzenie etniczne i społeczne, narodowość, język, wyznanie, stopień sprawności, wiek, orientację seksualną czy tożsamość płciową". Innymi słowy, jego wdrożenie jest częścią polityki antydyskryminacyjnej, zakładającej m.in. równą partycypację obu płci w życiu publicznym.

Siostrzeniec Mateusza Morawieckiego odwołuje protest. Wyciekło wideo: ,,Nie tylko TVP manipuluje i kłamieSiostrzeniec Mateusza Morawieckiego odwołuje protest. Wyciekło wideo: ,,Nie tylko TVP manipuluje i kłamie"Czytaj dalej

Dla obecnych na sali protestujących mieszkańców oraz reprezentantów "Centrum życia i rodziny", zapisy Karty miałyby ingerować w wolność rodziców do wychowywania dzieci zgodnie ze swoim światopoglądem. Ze strony genderowakarta.pl dowiadujemy się również m.in., że w dokumencie niepokoi "upatrywanie głównych przyczyn przemocy w istnieniu płci męskiej i płci żeńskiej, przy jednoczesnym ignorowaniu takich czynników jak alkoholizm, narkomania czy bezrobocie". Właśnie ten zapis znalazł się w petycji, podpisanej przez ok. 8 tys osób, o której nierozpatrzenie przed głosowaniem, protestujący oskarżają radnych.

Wiadomości TVP podpisują się pod narracją przeciwników równościowej karty

Temat sesji rady miasta poruszony został w materiale "Homolobby żąda prawa do adopcji dzieci" Wiadomości TVP. Lektor rozpoczyna go mówiąc, że "wbrew opinii wielu Chorwatów zdecydowano, że pary homoseksualne mogą adoptować dzieci z domu dziecka". Sprawę następnie komentuje znany ze swoich homofobicznych wypowiedzi prof. Aleksander Nalaskowski, mówiąc iż opisana sytuacja jest "niezgodna z naturą".

Naturalnie, następnym obrazem jaki widzimy jest sesja rady miasta. Pokazano obecnych na niej protestujących. Wśród nich również kobietę trzymającą transparent z napisem "LGBTQ+ molestuje nas psychicznie za zgodą radnych miasta! WSTYD I HAŃBA!". W tle lektor tłumaczy, że karta może prowadzić do stosowania "inżynierii społecznej"

- Jestem matką, siedzę w domu, wychowuję dzieci, dbam o nie, troszczę się i teraz słyszę, że ta rola kobiety matki jest stereotypem i to w dodatku złym - komentuje dla TVP jedna z obecnych na sesji kobiet.

Następnie słyszymy, że lewicowi politycy forsują nowy model polskiej rodziny oraz forsują pomysł adopcji dzieci przez "pary homoseksualne i transseksualne".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Rząd szykuje kolejny program wsparcia. Skorzysta z niego tysiące Polek

2. Co najmniej 21 osób straciło życie, 7 zaginęło, są ranni. Tragiczna seria za granicą, nie mieli szans

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Ponad 20 osób nie żyje, jest wielu poszkodowanych. Tragiczny bilans zwiększa się z każdą godziną