Wiadomości TVP z 8 czerwca 2020 r.. Kadr z wydania 'Wiadomości' TVP z 8 czerwca 2020 r.Źródło: Kadr z wydania 'Wiadomości' TVP z 8 czerwca 2020 r.
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 12 Czerwca 2020

"Wiadomości" TVP pobiły same siebie i przekroczyły wszelkie granice. Manipulacja, której jeszcze nie było, zero bezstronności

"Wiadomości" TVP od bardzo długiego czasu nie cieszy się dobrą opinią. Najczęściej zarzuca się programowi informacyjnemu manipulację i brak obiektywności w przestawianych materiałach. Tym razem ostatnie od jakiegoś już czasu uderzają bezpośrednio w Rafała Trzaskowskiego. Sprawie postanowiła bliżej przyjrzeć się "Gazeta Wyborcza".

Jak pisze Michał Wojtczuk, dziennikarz "Gazety Wyborczej": "Antykościelny radykał szydzący z Jana Pawła II, zwolennik odbierania rodzinom 500+ i nauki masturbacji w szkołach, robiący karierę dzięki zakulisowym naciskom wpływowej grupy Bilderberg - taki portret Rafała Trzaskowskiego malują "Wiadomości" w finansowanej z publicznych pieniędzy Telewizji Polskiej". Trudno się z tym nie zgodzić, materiały, które są emitowane w "Wiadomościach" TVP dają wiele do życzenia.

“Co łaska” już nie obowiązuje? Ceny za ślub kościelny szybują, zadziwiające doniesienia“Co łaska” już nie obowiązuje? Ceny za ślub kościelny szybują, zadziwiające doniesieniaCzytaj dalej

"Wiadomości" TVP tym razem przesadziły?

Jak przytacza GW, "czyje interesy Trzaskowski reprezentowałby po ewentualnym zwycięstwie - Polaków czy zagranicznego lobby, które z pewnością kibicuje jego politycznej karierze?” - brzmi jak wizualizacja rzeczywistości, a to tylko fragment wypowiedzi z wydania "Wiadomości" TVP 9 czerwca.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Adam Bielan ostro o "Tęczowym disco". Nie wytrzymał i skomentował bez ogródek, skandaliczne
2. Tragiczny wypadek w woj. łódzkim. Wśród poszkodowanych jest dziecko

Poza zwrotami tego typu, nawet na Twitterze "Wiadomości" można znaleźć dwuznaczne wypowiedzi. Są stronnicze, nacechowane bardzo negatywnie, wręcz zachęcające do walki i antypatii.

wiadomości tvpwiadomości tvp

wiadomości tvp

Wiadomości TVP

To tylko część wypowiedzi, wpisów i słów, które na co dzień padają na antenie. Jak dalej będą prezentowały się media publiczne?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1400 zł przez 3 miesiące. Ze świadczenia skorzystać będzie mogło 500 tys. Polaków, możliwe że ty też
  2. Koronawirus na Komunii. Sanepid pilnie poszukuje uczestników mszy
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Naukowcy pokazali co widzi sztuczne oko. Efekty są zaskakujące

[Gazeta Wyborcza]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News